Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami praktikád, hogy...

Van valami praktikád, hogy hogyan szoktassam kanállal evéshez a babámat?

Figyelt kérdés

5 és fél hónapos kezdettől tápszeres baba.4 hónaposan elkezdtük a kóstolást nem sok sikerrel.A kanalat beveszi a szájába de a kaját abban a pillanatban kiköpi vagy kinyomja a nyelvével.Szinte az összes korának megfelelő gyümölcsöt kipróbáltunk már,variáltam a hőfokával az állagával de semmi.Már másfél hónapja próbálkozunk,de semmi fejlődést nem látok.Adok a kezébe kanalat,hogy játszon,ismerkedjen vele.

Mit csináljak még?Te hogyan kóstoltattál kanálla? Mennyi idő volt mire megszokta,hogy így eteted?


2010. jan. 2. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem válasz a kérdésedre, de engem is nagyon érdekel. Mi lassan 7 hósak vagyunk, és még mindig csak cicizne, mert anyatejes, a kanalat csak néhanapján fogadja el.
2010. jan. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az elején a gyümölcsöket nekem is kitolta. Anyukám tanácsára adtam neki sütőtököt (saját készítésűt) és azt imádta. Azóta már eszik almát, banánt, körtét, bolti szilvát. Leveket adsz neki? Talán úgy jobban megismeri az ízeket és könnyebben elfogadja a püréket, ha be tudja azonosítani.

Nálunk most az a baj, hogy a tápszer már nem ízlik annyira, úgyhogy csak akkor hajlandó megenni, ha picit ízesítem almalével.

Türelem, előbb-utóbb ráérez.

2010. jan. 2. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Barátnőm cumisüvegben anyatejhez kevert egy kevés gyümölcsöt, aztán szépen emelete az adagot. Lehet kapni főzelékes cumit, ezzel megszokja az új ízeket és később könnyebben fogadja majd kanálból is.
2010. jan. 4. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is volt problémám, de azt javasolta a dokinőnk hogy várjak még 1-2hetet, mert ha kitolja a szájából akkor még nem érett a hozzátáplálásra. Két hét elteltével próbáltam újra, addíg hanagoltam, és elfogadta. Akkor volt 6,5hónapos. Azóta szépen eszik mindent ami neki való. Most 10,5hónapos. Nekünk az Avent kanala jött be, másikat nem fogad el valamiért.
2010. jan. 4. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Gyümölcslevet és répalevet már szokott néha inni cumisüvegből.Nem erőltetném én sem szegénykét,de a tápszert már nem nagyon szereti.Próbáltunk váltani de mivel spec.gyógytápszert eszik,így csak 2 közül választhattunk és maradtunk a réginél mert ha kevesebbet is de abból legalább eszik.

A cumisüvegből való főzelék és gyümölcsevéstől azért tartok kicsit mert félek nem szokik így hozzá a kanálhoz,de ha minden kötél szakad akkor kipróbálom hátha úgy megeszi.A kanalát is kicserélem...

Köszönöm!

2010. jan. 4. 12:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!