Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós babának mit kell -...

14 hós babának mit kell - illik tudnia?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 23:19
 1/10 anonim ***** válasza:
járni és gagyogni.
2010. jan. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
mire gondolsz? Mert kb ezt járni és gagyogni. El kell kezdenie önállóan enni, inni (persze ezt ne úgy értsd, hogy kézbe fogja a kanalat és megeszi az ebédjét, inkább csak a szándékot), segít a napi rutinnál (pl emeli a kezét, ha öltözteted, az enyém fürdés uután mutogat a fogkefére, mert tudja hogy fogat mosunk)
2010. jan. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Szakemberhez akkor érdemes fordulni ha 18 hónapos korában még nem tud járni. [link]
2010. jan. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
kisfiam 14 hónapos. mondogat szavakat (magyarul és angolul is), mindkét nyelven megért mindent. járni régóta jár. minden érdekli, mindenre rákérdez, olyan összefüggései vannak, hogy csak na...mondom neki, h ő az én pici babám, erre mutatja, h ő nagyfiú (erre van egy jelünk :D ),stb. imádja a mondódákat, a hozzá tartozó kézjétékokat is mutatja. segít a háztartási munkában, takarít, ilyesmi.
2010. jan. 2. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Kimos, megfőz, bevásárol....-DDD

Az én fiam is pont ennyi idős. Már 2 hónapja stabilan jár, néhány szót mond, megérti mit akarok tőle, kifejezi a szeretetét /tegnap reggel mondta először, amikor hozzám bújt, hogy szeeee... - én is elmondom nek napi 100*/. Közli ha éhes, szomjas, próbál egyedül enni, van saját akarata, amit próbál érvényesíteni.

Egyszerűbb kéréseket a tudomásomra juttat. Más gyerekek iránt élénken érdeklődik. Odaad dolgokat. Egyszű utasításokat megért és végrehajt. Kedves tárgyait névről ismeri, megtalálja. Köszön, megérti, ha megyünk, integet.

2010. jan. 3. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
A lányom 14-én lesz 14 hós. Két és fél hónapja megy. Kb 10-15 szót mond, próbál egyedül enni, inni pohárból. Amit egyszer már megneveztünk neki, azt megismeri névről. Megölel, de csak az állatos képek amik tetszenek, azok kapnak igazi puszit tőle. (ember még nem kapott :-) ) Segít felmosni (vesz egy popsitörlőt és azzal csiszolja a padlót). Ha öltöztetem segít, dugja kezét, lábát.
2010. jan. 3. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Csatlakoznék az előttem szólókhoz:)

Az én kisfiam 13,5 hónapos,

pár szót mond még csak:apa,ava(anya),hamma(ha éhes)tea,

ha mamával beszélünk skype-on,szalad oda,jön fel az ölünkbe,és kiabálja,hogy mama

2 hónapja megy,

ha mondom neki,hogy megyünk pancsizni,indul a fürdőszobába,

ha látja,hogy előveszem a tányérját megy az etetőszékhez

,ha szomjas,és nincs az üvegébe,mondja,hogy tea,

emeli a kezét ha vetkőztetem,

dugja a kezét a kabátba,ha öltöztetem és megyünk el itthonról,

ha bekakilt,húzza a nadrágomat és mondja,hogy ka-ka,

egyedül eszik falatokat,párszor már főzeléket is engedtem neki,

ha kezdem összepakolni a játékait,jön segíteni,

a hol van....? kérdésre mutogat,

megért dupla mondatokat is pl.:igyál teát,és utána tedd rá a tetejét.

Most ennyi jutott eszembe,de minden nap megtanul valami újat:)

2010. jan. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
szerintem a babaszoba.hu fejlődéskövetőjében nézd meg mit "kellen" tudnia. nagyon jó, mert van ilyen oszlop hogy a gyerekek általában ezt meg azt tudnak ennyi idősen, és van egy olyan is hogy néhány gyerkőc még más dolgokat is tud . Szóval szerintem jobban segít eligazodni mintha más gyerekéhez hasonlítod.
2010. jan. 3. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2010. jan. 3. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

13 hónapos a fiam, szellemileg nagyon is fejlett, mindent megért, és rengeteg szót mond(többnyire betűtévesztésekkel, mert még nem tudja kimondani pl gomba-=bomba, kupak=pupak), egyedül villával szájába teszi a falatot, kanállal még ügyetlen, cumisüvegből nem iszik egyedül, de egyértelműen lustaságból. Segít öltözni, vetközni, fürdésnél mossa a kezét, pocakját stb,reggel a fogait (3 db) :). Fényképen felismeri a családtagokat, ismerősöket, saját magát, könyveiben mindent megmutat. Testrészeit többynyire ismeri(megmutatja), van kedvenc mondókája és kéri is.:)A baba dolgokat mind csinálja (tapsi,táncol,stb), viszont: esze ágában sincs járni. A bútorok mellet már 2-3 hónapja megy, de egyedül 3-4 lépés után leül. erre is meg kell érnie, én nem is siettetem.

Üdv

2010. jan. 3. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!