Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, ha egy...

Honnan lehet tudni, ha egy baba fázik?

Figyelt kérdés
Mert én nem öltöztetem be annyira mint a barátnőim, és furállják, de nem hideg se a keze, sem az orra.
2011. okt. 20. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha fázik akkor nyűgös amikor kint vagy vele. Nálunk volt olyan, hogy bár mindig végig aludta a sétát amikor fázott felkelt vagy 15 percenként. Másnap kapott a mózesbe maga alá egy plédet és után jól elvolt. Ha nem hideg keze-lába (bár ez sem jelent mindig automatikusan fázást) és nyugodtan elvan tuti nem fázik.


Az más, hogy én meg azokat szoktam csodálkozva nézni akik +8-10 fokban bundazsákban vastag pléddel tolják a gyereket, hogy vajon -3 fokban mit adnak még pluszban rá...de végül is mindenkinek magánügye :)

2011. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyi idős a baba. Csecsemőnél a kéz egyáltalán nem mérvadó, mivel ők még kontrollálatlanul tudják ökölbe szorítani a kezüket, ezáltal olyan hideg lesz mint a jégcsap, mert a vért kiszorítják belőle, de közben egyáltalán nem fáznak. Az én fiam mindig fürdésnél szorította a száját össze, de olyan módon, hogy teljesen lelilult. Először meg is ijedtünk, de aztán a védőnő felhívta a "trükkre" a figyelmünket és utána rájöttünk, hogy tényleg úgy volt. :)

A tarkójukat kell nézni. Ha melege van, akkor leizzadnak, szinte tüzel a tarkójuk. Ha fáznak meg sírnak általában. A gyerekeket úgy kell öltöztetni, hogy amíg nem tud mozogni, jönni-menni, addig egy réteggel többet adni, ha már kúszik-mászik, tehát leginkább mozgásban van, akkor meg egy réteggel kevesebbet.

Az én fiamnak is hihetetlen a hidegtűrőképessége a mai napig! A többi gyerekhez képest mindig alulöltözött volt, de sosem volt beteg. Anyósom piszkált egyszer, hogy "jajj, de kevés ruha van a gyereken, meg fog fázni..." Adtam rá egy plusz pulcsit, aminek az lett a következménye, hogy 10 percen belül a gyerekről szakadt a víz, de szó szerint a pólójából csavarni lehetett az izzadtságot. Azóta nem hallgatok másra. Én ismerem a legjobban, tudom nála mi a jó. :)

Te sem foglalkozz a többi anyukával! :)

2011. okt. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szia.Allitolag ha "marvanyos"(nem is tudom hogy irjam le szoval ha "lilafoltos") lesz a kis bore es hideg is a keze/laba/orra akkor fazik.
2011. okt. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Anyukámtól megtanultam, hogyha a baba csak úgy elkezd csuklani, az is a jele a fázásnak. Persze nem mindig, de rá lehet jönni. Az én lányom másképp csuklik mikor fázik vagy mikor jól lakott. Rá lehet erre érezni.
2011. okt. 20. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Rétegesen öltöztetem a dzseki alá időjárásfüggően, nadrág alá is kap egy vékony harisnyát is, és bár nem fázik (a tarkója mindig meleg), a keze nagyon hideg. Kipróbáltam, h eggyel több réteget adtam rá, akkor is ez volt. Szal marad majd a vékony kesztyű :-)
2011. okt. 20. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
az én fiam nagyon izzadós volt, úgyhogy hamar tudtam mikor van túlöltöztetve.
2011. okt. 20. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Marianna Massey válasza:
a nyakanal a ruha alatt kell ellenorizni.ki talalta ki ezt ha csuklik a baba fazik?
2013. máj. 6. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!