Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én nem tudom? Fontos ezt...

Csak én nem tudom? Fontos ezt tudni?

Figyelt kérdés
Én a babám születése óta nem tudom mikor mennyit evett. Itt olvasom, hogy ennyi ml-t szopik meg annyit. Amikor kicsi volt nem méregettem soha, cumisüvegből sem etettem még, szóval így nem tudom,hogy mennyit is eszik.
2009. dec. 30. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem.Én sem méregetem,mert hülyét kapnék tőle,hogy másé mennyit eszik,meg mennyi az előírás,az enyém meg esetleg nem eszik annyit.Tudja ő,mennyi kell és jelez,ha éhes.Ha 1 órával később,mint az előző szopi,akkor kap akkor megint.Van,hogy csak 4 óra múlva.
2009. dec. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem is kell ! Nekem a dokim azt mondta felejtős a mérlegelés ,max.heti 1x !
2009. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én csak azért tudtam, mert nagyon kevés volt a tejem, és szoptatás után mindig ordított... így a védőnő javaslatára hoztunk egy mérleget, és elkezdtük mérni. Még jó hogy így tettünk, mert kiderült, hogy 3 hónapig maximum 30-40 ml tejem volt csak két ciciben, így jócskán hozzá kellett táplálni...


Ha nem ordított volna minden szoptatás után, akkor én sem tudtam volna, mennyit eszik, mert hízott és nőtt rendesen, jókedvű volt (ha jóllakott), szóval nem lett volna okom ,hogy miért mérjem a kaja mennyiséget.

2009. dec. 30. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
2 és fél hónapig mértem. jó volt, mert tudtam, hogy "már nem lehet éhes, tehát más baja van." aztán abbahagytam. jól tettem. :)
2009. dec. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Heti egyszer mértem. 6 hóig kizárólagos anyatejes volt, most 20 hósan még mindig szopik.

Halványlila gőzöm sincs, h mikor mennyit evett, de négy hósan már megduplázta a súlyát. Anyám szekált mindig, hogy mérjem meg (hogy dicsekedhessen vele) de mondtam, hogy persze, mikor üvölt a ciciért, még méregessem, vagy mikor már bealudt rajta?

Amelyik ismerősöm állandóan méregette, hamarabb elbizonytalanodott, és kezdett tápszerezni.

A fiam hol két kortyot ivott, hol fél órát szittyózott, lehetetlennek tartottam, hogy nekiálljak méregetni.

2009. dec. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem nem tudott szopni a babám (tehát fizikailag képtelen volt rá, fogalma sem volt mit akarok tőle) tápszeres volt, így mivel a mai napig gond a kajálás szó szerint füzetet kellett vezetnem és a mai napig vezetem, hogy mikor miből mennyit evett...


5 hós koráig minden másnap mérnem kellett, most már hála égnek havonta a felülvizsgálaton mérik.


Viszont még mindig írnom kell. :(

x óra: x táp, x püré, x tejpép, x ivás, xxxx összesen pffffffff már egészen hozzászoktam

2009. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Szegény utolsó hát nem lennék a helyedben az biztos.

2009. dec. 30. 17:03
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem ikreim vannak. Táposak vagyunk az elején nagyon kevés tejcsi volt(szinte semmi) így mértük pótoltuk 2 hónapig. viszont nem egyszerre ettek mindig így kb 9 hónapig irtam ki mitmennyit mikor evett. Az ebédet azóta is az ebéd(!) mennyiségét mérem,hogy tudjam megvan e az adag, ha megeszik jó, ha nem tudom miért kérik hamarabb az uzsit.
2009. dec. 30. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!