Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 9 hónapos babának már...

Egy 9 hónapos babának már tudnia kell állni? Vagy mászni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 14. 17:13
 1/9 anonim ***** válasza:

állni nem kell még neki

esetleg kúsznia de ha azt sem az sem baj még :-)

behozza a "lemaradást" majd :-)

2011. júl. 14. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
kúsznia kellene már, az ülés és mászás 10 hónapos korig. de négykézlábra azért kéne már állnia vagy legalább próbálkoznia. segíts kicsit neki :)
2011. júl. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Már lassan két hónapja kúszik. Próbál négykézlábra állni, de az egyik lábát nem húzza maga alá.
2011. júl. 14. 18:34
 4/9 anonim ***** válasza:

figyi a fiam 6 hónapos koráig semmit sem volt hajlandó csinálni szó szerint még a fejét sem emelte (no jó volt vagy 9,5kg fél évesen persze h nem csinált semmit sem :-))


behozta a lemaradást és 10 hónaposan járt már


ha a tied már mocorog akkor semmi baj nincs valszeg lassabban indul meg ennyi


egy ismerősömnek a babája még 2 évesen sem volt hajlandó felállni pedig biztos tudott nem h járni.... majd bölcsibe került mint sérült gyerek ... érdekes módon 2 hét elteltével már szaladt.... máig nem tudják miért nem csinálta mikor képes volt rá ..???



minden gyerek máshogy fejlődik más ütemben van egy általános szabály h kb ennyi idősen mit kell tudni a babának de ez nem minden babára érvényes ez csak irány mutató és nem "kötelező" a babának követnie ezt

2011. júl. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az én babám 6 és fél hónaposan kúszott,és "csak" 9 hónapos kora után kezdett igazán aktívkodni.Először felült,megült,felállt,és csak utána kezdett mászni.Igaz ezt szinte egyszerre.Volt is belőle gondom bőven:)
2011. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Másznia nem muszály, ha mászik mászik, ha nem nem. Felülnie 10hónapos kóráig meg kell tanulnia (elvileg a mászásból tanul meg felülni) különben fejlôdésneurológiára kell vinni.

De ne aggódj, az én kisfiam is így volt. Pont betöltötte a 10 hónapot, elkezdet mászni, meg feltudott ülni. 11 hónaposan meg már ment. :)

2011. júl. 14. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

ugyan ez van nálunk is!9 hónapos fiam, 2 hónapja kúszik, de mászni nem hajlandó.Ha leteszem szépen megáll négykézláb, de amint elindul kúszni kezd.Elég ügyesen csinálja, most úgy tűnik, hogy annyira élvezi, hogy esze ágában sincs még mászni.:)

Ülni nagyjából megül,ha leteszem, kapaszkodva szépen ül pl a fürdőkádban.

Állni egyáltalán nem áll....kedden jön a védőnő, kíváncsi vagyok mit mond majd, de szerintem időben vagyunk mi is,ti is:))

2011. júl. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Semmit sem kellene neki! Kislányom 10 hónaposan kezdett kúszni, egy évesen állt fel, 17 hónaposan kezdett járni. Teljesen egészséges gyerek, semmi baja, kicsit laza az izomzata, ennyi. Ne aggódj.
2011. júl. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom is 9 hónapos, és egy picit hypoton, ezért Dévény tornára járunk.Ő sem áll, nem mászik, csak félig.A karja lent van, és a térdén közlekedik, ötvözi a kúszást a mászással.Fel is nyomja magát a tenyerére hason, csak nem kapcsolta össze még a karját a lábával.De megértem, mert lazább izomzattal nem lehet olimpiai bajnok 9 hónaposan:))Ülni is csak kapaszkodva tud, vagy ha a kezére támaszkodik és előrehajol.Engem az ülés aggaszt nagyon!A kismamablog szerint mászni ráér 10 hónapos korban, de gyógytornászunk szerint akkor sincs semmi gond, ha 11 hónaposan mászik.És sok gyerek ki is hagyja, minden következmény nélkül.Állni egyáltalán nem kell!Ezen az oldalon a babák 90 %-a 7-8 hónaposan áll, és ez engem is beparáztatott egy picit, de aztán belegondoltam, hogy amikor én voltam pici, az volt a természetes, hogy egy éves koruk körül állnak fel először.És nem volt Dévény torna, nem volt semmilyen fejlesztés, babaúszás, semmi!És mi van akkor, ha 11 és fél hónaposan áll fel?Na bumm! Semmi nem történik!Én nem fogom már magam ezen stresszelni!Én azzal megadom a segítséget a kicsinek, hogy tornára viszem.A gyerekorvos és a gyógytornász már szóltak volna, ha úgy látják, hogy kellene neurológiára vinnem.Sőt!Ezt már újszülött korban ráírják a zárójelentésre.De se a gyerekorvos nem talált eltérést nála, és a gyógytornász szerint sincs nála semmilyen kóros reflex vagy bármi ami akadályozhatná.Így várok!És tornáztatom itthon.Nem tudok helyette megtanulni pl. ülni, de azért nagyon zavar, hogy lassan 10 hónapos és nem ül.De sem a lányom, sem én nem tehetünk arról, hogy lazábbak az izmai.
2011. júl. 15. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!