Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy vágjak vissza a párom...

Hogy vágjak vissza a párom családjának? Kiborítanak teljesen.

Figyelt kérdés

1 éves a fiam, aki eléggé hasonlit az apukájára mikor ő is kicsi volt,ez nem is gond az a nagy próblémám, hogy a párom családja állandóan azt hajtogatja jaj ez a gyerek csak az apjára hasonlit, ugyanugy áll a foga mint az apjának, olyan a haja mint az apjának....bla bla bla.

tök idegesít, mert ha társaságba vagyunk akkor is elkezdik nyomni a dumájukat, de az összes családtagja.

nekem ez nagyon rosszul esik, hisz az én babám is és biztos rám is hasonlit.

ha valamit csinál a gyerek épp nem csinál, jaj az apja is így csinálta vagy az apja sem csinálta.

én tudom, hogy hasonlit az apjára és ez tök jó hisz az ő gyereke, de nem kell 1 nap 25 alkalomal ezen lovagolni...

valami frappáns beszólásra lenne szükségem, amivel vissza vághatok, pl. társaságban de ne legyen sértő

sajnos olyan vagyok, hogy hallgatok, hallgatok és egyszer csak kirobban és durván beszolók, ezt akarom elkerülni, de vegyék már észre magukat, hogy ez ennyire szarul esik nekem.

az én családom nem mondogatja e zeket mindkettönkre hasonlit és kész, de ezek teljesen kiborítanak....


segítetek?


2010. jan. 2. 12:10
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ez volt, én meg elkezdtem mondogatni, hogy hát igen, olyan mint az apja, az anyja meg kitudja ki lehet..Néztek is nagyot, és megértették, hogy nem esik jól, hogy folyton rá hasonlítgassák!
2010. jan. 2. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
de ne borulj már ki ezen!!azon mennyire kiborulnál,ha azt mondanák folyton,hogy ez a gyerek tökre nem az apja gyereke.sugallva,hogy vajon ki az apa?,na erre már én is morci lennék.ilyenek a nagyszülők.természetes,hogy folyamatosan az apát részesítik előnybe,de próbáld ezt pozitívan felfogni.nálunk totál nem hasonlít a gyerek senkire.én barna vagyok,zöld szemmel,párom is sötétbarna szürke szemmel,és lett egy aranyszőke,kék szemű babánk.párom közepes,zömök termetű,babám meg hosszú vékony.na én lehetnék ám teljesen bajba,de olyan jókat röhögünk rajta.szerintem el fog múlni.de egyébként mondhatod nekik ilyenkor,igen,igen az az apjára hasonlít,de a nagy lábujja az tisztára az enyém.és nagyon okos is.lehet érteni fogják a célzást,persze csak humorosan.
2010. jan. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

ha csak a nagyszülök mondanák nem lenne gond de a növérétől kezdve a keresztanyjáig mindenki....

akkor is bántó,

kedves második válaszoló, sajna a nagy lább újja pont az apjáé....

:(

ezt sem mondhatom sajnos de valóban okos remélem ezt tőlem örökölte...

köszi nektek

2010. jan. 2. 12:21
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló cipőben járunk, csak nekem 5 hónapos a babóm.

Anyósom az első látogatás alkalmával hozta a fia képeit, de nem az Apukája képeit, hanem sógorom képeit, mert szerinte rá hasonlít. És ezt Ő is többször elmondta, pedig eddig még senki nem mondta, hogy férjemre hasonlítana (talán már a szeme) Eddig mindenki azt mondta, hogy rám hasonlít (és tényleg).

Én mondtam is a Férjemnek, hogy rosszul esik, hogy az anyja, azt hajtogatja, hogy az egyik fiára hasonlít, pedig üvölt a gyerekről, hogy olyan mint én!

Férjem nagyon kedvesen minden látogatás alkalmával mondta anyós előtt, hogy ez a gyerek olyan szép, mint az anyja, pont olyan a szája...stb.

Egy ideje már nem is mondogatja anyós a saját monológját.

Esetleg kérd meg a párodat, hogy anyukája előtt Ő is hangoztassa, hogy "Nem csak rám hasonlít, hanem az anyukájára is"

Vagy ha rád annyira nem hasonlít, inkább az apukájára, akkor a párod mondhatna ilyet: "Lehet, hogy rám hasonlít, de pont olyan szeretni való, mint az anyukája"

Vagy valami hasonló.

Esetleg párod finoman jelezhetné anyukája felé, hogy ne mondogassa ezt mindig, mert neked nem esik jól, és nyilván rád is hasonlít, nem csak rá, hiszen te vagy az anyukája!

Üdv: lassan 5 hós baba anyukája

2010. jan. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, megertelek, mert a ferjem csaladja is ilyen, csak nalunk az a kulondseg, hogy a kislanyom mikor megszuletett tok olyan volt mint az apja, akkor ugyanez a szoveg folyt nalunk az anyomos nyomta a hulye dumat, s ahogy kezdett noni, most 8 hos tok olyan mint en, na most mar egy szo sincs.Nagyon sajnallak, tudom mit erzel, olyan hulyek az emberek, a termeszete biztos a tied, s vesz at majd szokasokat toled, hisz te vagy vele egesz nap, es a te gyereked is, nemcsak az apjae.Mondd azt nekuk, hogy egyedul csinalta az apja, te jelen sem voltal, hatha ezzel eszre veszik magukat!
2010. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondd, hogy igen,tényleg tiszta apja, én csak megszültem...

kicsit ironikus, de éppen ezért hátha leesik :P

2010. jan. 2. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó ez a helyzet, csak 10 hónapos kislányunk van.

Én ezeket szoktam mondani:

"igen,tiszta apja, csak éppen a lába között nem az van", ezt monjuk te nem mondhatod :o)

"Én is ott voltam mikor csináltuk..."

"Igen,tiszta apja,aki hála égnek nem az anyjára ütött",ezen egyszer jól megsértődött anyósom :o))

"igen,nagyon hasonlít most apára, de később majd amikor az észt osztogatják,rám fog"

"én is itt vagyok ám,tudjátok az anyja,....ez senkit nem zavar?" ezt már akkor mondtam mikor nagyon tele volt a tudatom, észbe is kaptak, azóta kuss van!

2010. jan. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nálunk is ez a helyzet én ilyeneket szoktam mondani:

- még szerencse....

- hát persze hogy tiszta apja, ő is egy jó pasi

- a postásra mégse hasonlíthat... (kis faluban lakunk, nő a postás)

-tiszta apja, csak szebb

ilyenek, bár engem nem zavar

2010. jan. 2. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk az egyik ismerősünk ,jött mindig ezzel ! Azt mondja még a lábujja is olyan ,ja meg a kukija is csak apá-é nagyobb ! :))
2010. jan. 2. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!