Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy kis segítségre lenne...

Egy kis segítségre lenne szűgségem, adtok tanácsot?

Figyelt kérdés
babám 6.5-hó.Mi az a gyümölcs,zőldség amit bátran adhatok a babámnak,ha kérhetem leirnátok?hagyma,petrezselyem,ilyenekre is kíváncsi lennék.első babás anyuka..
2009. dec. 29. 18:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát ez egy érdekes téma mindíg, mondhatni, ahány ház, annyi szokás, illetve ahány szakember, annyi vélemény. Én most a négy és fél hós lányomnak adom a neki való bébi ételt, azok pl, sütőtök-alma, vagy alma -őszibarack, de érdekes a vegyes zöldségek összetétele, olyan k-betűs is van benne, amit szoptatósként úgy tudtam kerülni kellene, pl, karfiol. Aztán, van krumpli-paradicsommal, azt nem szeretjük.., de visszatérve a vegyesben van tök, répa is.., szóval ezeket nyugodtan adhatod, és az is sztem jó ötlet ha nemis akarsz bébi ételt, hogy megnézed az ő korának megfeleőben mik vannak és olyat készítesz otthon!Úgy tudom, már ehet husikát is, kis sovány csirke mellett pl.Sok sikert!
2009. dec. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
..első vagyok, hagymát petrezselymet még ne, sztem.
2009. dec. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha a csecsemő szopik, az 5. élethónapban kezdjük adni a gyümölcslevet, gyümölcspépet. Ezek: alma, őszibarack, meggy, ribizli, narancs, répalé, sütőtöklé. A 6. hónapban kezdjük a főzelékek adását. Ezek közül az első ajánlott zöldségek: burgonya, répa, cékla, sütőtök. Ez utóbbiakhoz burgonyát teszünk, ez nemcsak sűríti a főzelékeket, hanem a megfelelő mennyiségű szénhidrátot is biztosítja. Már ekkor is lehet azonban néha a burgonya helyet akár rizs is tenni a zöldség mellé. Tápszeres babáknál általában mindent egy hónappal korábban kezdünk.
2009. dec. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ebben a korban már nyugadtan adhatod neki a gyümölcsöt keksszel,bbapiskótával.A főzelékeket sózva,borsozva,akár hagymával is készítheted,behabarva vagy rántva.Nekem 3 gyerekem van,és egyik sem allergiás semmire,és egészségesek mind.Az újabb divatot nem követtem.
2009. dec. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia! A rossmann-os babakajában petrezselymet, zeller, hagyma ízesíti a kajcsikat. Én úgy kezdtem az elején, hogy vettem néhány baba kaját és elkezdtem neki adni. Amitől nem volt gondja mindig felírtam és abból készítettem itthon ebédet. Szintén első babás
2009. dec. 30. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!