Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan itassuk meg, ha egyszer...

Hogyan itassuk meg, ha egyszer minden erejével tiltakozik ellene?

Figyelt kérdés
Kislányunk 8 hónapos, erős hasmenése van. Nagyon fontos lenne neki az ivás, ám kész harc pár tized ml-t is belediktálni, minden erejével tiltakozik ellene. Az orvos írt fel neki ORS200-at, de azt is elutasítja, pedig már próbáltuk lefogva is erőltetni. Volt már valaki hasonló helyzetben? Ő hogyan itatta?
2010. jan. 1. 15:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
mi lenne ha almával próbálkoznál, sok vizet tartalmaz és még hasfogó is! Én erőszakkal biztos nem itatnám!
2010. jan. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Valami olyan izt keress, amit szeret. Ha súlyos a helyzet, és sehogy nem iszik tényleg eleget, akkor fecskendőből, mint a kutyákat/cicákat, már elnézést.
2010. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Az alma nem jó, mert azt kihányta. :-( Eddig a kanalazás jött be, talán ezzel majd már sikerül itatni kortyonként. Muszáj erőltetni, mert nem engedhetjük, hogy kiszáradjon, nem akarom, hogy kórházba kerüljön. Az ügyeleten is azt mondták, próbáljuk beletömni.
2010. jan. 1. 16:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Mi egyszer voltunk így, én nem kisérleteztem, ügyelet után hazavittük akkor sem ivott, úgyhogy mentünk be vele a kórházba. Ott három napig folyamatosan infuzión volt, mert csak utána kezdett el inni. Kiderült, hogy rota vírus fertőzte meg. A kicsit szintén de ő ivott és nem is került kórházba.
2010. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Én is azt tanácsolnám,olyant adj neki,amit szeret,amit ritkán kap.Az se baj,ha kóla,vagy vmi üdítő,a lényeg,h folyadék legyen.
2010. jan. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

a kóla egy 8 hónaposnak kimondottan jó ötlet. egyébként pedig a koffein kimondottan megköti még a vizet így legalább tuti kiszáradás.

Gondoljátok hogy betegen kezd el rászokni a teára, üditőre stb ha eddig nem kapott vagy nem fogadott el?

2010. jan. 1. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
leves sem jó, mert az emésztése is vizet von el a szervezettől.
2010. jan. 1. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igaza van az előzőnek,nehogy olyant adj neki amit esetleg meginna,csak kizárólag vizet.Ha nem kell neki,inkább kerüljön kórházba,minthogy megigyon egy pohár üdítőt,vagy ne adj isten cukros teát.

Úristen,16.25-ös,gondolom gyereked nincs,csak elveid,de azok dögivel.A kólát valószínűleg azért ajánlják hányásra a gyerekorvosok,mert kiszáradást okoz.Van olyan helyzet,amikor a legfontosabb,h egyen/igyon,és nem az egészséges étkezés az elsődleges szempont.És olyankor az ember bizony ad pl kólát/teát/sültkrumplit/virslit,mert az a legfontosabb,h jobban legyen.

2010. jan. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
0%

Van két gyerekem is, és nem az egészséges étkezés de kólát akkor sem adnék a gyerekemnek. Vannak elveim nem dögivel, de nem szénsavas kátrányos szarral gyógyítanám, mégha orvos mondja akkor sem.

Az én gyerekeim egyébként is csak és kizárólag tiszta (nyolchónaposan) babavizet ittak és nem betegen kezdtem el új dolgokat adni neki és amit egészségesen nem fogadtak el betegen pláne nem.

Mondjuk én egyenest kórházba vittem az enyémeket, amikor ez volt a probléma. Demindenki maga tudja.

Ha az téged megnyugtat felülbírálom a véleményem: adj neki kólát, támogatom.

2010. jan. 1. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Mondjuk gratulálok! Inkább kerüljön kórházba, minthogy megigyon egy pohár cukros teát? Jesszusom, hol élünk? Mostanában úgy kezelik a cukrot, mintha valami méreg lenne, holott az egyik legtermészetesebb dolog a világon, semmi mesterséges anyag nincs benne.

Szóval ha teát fogad el, azt adj neki. Azért kólát tényleg ne, de egy kis teától semmi baja nem lesz.

2010. jan. 1. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!