Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, ami gyakorlatiasan...

Mi az, ami gyakorlatiasan atgondolva az elso harom honapban kell a babanak? Pl. Ruha, eszkozok, kencék. Kerlek darabszamot is irjatok.

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 00:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A merev hátú pelenkázó lapot nem az ágyba kell tenni, hanem az ágyrács tetejére. Így nincs alacsonyabban, mint a pelenkázó szekrényen lévő.

Az egyik 3.000Ft-ból megvan, míg a másik kb. 30.000Ft.

Nálunk a kicsi a mi hálónkba alszik, így ott nincs tv nézés, csak alvás. Persze ha ott is tv-zik valaki, akkor tényleg nem árt a baldachin.

2009. dec. 30. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én csak annyit fűznék hozzá, h a légzésfigyelő egyeltalán NEM fölösleges. honnan tudod azt előre h a babád nem lesz arra hajlamos h elfelejt levegőt venni? sajnos nekünk egészen picinek kellett, nem is egyszer beriasztott és a hangjára riadt fel. most kérdezem én, megbocsátanád magadnak, ha nem vennéd észre, h nem vesz levegőt és megtörténik az, ami minden szülő rémálma?én a teszveszen vettem használtan de egyeltalán nem bántam meg, nyugodtan alszom.

A másik, amit még tanácsolni tudok az a szoptatós párna. (persze nem a brendonban vásárolt)Én áldom annak az eszét aki kitalálta. A baba súly egyszerűen a párnán van, nem kell azzal bajlódnod, h x percekig fogjad (mondjuk az én babám volt h 1 órán keresztül is szívta a cicit, tuti görcsbe állt volna a kezem)+ nekem még bimbóvédő is kellett, így aztán foghattam volna a babát, a bimbóvédőt meg a cicit is....nem tudom h honnan szedtem volna elő a 3. kezem. nem egy nagy összeg, de megkönnyíti az ember dolgát. mi mostmár tápszeresek vagyunk, de én még mindig azon etetem a kisfiam, ha meglátja h kötöm a derekamra már vigyorog :)))) Én 5000 ft-ért vettem a szopiparna.hu -ról és ha pl szeretnél még egy babát akkor az már csak 2500 ft.... ennyit megér a kényelem, nem?

2009. dec. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok, nagyon hasznosnak bizonyulnak a valaszaitok. Koszonom
2009. dec. 30. 10:27
 14/16 anonim ***** válasza:

Mostmár így sokadik válasznak nem tudok újat írni, csak megerősítésképpen:

Légzésfigyelő megnyutat, ha van: mi egyszobában alszunk, de a sötétben mindig látnom kell a kis zöld pittyegést. Így nyugodtabban alszom el.

Vízhőmérő: én korábban állandóan fürödtem, (mostmár zuhanyzom) nyakig vízzel teli kádban és az volt a jó, ha olyan forró volt a víz, hogy sziszegve kellett beleüljek. És még utána is engedtem pótlásként a melegvizet. Így ami nekem jó, lehet, hogy a babámnak túl forró lenne. Még így is 39-40 fokot mutat a hőmérőnk, de szerintem ezt ő is szereti, mert a 36-37-et hidegnek tartotta, legalábbis bőgőzött.

Kencéket a gyerekorvos felírja, azok nagyon jók. Majd ráérsz később nézelődni a különböző márkák között.

Textilpelusból nekünk 20 db van, folyamatosan mosom őket, vasalom is, de van, hogy a vasalnivalók közül kell elővenni.

Baldahinünk nincs, pedig van a szobában tv, én porfogónak tartottam.

Rácsvédő: nem a fejbeverés miatt vettük, hanem mert ilyen kicsi, pár hetes korban még nem nagyon lát messzire a baba. Az pont kb. 10-20 cm-re van tőle, így tudja nézegetni. De nagyon nehezen találtam olyat, amin figura is van oldalt is, nemcsak a fejvégnél (ezt hülyeségnek tartom, nem tudom mi értelme van a fejvégnél figurát rárakni, oldalt meg egyszinű az egész, vagy max csíkos)

Bodyk-ból tescos 3-as bodyaink vannak: 3 56-os, 3 62-es. Ha épp nincs tiszta 56-os, akkor a 62-es is jó. Mondjuk mostmár az 56-os kezd kicsi lenni, a 62-es pedig elvileg hosszabb ideig fog jó lenni. (55 cm-rel született a babám)

Hálózsákot mi is vettünk 2-t: nem nagyon használjuk.

A tescoban vettem egy puha plédet, hogy majd csak jó lesz valamire: na ezzel takarózunk. Bár van 24-25 fok a szobában (panel)

A takaró-párna (amivel a rácsvédőt vettük garnitúrában) az ágy végében pihen összehajtva azóta is.

Lepedőből van 3 db hogy legyen váltás, eddig még egyszer cseréltük.


Kb ennyi jutott az eszembe olvasva a hozzászólásokat.

6 hetes babó anyukája

Buék!

2009. dec. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

Szopipárna:

én egy vastagabb kispárnát használok - már 5 hónapja. (Nekem a szopipárna nem volt kényelmes. De van, akinek az jön be. Pedig vettünk. Mielőtt megveszed, kérj valakitől kölcsön, hogy ki tudd próbálni, hogy érdems-e rá beruházni.)


Aztán még:

cumi (több is - kb. 3-4), tejtároló (ha le akarod fagyasztani a lefejt tejcit, én a steril cumikat is abban viszem mindenhova, ha elutazunk vagy elmegyünk valakihez.)

2009. dec. 30. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
10:23-as vagyok. Az igaz, h próbáld ki a szopipárnát. Vagyis gondolom mostmár nagy pocakkal nem nagyon tudod. Inkább a technikát lesd el. Én is azt tettem. nekem sima párnával nehezebb, az úgy "nyeklik" rajtam, viszont a szopipárnát meg teljesen körbe magamra tudom kötni és egyeltalán nem kell sehogysem tartani. Volt h éjjeli szoptatásnál elaludtam (ágyban ülve)mikor megébredtem a babám is békésen aludta rajta/m!
2009. dec. 30. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!