Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az, ami gyakorlatiasan...

Mi az, ami gyakorlatiasan atgondolva az elso harom honapban kell a babanak? Pl. Ruha, eszkozok, kencék. Kerlek darabszamot is irjatok.

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 00:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

RUHA:

Bodyk(hosszú és rövidujjú egyaránt) 10 darab minimum

rugdalódzó (vékonyabb vastagabb) 10 darab szerintem ebből sem árt

sapka 2-3 db

téli overáll

hálózsák minimum 2 db

ha akarsz pólya, plusz válás huzat rá

textilpelus(min .10 db.)


Ágyneműhuzat (2-3 váltás)

matrac

takaró

pléd


EÜ-S CUCCOK


orrszívó

lázmérő

mérleg(de nem fontos)


ETETÉS


cumisüveg, ha nem tudsz mellből etetni valamiért

cumifej, cumimosó kefe, sterilizáló


HIGIÉNIA


Szerintem az orvos erre felír egy fürdető kenőcsöt, ami jó sokáig

a köldökre alkohol,és sebhintőpor

a kobakra koszmó elleni sampon(jó a BEBA)

a popira kenőcs


ESZKÖZÖK


Ezalatt nem tudom mit értesz. Babakocsi, hordozó, légzésfigyelő(hasznos).


Ne haragudj,ha nem teljes a lista, remélem valaki még segít. Ennyit tudtam most összehozni!


Ja, és a sok pelusról meg nem feledkezz.:))

2009. dec. 30. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Oppá, a popsitörlő kimaradt.


Találtam Neked egy linket, szerintem nagyon jól összeszedi a lényegeseket!

[link]

2009. dec. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Koszonom a gyorsasagodat es alapossagodat.
2009. dec. 30. 01:16
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Átnéztem a linket.Három gyerekem van,így tapasztalatból mondom:A Baldachin teljesen felesleges,az ágyat le lehet takarni egy tiszta lepedővel is.Nem fontos a légzésfigyelő és a vízhőmérő sem.A víz hőmérsékletét meglehet állapítani az alsó karoddal is.Ha neked kellemes meleg a víz, a babának is az lesz.Teljesen felesleges a kiságyban a rácsvédő.A babák nem csak a mennyezetet szeretik nézni,hanem a környezetüket is.A rácsvédő ebben megakadályozza őket.Az enyémeknek nem volt egáltalán,és soha nem ütötték be annyira a fejüket,hogy abból baj lett volna.Ha mégis ragaszkodsz hozzá,akkor vedd meg,ha már forog,kúszik az ágyban.Az első 3 hónapban biztosan még nem fog forogni.Én nem vagyok híve a porszívós orrszívónak,de ezt neked kell eldönteni.

Kisruhákból elég 5 db is,mert nagyon gyorsan kinövik és a babákra sűrűn kell úgyis mosni.

2009. dec. 30. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Az eddigiek jókat írtak!

Mi orrszívóból Pesztonkát vettünk. Ezzel tejcit is lehet fejni. Míg kicsi volt elaludt a hangjára :-) Most már utálja.

Szerintem is felesleges a légzésfigyelő, a baldachin. Rácsvédőt mi vettünk, együtt volt az ágyneművel. Igazából 3 hósan kezdett belegabajodni a rácsba kezével, lábával.

Az ágyra szerelhető zenélő körforgót is olyan 3 hósan kezdte élvezni. Addig nem igazán foglalkozott vele. Játszószőnyeget is vettünk az elején, mivel a kiságyát csak alvásra akartuk használni, így nappal a szőnyegén van a mai napig (v. a hintába).

Kb. 2 hónapos volt mikor megvettük az Adamo hintát, mert iszonyat nehezen elalvó baba volt. Ebbe aludhat is és úgy tudom, hogy csecsemő kortól használható.

Pelenkázó szekrény helyett csak merev hátú pelenkázó lapot vettünk, amit a kiságyra tettünk rá. Mellé inkább vettünk egy nagy szekrényt amibe minden belefér és a későbbiekben is jól használható. (Kati bababolt, Vecsés. Nagyon olcsón kapsz mindent meg)

Kiságyat olyat vettünk amit később át lehet alakítani gyerekággyá, hozzá pedig szivacsmatracot. Kókuszra majd ráérünk kicserélni ha nagyobb lesz.

