Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel kezdjem a hozzátáplálást...

Mivel kezdjem a hozzátáplálást? Sütőtökre gondoltam. Hogyan készítsem el?

Figyelt kérdés

Süssem, utána turmixoljam?

Utána almára gondoltam. Azt nyersen és turmixolva?


2009. dec. 30. 15:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Először almalével szokták kezdeni, mert az még nem annyira rostos. Az almát nyersen lereszeled, műanyag szitán átnyomod. Először csak 1-2 kanálnyit, aztán lehet növelni az adagot. Utána már adhatsz reszelt almát is. Ezt is 1-2 kanállal kezdd! a sütőtököt megmosod, megsütöd, a baba adagját turmixolod vagy villával jól összetöröd.
2009. dec. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
mennyi idős a babád??
2009. dec. 30. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Most 5 hónapos. Csak már készülök - mármint utánaolvasok meg utánakérdezek. És igyekszem addig beszerezni olyan zöldséget, gyümölcsöt, ami nem mindenféle vegyszerrel kezelt.


Banánt pl. hogyan lehet adni neki?

(...ráadásul az biztosan mindenfélével kezelt...) Ti adtatok a babátoknak?

2009. dec. 30. 15:31
 4/8 anonim ***** válasza:

én répával és sütőtökkel kezdtem.

aztán jött a banán és az alma.

állítólag a babák jobban megeszik a főzeléket a későbbiekben, ha ezzel kezdesz.

almát nyersen is adhatod, de akár fóliába becsomagolva megsütheted 10 perc alatt a sütőben. reszelve, vagy turmixolva, ahogy tetszik.

sütőtök is sütőben a legjobb, de valaki csak simán megfőzi. én egyszer próbáltam, de a lényege veszett el a főzéssel. :)

2009. dec. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én először almát reszeltem neki, utána banánt (érett)villával törtem össze jó habosra. Utána krumpli. Krumpli egy kis répával. Most kapott sütőtököt, egy kis krumplival összetörve. Én főztem mind kettőt egyszerre egy tálban. Majd ezek után fogom úgy megcsinálni hogy megsütöm a tököt. ÉS össze paszírozom. Mindig áttöröm kis szűrőn. Ha nem elég habos akkor a fövővízből öntök hozzá. 6 hónapos babuci anyukája!
2009. dec. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én először sütöttem a tököt, de a védőnő azt mondta, hogy a babának inkább főzzem (nem tudom miért) de főzve sokkal hamarabb megvan, és nagyon szereti. Ha megfőtt, botmixerrel turmixolom. Az almának az enyém először csak a levét fogadta el, pár nap múlva a pépet is. Üvegreszelőn célszerű az almát lereszelni, igen nyersen. (lehet főzve is, csak úg ykimegy belőle egy csomó vitamin) A banánnal vigyázz, én egyszer próbáltam, annyir amegfogta akakit, hogy egész nap nem tudott kakilni és nagyon sírt. (egyébként egy kicsit az alma is fog, először keveset adjál neki)
2009. dec. 30. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Almalével kezdtünk. Aztán botmixerrel összepürésítettem.

Barackot imádta, csak elfogyott a fagyasztott...

Répa almával

répa anyatejjel

répa mandarin vagy narancslével

barack-alma

sütőtök anyatejjel

sütőtök répával

sütőtök almával

sütőtök narancslével

Csak lassan vezesd be mindet. Mi alig 4 hete eszegetünk, de a répa, alma, banán mind jól befogta a hasát, hiába kapott látod narancsleves, mandarinleves dolgokat a dokinénink javaslatára.

Ha valami megfogja a hasát, akkor egy darabig ne add.

Mi pl krumpli helyett brokkolival kezdtük a főzeléket...

2009. dec. 31. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, utolsó vagyok:

A sütőtök szerintem jobb sütve, de eleinte hígítani kell, mert nagyon sűrű. Anyatejjel isteni.

2009. dec. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!