Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hasfájós babák anyukái! Nem...

Hasfájós babák anyukái! Nem gondoltatok még erre?

Figyelt kérdés
Egy szakirodalom szerint nem léteznének hasfájós babák, ha az anyukájuk nem inna tehéntejet! Bevalljátok, hogy ti mindannyian fogyasztotok tejet (nem tejtermék, hanem tiszta tej)? Mert akkor ezért hasfájós a babátok (a fentiek szerint). Én egyáltalán nem iszom tejet, és nem is hasfájós a babámn. És ez az íromány azt is megemlíti, hogy egyáltalán nem szükséges tejet inni szoptatás alatt, mert más fehérjeforrás is létezik, ami a tejtermeléshez kell. Szerintetek hülyeség?
2009. dec. 28. 15:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem nem volt hasfájós a babám.

Viszont én majdnem minden nap megittam 1 bögre tejet,vagy kakaót.

Ami tuti hasfájást okozott nála az a görögdinnye.. 2-szer ettem a nyáron,és egyből nyöszőrgött utánna....

Többször nem is ettem.


üdv.,egy 5 hónapos baba anyuja :)

2009. dec. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Hát lehet hogy valakinek bejön...nekem a fiam hasfájós baba volt és már szinte alig ettem vmit nehogy az bántsa. Tejet pl. abszolut nem.

Még tejterméket se. (mondjuk ez nem volt nagy szenvedés mert nem szeretem a tejtermékeket úgy kifejezetten talán csak a joghurtot).

Semmit se javult tőle a pocifájása szegénynek, csak az idő segített nekünk.

Most a lányomat szoptatom, eszek iszok majdnem mindent (tejet is, sajtot stb.) és semmi baja sincsen. Szinte sose sír.

Úgyhogy nálunk nem jött be.

Plusz azt nem értem a dologban hogy akkor az hogy lehet hogy általában 3 hós kor után már nincs ilyen hasájás? Pedig akkor is fogyasztanak tejet az anyák továbbra is és a baba még mindig csak anyatejet kap legtöbbször...

2009. dec. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Akkor eddig 1:0 a szakíromány ellen! :)
2009. dec. 28. 15:24
 4/15 A kérdező kommentje:
2:0 :) A 3 hónapos babáknak már kialakult a gyomrukban az az enzim, ami képes az ilyen cuccokat lebontani.
2009. dec. 28. 15:26
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én az első babámnál kerültem minden olyan ételt, élelmiszert, ami esetleg hasfájást okozhatott a babámnál, így a tejet, tejtermékeket is. Nem volt semmi haszna, a fiamnak mindentől fájt a hasa... A második gyerkőcnél aztán rájöttem, hogy csak ki kell tapasztalni, mi az, amire a babám érzékeny és azokat kerültem. Ő pl. a tejre egyáltalán nem volt az, így aztán nyugodtan ihattam akármennyit. A két kisebbnél is így "okoskodtam" és náluk is bejött, mellettük már bármit ehettem, ihattam, egyik se volt hasfájós..Tehát az én tapasztalatom szerint ez nem így van, bár ez csak saját (és családi körben körbekérdezett) tapasztalat. A hasfájást inkább az okozhatja, hogy a baba emésztőrendszere mennyire könnyen vagy nehezen alkalmazkodik a kinti élethez. Nálunk a családban valahogy azt tudtam leszűrni, hogy általában az első gyerkőcök a hasfájósabbak..ugye ilyenkor az anyuka is tapasztalatlanabb, feszültebb, hiszen jobban izgul, hogy hogyan fogja tudni ellátni a babát, hogyan fog anyaként "megfelelni" az "elvárásoknak.
2009. dec. 28. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Én mindhárom gyerekemnél naponta 2-3 litertejet ittam,amikor szoptattam.És 3 hónaposan már adtam nekik is higított tejet,vagy tejjel főzött grízt.Egyik sem volt hasfájós,sem tejallergiás.

Én azt olvastam egy tanulmányban,hogy akkor kesz allergiás egy pici,ha későn szoktatják a természets ételekhez,mert az immunrendszere nem tud hozzászokni.

Nem hiszek az ilyen tudományosnak mondott szakirodalomnak.A kutatások mögött mindig valamilyen érdek áll,mert valaki szponzorálja a ktatókat.Azol természetesen,a szponzor érdekeit szolgálják.

2009. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Én nem voltam hasfájós baba, és anyukám imádta a tejet. :)

Mindenkire más hat, biztos van, aki érzékeny erre.

2009. dec. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam is hasfájós volt, kb. 3 hónapig, de ő 6 hetes korától fogva tápszeres lett, és akkor sem változott semmi. Én szinte semmi tejterméket nem fogyasztottam, így is fájt a babám hasa. Szóval, nálunk sem vált be a szakirodalom.
2009. dec. 28. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok.. a laktáz enzimre gondolsz?

Tehát akkor mégsem a tehéntejtől van a hasfájás hanem ennek az enzimnek a relatív hiányáról illetve végülis az emésztőrendszer éretlenségéről :)

2009. dec. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim válasza:
Szerintem sem a tejen múlik. Egyébként a tej nem a fehétje miatt kell, hanem a kálcium miatt. Ha nem fogyasztasz minimális tejterméket hamarabb romlanak a fogaid, csontritkulás stb. Nekünk azt is mondta a gyerekorvos, hogy mindent lehet enni, csak a koffein és az alkohol megy át , a többi nem.
2009. dec. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!