Vízhőmérőt mi is kb. 1 hétig használtuk.

Nem tudom vettetek e már babakocsit, de abból is érdemes egy strapabírót venni, aminek elég nagy az ülőfelülete ahhoz, hogy a kicsi már nagyobb korában is kényelmesen elférjen benne. A Bergonok nagyon jók.

Fürdőkádból mis sima hagyományosat vettünk. Semmi extra. Törölközőből míg kicsi tetrát használjatok (Baby bruin), de azért szerezz be egy frottírt is.

Amiből rengetek fogy a peluson és a popsitörlőn kívül az a textil pelus. Szerintem legjobb a gyógyszertári popsikrém (koleszterines) és a gyógyszertári fürdető. Az én fiam pl. a Johnsons-tól tiszta kiütéses lett.

Hirtelen ennyi jutott még eszembe :-)

Jó babavárást!

2009. dec. 30. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Szia! A vízhőmérő nem olyan drága szerintem vedd meg. Én első babás vagyok és tökre megnyugtatott.

Amit még hozzátennék: termoszt, mellszívó, fültisztító pálcika, baby tea.

2009. dec. 30. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

8:14-es vagyok.

Még annyi, hogy műanyag kiskanál mindenképpen kell a vitaminok beadásához.

Mérleget szerintem csak akkor szerezz be, ha nem eszik rendesen a babád. Nekem is azért kellett, így havi 2000Ft-ért kölcsönöztünk.

2009. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Bár az előttem szólók szerinte nem olyan fontos a légzésfigyelő, de azért engem megnyugtatott. Nekünk 5-ször is bejelzett, így én akkor voltam nyugodt, ha az is be volt kapcsolva. (Bár nekünk könnyű, mert húgoméktól volt kölcsön. De kölcsönözni is lehet.)
2009. dec. 30. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Előző vagyok:

szerintem a kiscipő is jó dolog. Néha hidegnek érzem a ksi lábát. Olyankor ráteszem a kiscipőt. Nem muszáj drágát venni. A kötött kiscipők talán a legjobbak. Pl. karácsonyi vásárban (református templom) lehetett nálunk ilyeneket venni, amit a nénik kötöttek, de szerintem azok jobban melegítik a kis lábát.


Ja, és kis sapkák (kb. 2 vastagabb, 2 közepes vastagságú, 2 vékonyabb - ha pl. beltérben vagytok vele, de kissé huzatosabb a helység).


Én enm is mindig rugdalózóba öltöztettem kb. másfél-2 hónapos kora után, hanem: hosszú ujjú body, blúz, harisnya, kisnadrág, zokni.


Kintre: kiskabát, overall (vékonyabb és vastagabb is - mikor milyen az idő).

2009. dec. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

3 gyerekes anyuka vagyok, a vízhőmérő nem felesleges, aki az első babát várja, jobb, ha pontosan tudja mérni a vízhőt. Szobai hőmérő sem árt, hogy tudd, hogyan fűts, hogy egyenletes hőmérsékletet biztosíts. A baldachin akkor kellhet, ha egy szobában vagytok, és pl. zavarhatja a tévé fénye a babát (de akkor sem átlátszó puccos, hanem vastagabb anyagú függöny, ami tényleg hasznos is ). A porszívós orrszívót orvosok is ajánlják, mert azzal elkerülhető, hogy a váladék lerakódjon. Mi kipróbáltuk magunkon, mielőtt a babánál alkalmaztuk, egyáltalán nem vészes, csak annak tűnik. Mellszívó szerintem luxus, kézzel is jól lehet fejni. Cumisüveg sem kell, ha nem tápszeres, mert ha néha iszik az anyatej mellett, az kifelé hajló szélű pohárból is ügyesen megy. Pelenkázó fontos, hogy ne az ágyra kelljen lehajolni, szétmegy a derekad. Vagy komódon, vagy a kiságyon kényelmes.


Sok vélemyényt olvashatsz, csipegess :)

2009. dec. 30. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!