Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Cukor helyett mit lehet tenni...

Cukor helyett mit lehet tenni a baba ételébe, italába, teájába?

Figyelt kérdés
Nem szeretném majd cukorral tömni a picit, ezért érdeklődöm, hogy milyen természetes édesítőket lehet használni? Gondoltam a gyümölcscukorra, illetve esetleg stevia vagy xilit?
2010. szept. 9. 09:25
 1/7 anonim ***** válasza:
19%
Mézet tegyél bele. Annál nincs jobb. Nem szintetikus, nem allergizál és a cukorral ellentétben nem kell B-vitamin az emésztéséhez. Sőt! Nem hogy elveszi a tápanyagokat, hanem pótolja. A méz természetes és nem terheli felesleges kalóriákkal a szervezetet. (Persze termelőtől kell venni, nem üzletláncban.) Ha "beikrásodik", akkor is jó, sőt, akkor biztosra veheted, hogy semmi "adalék" nincs benne. A mézek közül csak az akác nem hajlamos a kikristályosodásra.
2010. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Eleinte teljesen fölösleges bármiféle édesítés, a gyerekek nagyon szeretik a gyümölcsök természetes édességét is. A teát (ha egyáltalán adsz) sem kell cukrozni, mert a cukor (bármilyen fajta is az) tönkreteszi a száj természetes lúgos környezetét, savassá alakítja, ami korai fogszuvasodáshoz vezet. Egyébként itatásra legmegfelelőbb a sima víz, ez oltja legjobban a szomjat... Vannak kimondottan savanykás ételek, pl sóska, ebbe sokan pici banánt tesznek, hogy megédesítse... furán hangzik, mégis nagyon finom :)))
2010. szept. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mézet 1 éves kor alatt tilos adni, az esetleges botulizmus spórák miatt. A kicsi szervezete még nem lenne képes legyőzni azt a fertőzést, amit egy nagyobbé könnyedén... [link]

Ja! És szinte minden táplálék, így a méz is válthat ki allrgiás reakciót: aki a virágporra allergiás, mézet sem ehet. ha van a családban ilyen, a méz bevezetését is jobb későbbre (2-3 éves kor) halasztani. [link]

2010. szept. 9. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Így van, mézet nem szabad adni! Anyósomék méhészek, ők is azt mondták, hogy másfél-két éves koráig ne adjak neki, ők márpedig biztos értenek hozzá.

Én gyümölcscukrot vagy szőlőcukrot használok, egyébként vizet iszik, mióta kijöttek az első fogai.

2010. szept. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én semmilyen teába, italába nem tettem semmilyen édesítőszert. 10 hós lassan és teljesen jól megvan így is, megitta, ahogy voltak. Nem akarom az innivalóban hozzászoktatni az édes ízhez, elég a gyümölcs és a természetes ízek.
2010. szept. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
Első, jól lepontozott válaszoló vagyok. Mi bajotok a mézzel? Feltételezem, hogy a kérdező nem 1 év alatti babának akarja adni, hanem 15 hó felettinek. Szerintem azt mindenki tudja, hogy csecsemőnek nem szabad édesített cuccot adni.
2010. szept. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem mindenki tudja, főleg, hogy a már 4 hónapos kortól ajánlott Hipp-es tea is tele van cukorral.És a legtöbb bébitel is. Egyébként 3 hós a babám, még anyatejes, csak érdeklődtem.
2010. szept. 9. 15:43

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!