Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik ilyen? Elképzelhetőnek...

Létezik ilyen? Elképzelhetőnek tartjátok?

Figyelt kérdés
Kislányom 11 hónapos. 7 hónapos korában vissza kellett mennem dolgozni. Azóta van egy dadusa, aki nappal Vele van, itthon, Nálunk. Úgy tűnik, remekül elvannak, kislányom szereti a lányt, aki vigyáz Rá, sem evés, sem alvás, sem kedélyállapot szintjén nem vehető észre, hogy bármi hatással van Rá a "hiányom", viszont érdekes módon, pont 7 hónapos kora óta mintha megállt volna a mozgásfejlődése. Addig minden a "nagykönyv" szerint történt, azóta viszont semmi. Tehát, forgolászik (4 hónapos kora óta), 6 hónapos kora óta ül, kúszik, viszont még mindig nem mászik, nem áll fel, szóval semmi lényeges fejlődés. Lehet ennek köze ahhoz, hogy történt ez a számára nagy változás?
2010. jan. 3. 21:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sztem semmi köze a dadushoz.

Nem törvényszerű hogy ahogy elkezd fejlődni a mozgásában onnantól kedzve minden hónapoban produkál valami újat.

Egy kis szünet és jön a következő fejlődési szakasz.Bár az hogy 7 hónaposan nem mászik még azt azért megérdeklődném a dokitól..de lehet hogy ő most belassult.

2010. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Sok baba tart szünetet egyes fázisok között.Nem minden baba áll 7 hónaposan.A tied is fog majd többet mozogni.Ennek semmi köze ahhoz,hogy nem te vagy vele napközben.Ha nagy változásnak érezné,hogy nem te vagy vele,hanem más,ez nem a mozgásban,hanem a kedélyében,evésben,alvásban nyilvánulna meg,a mozgásfejlődésben semmiképpen.
2010. jan. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm a válaszokat. Akkor másfelé "keresgélek". Csak már kezdek aggódni, mert 11 hónaposan csak kúszik, a mászás még sehol sincs, és felkapaszkodni sem próbál. Ha felállítom, vagy feltérdelünk, elvan, tetszik neki, de magától nem csinálja.
2010. jan. 3. 21:56
 4/14 anonim ***** válasza:
Szerintem a dadushoz semmi köze ennek. Ha a dadus lenne a gond, akkor nyugtalan, sírós és nyűgös lenne a baba. A védőnőt nem tudod megkérdezni erről? 11 hónaposan még nem tragédia, ha nem áll fel, de azért már lassan másznia kéne.
2010. jan. 3. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Játszik vele eleget a dadus, fejleszti egész nap? Én egész nap játszom a babámmal, csalogatom, feladatokat adok neki játékosan, szóval egyfolytában foglalkozom vele.

11 hónapot alig töltötte be és egyedül járkál.

Sokáig kúszott, mászott, felállt, lépegetett, mostmár egyedül járkál. Nincs egy éves még mindig.

Nemtudom, hogy a foglalkozásnak köszönhető -e ez, de tény, hogy se járókánk, se kompunk nincs.

Lehet, hogy most hülyeséget írtam neked, de ez jutott erről eszembe.

2010. jan. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia, a védőnő, orvos mit mond? Mászni már azért szerintem kellene, vagy ha az esetleg kimarad, akkor már fel kéne kapaszkodnia, vagyis próbálkoznia. Tényleg foglalkozik vele a dadus, vagy csak ellátja? Én itthon vagyok a 13hónapos fiammal, de próbálok egézs nap csak rá koncentránli. (házimunka alvásidőben, meg ha apa hazaér) Ő már teljesen egyedül megy, és kb 11hónaposan kezdett el kapaszkodva sétálni. Igaz nekünk volt kompunk, azt nagyon szerette. Beszélj azért dokival.
2010. jan. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a dadus hibája. Egy egészséges gyereket nem kell fejlesztgetni otthon amatőr módon mert inkább árt mint használ. Ha fel akar állni úgyis feláll ha mászni akar úgyis mászik. A dadus biztosan nem tartja vissza.

Különben nekem a védőnő azt mondta anno, hogy 11 hónapos kor körül kell felállni de szerintem ezt úgy kell érteni, hogy 12 hónapos korig. A mászás meg olyan dolog, hogy nem minden baba csinálja. Az enyém 10,5 hónapos de Ő sem mászik ill. csak akkor ha közeledik ahhoz a helyhez ahol fel akar majd állni. Mert négykézlábból szokott felállni (2 hete csinálja). 3 hete kezdett mászni de csak így pár lépést. Ha valahová "megy" akkor kúszik.

2010. jan. 3. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Jobb lenne, ha megnézetnéd egy gyógytornásszal a babádat. Igaz, hogy nem minden baba halad egyformán a mozgásfejlődésben, de azért egyfajta fejlődési trendnek látszania kell. A kislányod ügyesen fejlődött egy bizonyos pontig, de az, hogy 5 hónapja sem a felállást, sem a lépekedést nem próbálja, nem hinném, hogy csak lustaságból van.

Egy ismerőséknél pl. kiderült, hogy azért nem tudott felállni,meg járni,mert a talpában az izmokat folyton befeszítve tartotta, valamiféle visszamaradt reflex miatt. Így önmagától nem tudott rajta megtámaszkodni, egyensúlyozni. Persze ha a szülők tartották, akkor ilyen gond nem volt, hiszen a lábszár izmaival nem volt semmi gond.

Nem ijesztegetésből, de lehet, hogy nálatok is ilyesmi van. Mindenesetre jobb mielőbb utánajárni,mert ezek nem nagy problémák, gyógytornával hamar korrigálható, és akkor hamar behozza a lemaradást, de ha sokáig kezeletlen az ilyen probléma, akkor esetleg rossz mozgássémák rögzülnek be a gyereknél, és azt már nehezebb lesz feloldani.

2010. jan. 4. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Köszi az eddigi válaszokat. A dadust illetően, igen, rengeteget foglalkozik Vele, kislányom rengeteget tanul Tőle. Tőle tanulta a pusziküldést, pápázást, a süti-süti pogácsát, és még egy csomó mindent, estig sorolhatnám. Igazából neki köszönhető az is, hogy kislányom kúszik. Az orvosunk látta természetesen, szerinte semmi baja, teljesen rendben van. Gyógytornásznál is jártunk, a gyógytornász szerint sincs szervi baja, és Ő sem érti, miért nem próbálkozik kislányom bizonyos mozgásformákkal, amivel elvileg ösztönből kéne már. Szerinte olyan, mintha félne az új helyzetektől, ha felállatom, vagy feltérdelünk, nem mozdul, vagy ha mozdul is felém, szinte remeg, mintha félne, vagy nem tudná, mit kéne csinálni. Úgyhogy nem tudom, hogyan tovább. Járunk tornára is egy DSGM szakgyógytornászhoz, de egyenlőre semmi eredmény. Tényleg nem tudom, hogyan tovább.
2010. jan. 4. 08:45
 10/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ne aggódj, csak úgy tovább mint eddig. Ha mindenféle szakember látta már, akkor nincs baj. Legyetek vele türelmesek. Majd egyik nap feláll és pár nap múlva elindul. Lehet, hogy most más dolgokat tanul és azok kötik le - pl beszélni kezdett, vagy ilyenek.


Türelem! A keresztfiam pl soha nem mászott egy centit sem, csak lábra állt és ment :).

2010. jan. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!