Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy altassam 7 hetes babámat?

Hogy altassam 7 hetes babámat?

Figyelt kérdés
Cicin elalszik (de sajnos nem mindig) és ha sétálok és ringatom akkor is (sokszor elég sokára,és nagyon keveset alszik), de nem szeretném, ha ez mindig így lenne, mert már most egy-egy nap után leszakad a derekam, mi lesz még később...?! Csak az a baj, hogy a kiságyban meg nyűglődik és sír, amit max. 10 percig bírok hallgatni, mert megsajnálom, olyan pici még. Persze nem akarom hozzászoktatni sem, hogy csak karban aludjon el. Vagy lehet, még korai az átszoktatás? A cumit utálja.
2009. dec. 29. 17:37
 1/4 anonim válasza:
lehet, hogy fáj a hasa és azért a cici megnyugtatja.Próbáld meg hasra tenni és fél óráig simogatni a hátát. Nálunk ez jött be.
2009. dec. 29. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi, szerencse, mert mindig csak hason alszik,
2009. dec. 29. 17:57
 3/4 anonim ***** válasza:
Az enyém úgy aludt el, hogy hason feküdt a kiságyban, és ringattuk a fenekét, meg a hátát (inkább úgy mondanám, hogy finoman lökdöstük). Az elején ez kb. 20 perc volt és néhány napig félig belógtam a kiságyba, és köréraktam a karom, mintha kézben lenne, de a 3-4. naptól már én nem kellettem, csak a ringatás, és két hét után már elég volt kettőt hármat rázni rajta, és már aludt is. Nekünk ez vált be, a mai napig elalszik így, még ha nyűgös is. Ha ezt kipróbálod, akkor számíts rá, hogy az első két nap nyűgös-sírós lesz, de ha megállod, hogy kiságyban vigasztald és nem veszed ki, akkor ő is átszokik. Mi 8 hetesen kezdtük, és 10 hetes kora óta kb. 5x kellett ringatni kicsit kézben elalvás előtt, általában oltások után:) Most 5 és fél hós.
2009. dec. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A második válaszoló válasza szerintem egy tökéletes megoldás. Én is így csinálnám, ha nem hárman lennének. Próbálkoztam, de nem tudok háromfelé szakadni, és a sírásra felébrednek, ill. el se alszanak. Most már a sírni hagyós módszert alkalmazzuk, mert hármat kézben ringatni fél éven keresztül, szóval ez után már nagyon nem érdekel, hogy sírnak 10-20 percig. De ez is csak az első napokban volt, most már sírnak 1 percig, cumit beadom és már alszanak is. Szóval ez is hatásos, csak miért nem kezdtük hamarabb?? Mert mi se akartuk sírni hagyni őket.
2009. dec. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!