Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba ehet tejbe...

6 hónapos baba ehet tejbe rizst, ha cukor ne´lkül fözöm, és mixelem?

Figyelt kérdés
Már eszik mindent.Vagy inkább várni vele a tej miatt.Csak 1,5-os tej.
2008. júl. 28. 19:36
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én várnék vele minimum 1 éves koráig, de sok babának kutya baja tőle.
2008. júl. 28. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
6 hónapos babának nagyon korai lenne tejből tejberizst készíteni. Én a helyedben a rendes tej bevezetésével várnék egy éves korig.
2008. júl. 28. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
79%

TEJET NE!!! MÉG 1,5%-ost sem. Ha tejberizst szeretnél neki készíteni két dolgot tehetsz:

Ha szopik és van elég lefejt tejed akkor abból.

Ha tápszeres, vízben megfőzöd a kukoricadarát és ahhoz teszel tápszer.

JA GLUTÉNT SEM ADUNK 8-9 hónapos korig korig. Tehát búzát, árpát nem. Kukorica, zab, rozs mehet és rizs.

2008. júl. 28. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
42%
Régen a 6 hónapos gyereknek 1/3-os tejhigítást adtak. Én is adtam a fiamnak, abban főztem neki a tejbegrízt. Nagyon ette. És nem lett tőle baja. Tudom, hogy ezt még nem javasolják, de mindegy, én ilyen szempontból megátalkodottan régimódi vagyok, kész, erről nem vagyok hajlandó vitázni. az 1/3-os tej egy rész víz és két rész tej, persze forralva. Én nem tejberizst csináltam, hanem tejbegrízt, azt nem kellett turmixolni se, mert meg tudja enni. 1 dl tejhez 1 kávéskanál gríz, a végén 1 kávéskanál cukor. Cukor nélkül nem lesz finom. Lehet ízesíteni gyümölcspürével, az én babám nagyon szereti. A tejpépet nem ette, ezért kellett ilyet csinálni neki. A tejpép amúgy szerintem is porízű.
2008. júl. 28. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
A 3.válaszolónak: glutént tartalmaz a búza.árpa, zab, rozs és a tönköly is.Kizárólag a rizs és kukorica gluténmentes. Egy lisztérzékeny anyuka
2008. júl. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!