Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák egy kis segítségre...

Anyukák egy kis segítségre lenne szügségem. Nálatok hogy van?

Figyelt kérdés
Babám 3 hét múlva lesz 6-hó.Azt szeretném kérdezni,ha babátok fent van milyen pozicioban van?hason,hanyatt?Mert az én babukám nem fordult még meg semerre.álltalában hanyatt,de hason is van egy kicsit.Kezdjek aggodni,vagy mit csinálhatok hogy legalább segítsek neki.ugye nincs semmi baj?
2009. dec. 1. 15:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez minden babánál változó.Én a saját tapasztalataimat tudom neked leírni,az én fiam 3 hónaposan már forgott mindenfelé,6 hónaposan már felült és mászott.Így ő tulajdonképpen úgy volt ahogy akart.De ez nem jelent semmit!Vannak gyorsabb és lassabb babák,ettől még nem baj,ha a te gyereked még nem forog.Kérdezd meg a dokit,vagy a védőnőt esetleg,ha aggódsz.:-)

2009. dec. 1. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

A gyerekorvos, védőnő mit mond?


Segíteni szerintem nem nagyon tudsz neki, mert minden mozgásfejlődés agyi érési folyamat. Ha ő még nem áll készen rá, akkor szerintem nem kell erőltetni. Esetleg gyógytornára küldhetnek, ott majd szakember megmondja, mit tehetsz, mi laikusok vagyunk.


Ha a gyerekorvos azt mondja, nincs gond, akkor ne aggódj! Olyan nagy egyéni eltérések lehetnek. Pl. az is normális, hogy 9-10 hónaposan kezd járni a baba, meg az is, ha 18 hónaposan. A kettő közt több, mint fél év van!!!


Vagy ha esetleg kell is gyógytornára járni (egyáltalán nem biztos, hogy NEKTEK kell, csak írok egy példát), nem kell messzemenő következtetéseket levonni. Egyik barátnőm hordta tornára a babáját,már nem tudom, pontosan, melyik mozgásforma késése miatt, de másfél évesen találkoztam velük, úgy futott a kiscsaj, mint a nyúl, mellette persze mászott, ült, és okos, ügyes, tehát semmi hátránya nem volt abból, hogy valamelyik mozgás nehezen indult.


Nálunk a lányom 3 hónaposan fordult az oldalára, viszont hasonfekve csak 4 hónaposan tudta felnyomni magát.


A pici fiam 5 hetes, csaknem teljesen oldalra fordul, nagyon kevés hiányzik már hozzá, hasonfekve is szép magasra tudja tartani a fejét.


Talán annyit tehetsz (de ezt csak én, mint hozzá nem értő mondom), hogy nem csak hanyatt, hason fekteted, hanem időnként az oldalára is. Mondjuk leteszed hanyatt, és oldalára gurítod. Meg teszel mellé kecsegtető játékokat, hogy próbálja meg elérni.

2009. dec. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Teljesen egyénfüggő. Az enyém örökmozgó :)

Imádott hason lenni a kezdetektől fogva, így 6 hetesen kitolta magát, 3 hónaposan már mindenfelé forgott, 4 hónap vége felé tanult meg kúszni, most az 5. hónap végén már felül és már próbálkozik a mászással is, ami egyenlőre hátrafelé jobban sikerül. :)

2009. dec. 1. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld többet hason fektetni, mert úgy erősödik meg a háta, nyaka.

Vagy ha háton van emeld fel az egyik kezét(ami fordulásnál alul van), a másikkal meg próbáld kicsit húzni oldalra, hogy forduljon át. Nekünk így mutatta a doki, hogy ezt lehet gyakorolni.

2009. dec. 2. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!