Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még nincs 10 hónapos a babám,...

Még nincs 10 hónapos a babám, de ma elindult egyedül sétafikálni. Nem túl korai ez még?

Figyelt kérdés

1,5 métereket sétál minden kapaszkodó nélkül, s tény, hogy nagyon tetszik neki.

Tulképpen én is örülök neki, s számítottam is rá, hogy hamar elindul, mert már pár napja egyedül is megállt, csak azért aggódom egy kicsit, mert olvastam, hogy ha túl korán kezd a gyerek állni, járni stb. akkor később tanulási nehézségei lehetnek. Vagy ez egy marhaság?


2010. jan. 3. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ha magától csinálja, egyáltalán nem gond. Nekem is van az ismerettségi körömben, akinek a babája ilyen korán elkezdett járni (bár ők inkább kapaszkodással még)
2010. jan. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha kúszott, mászott, akkor nem gond.
2010. jan. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha magától csinálja, akkor nem gond, normális. :) Barátnőm kisfia 9,5 hónaposan indult el magától. A lányom 13 hónaposan.
2010. jan. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen ha minden fézis megvolt(kuszés mászás)akkor nincs gond.A lányom pontosan 9 hónaposan kezdett el járni magától, kapaszkodás nélkülÉn is meglepődtem de örültem neki nagyon:)egy percig nem gondoltam arra hogy ettől akármi baja lehet, az eséseken kivűl:)
2010. jan. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Fordulni, mászni, ülni, állni mind-mind egy kicsit korán kezdett, de megvolt minden. Sőt, most is mászik, ha éppen nem sétálgat. :-)


Az az igazság, hogy az első fiam is korán csinált mindent. 8 hónaposan felállt, 11 hónaposan elindult magabiztosan. Igaz, ő nagyon keveset mászott. Most 10 éves, és bizony járnunk kell külön szaktanárhoz, mert tényleg vannak tanulási gondjai (részképességhiányok, disz.. xy stb). Ezért nem tudom örüljek-e vagy ne most ennek a kis ügyeskedésnek.


Érdekesség még az is, hogy meglehetősen nagy súllyal született a kicsi (4200 g) és hónapokig alig-alig nőtt a súlya, és a hossza sem nagyon. MOst is még jók rá a 68-as ruhák. Most sincs még 8 kg. Picike és könnyű az egész gyerek, de nagyon mozgékony.

Félek egy kicsit, nehogy valami bajt jelentsen mindez.

2010. jan. 3. 21:46
 6/11 anonim ***** válasza:
Semmi gond, úgysem tudod lekötni ;) Az én lányom 10 hónaposan indult el. A férjem pedig 8 hónaposan :) A lányom tavasszal 4 éves lesz, s tud meséket, sőt, ha az oviba új mesét mondanak, az első nap elmondja itthon, hogy miről szól, az elejétől a végéig. Rengeteg dalt, mondókát tud, úgyhogy szerintem "marhaság" :)
2010. jan. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Az én fiam tegnap volt 9 hónapos,és 1 hónapja már egyedül járkál!Semmi nem baj amit magától csinál.Semmit nem kell erőltetni,minden baba a maga sebességében fejlődik.Ők sietnek felnőni...:-)))
2010. jan. 4. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Az én babám is nagyobb súllyal született, most egy éves és nincs 9kg.

Ő is hamar elindult viszonylag (11hónaposan), kúszik-mászik ezerrel, gyalogol, nézni is fárasztó és alig eszik hozzá.

Én is aggódom, de lehet, hogy vannak ennyire kis mozgékony babák.

2010. jan. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Eddig te vagy az egyetlen, (bár nem a lépegetést illetően), aki hasonló cipőben jár, mint én. Neked mit mondott védőnő, esetleg doki, a babád súlyáról?


Nekem két fiam van a mostani kislány előtt, mindkettő 4 kiló fölött született, és mindkettő súlyra is méretre is fejlődött rendesen, de ez az utolsó kislány ilyen téren alig-alig. Bár igaz minden mást megcsinál a korához mérten, sőt kicsit előbb. Őszintén szólva én attól félek, hogy törpe marad, vagy ilyesmi... persze lehet, hogy ez csak egy túlaggódó anyuka hülye gondolata, de nem tudom. Az én védőnőm csak legyint. :-(

2010. jan. 4. 22:16
 10/11 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Nem nagy étvágyú a fiam. Fél üveg babakajánál vagy fél banánnál vagy fél joghurtnál többet nem eszik meg egyszerre. Naponta 5x eszik.

Még szopik, a doki szerint ez a baj.

Szerintem meg az, hogy rendkívül mozgékony, hiperaktív féleség, mert meg sem áll. Addig jó volt a súlya, amíg nem mozgott, csak feküdt.

Én is attól félek, hogy törpe lesz, én 165 cm, 55 kg vagyok, a párom 185 cm és 80 kg. A nagyszülők alacsonyak-remélem nem rájuk üt.

Egyébként most 1 éves és még a 80-as ruhák nagyok rá eléggé. Egy sima bodyban pedig úgy néz ki, mint egy afrikai éhező a nagy fejével.

Semmit nem mond rá a doki, sem a védőnő. Énpedig tiszta ideg vagyok mostmár minden etetésnél, hogy még egy kanállal, még eggyel. Amikor nem idegeskedtem, akkor sem evett.

Egyébként jókedvű, örökké beszélgetős, örökmozgó fiú.

Minden evés után nyomat egy lepény kakit, lehet, hogy gyors az anyagcseréje.

2010. jan. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!