Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez egy ilyen időszaka a...

Ez egy ilyen időszaka a babámnak, hogy sikítva tiltakozik? Le fog róla szokni?

Figyelt kérdés
6,5 hós, ha nem engedem pl. a pelenkázón, hogy a hasára forduljon, akkor azonnal sikítva sír, könnye nem folyik ilyenkor, nem tetszik neki feltehetőleg. Ilyen minden baba, vagy az én kisfiam ilyen akaratos.
2010. aug. 22. 21:51
 1/4 anonim ***** válasza:
Az enyém is ilyen, még mindig csinálja, pedig 9,5 hónapos. Én énekelek, mondókázok neki, és nagyon hamar elhallgat, gondolom, mert nem hallaná a hangomat. Na, nem mintha olyan csodálatos orgánumom lenne. :-)
2010. aug. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Én a cumit dugom azonnal a szájába, vagy valamilyen játékot adok a kezébe, persze beszélek hozzá folyamatosan. Az éneklést az evéskor szoktam bevetni, meg alváskor, fürdés után, lassan már mindig énekelni fogok? De annyira éles a hangja, mi lesz később?
2010. aug. 22. 22:09
 3/4 anonim ***** válasza:
Én szerencsésebb vagyok nálad, mert nekem csak pelenkázás és öltözés közben csinálja, pontosabban a háton fekvést utálja benne.
2010. aug. 22. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem megkezdődött s dackorszak. Kicsit korán ugyan, de valószínű. Azt mondta a védőnőm, hogy elég hosszadalmas folyamat, de el fog múlni. Nem szabad ráhagyni, ha olyan miatt hisztizik, amit muszáj megtenni, vagy épp nem szabad neki. Lányom is ezt csinálja már kb 2-3 hónapja. De tisztába tenni muszáj, ha ordít, ha nem ugyebár. Aztán majd jön a mászás....tuti mindig oda akar menni, ahová nem lehet. Ha nem engedem, persze rapli. Felesleges tiltásoknak nem vagyok híve, de amit nem szabad, azt nem szabad!!! Ebben igyekszem következetes maradni, még ha néha nehéz is. Próbálom én is elterelni a figyelmét, ha valamiért hiszti van. Nem hagyhatjuk rájuk, mert akkor az egész kisgyerekkor úgy fog telni, hogy elérik a céljukat, ha máshogy nem megy, hát raplival. Kompromisszumokra persze szükség van, de meg kell ismerkedniük a tiltásokkal is :-)
2010. aug. 23. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!