Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek,18 hónapos kislányo...

Mit tegyek,18 hónapos kislányom minden ellen tiltakozik?

Figyelt kérdés

Akár pelenkázásról van szó, akár az etetőszékbe ülésről, egyfolytában ellenkezik.Rúg kapál, ordít... Tegnap esti eset, nem tudtam beleültetni vacsoránál az etetőszékbe,tépte a hajam, csipte a nyakam, kapálózott.Az lett a vége, hogy nem adtam neki vacsorát...

De hasonló a helyzet ha beleültetem babakocsiba, bevásárlókocsiba vagy bárhova...

Hogyan nevelhetném ebben a helyzetben?A szép szó mit sem segít, de az sem megoldás, hogy a fenekére csapok.Segítsetek kérlek!


2011. júl. 21. 09:10
 1/4 anonim ***** válasza:

ne hagyd magad,evés maradjon az etetőszékben,stb.

sógornőm kislánya is ilyen volt,de ott az anya nem tudta kezelni a helyzetet,rohangált utána a kajával,mivel babakocsiban nem maradt meg,sétálni nem tudott szépen,elszaladt,igy cipelte a babakocsi mellett a 15 kilos gyereket(igen ennyi volt másfél évesen)


Ne akard ezt!:)

2011. júl. 21. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
54%

Ételmegvonással nem büntetünk, abból lesznek később a táplálkozási zavarok!

Nálunk az van, hogy háromig számolok, utána rácsapok a fenekére és sarokba állítom 1-2 percre. De mostanában már nem várja meg, amíg végigszámolok, kettőnél megcsinálja, amit kell. Ha az én gyerekem szándékosan tépné a hajam meg csipkedne, a kezére csapnék, elküldeném a sarokba és elmagyaráznám neki, hogy ez fáj, és ettől még nem ússza meg a pelenkázást, legfeljebb annyit ér el vele, hogy sokkal később leszünk kész és később mehet játszani, ha ellenkezik. Mindig mindent meg kell magyarázni, hogy miért csinálod. Pl. azért kell pelenkázni, mert ha a kakis pelenka sokáig rajta marad, csípni fogja a kis fenekét.

És persze az is fontos, hogy miután megbüntetted, utána mindig legyél vele kedves, hogy érezze, hogy nem utálod őt, csak rosszalkodnia nem szabad.

Eseleg segíthet az is, ha megpróbálod érdekessé tenni ezeket a dolgokat. A mi pelenkáinkon pl. van egy-egy állat, és mindig megnézzük előtte, hogy milyen állat van a pelenkán és az mit mond, most már ott tartunk, hogy mindig válogatni kell a szekrényben, mert megrendeli a gyerek, hogy milyen pelenkát akar :)

2011. júl. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi Mindegyőtöknek :)

Sajnos eddig én sem voltam nagyon ura a helyzetnek, sok mindent megengedek, csak hogy elkerüljem ezeket a hisztiket.De amiket felsoroltam, azokból a dolgokból megpróbálok nem engedni, de semmi nem használ egyelőre, már 2-3 hónapja megy a harc.

Kajamegvonás csak tegnap volt egyedül, mert már kiborultam.Beteg vagyok, lázas, alig van erőm talpalni, és fél órán keresztül próbáltam az etetőszékbe ültetni hol kedvesen, hol erőszakkal, de feladtam.Megmondtam neki, hogy nem fogok könyörögni, ha nem hajlandó belelülni akkor nem fogunk vacsorázni:(Utána engem nagyon bántott, de a lányomat nem hatotta meg....

Ha a kezére vagy a fenekére csapok, akkor is nagyon rosszul érzem magam, és megbánom.Mindig mindent elmagyarázok neki, de vagy még nem érti a dolgokat, vagy nem foglalkozik vele.

Kipróbálom a sarokbaállítást is.(1x már idáig is eljutottunk, de láthatóan élvezte a sarokbaállítást, jót szórakozott ott....

2011. júl. 21. 10:59
 4/4 anonim ***** válasza:
A sarokba állításra úgy kell rászoktatni, hogy először még sokáig ott kell tartanod. Ha kijön, szó nélkül megfogod és visszaviszed. Nálunk is az volt, hogy eleinte nem értette, hogy ezen mi a büntetés. A gyereknevelés nem olyan, vagy legalábbis nem olyannak kéne lennie, hogy ha fáradt vagy, beteg vagy stb. akkor hadd hisztizzen a gyerek meg csináljon, amit akar. Mindig kell legyen energiád a sarkadra állni, az nem vezet jóra, ha ráhagysz mindent, csak mert nincs kedved veszekedni vele. Inkább ettől kéne hogy bűntudatod legyen, nem attól, hogy rácsapsz egyet amikor megérdemli.
2011. júl. 21. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!