Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nagy baj, ha a babám...

Tényleg nagy baj, ha a babám főzelékébe, gyümölcspüréjébe teszek egy kis cukrot? Mivel lehet édesíteni a baba ételeit, ami nem olyan káros, mint a cukor?

Figyelt kérdés
Mindenki azzal jön, hogy nem szabad, mert nem egészséges. Viszont a 6 hónapos babám szinte semmit nem akar enélkül megenni. Először azt hittem, hogy én nem tudok finomat csinálni neki, ezért vettem néhány babaételt. Azok viszont még az enyémeknél is savanyúbbak voltak, és szabályosan kiköpte. Végül tettem bele egy kis cukrot, és láss csodát, sokkal szívesebben ette.
2008. aug. 15. 14:21
 1/7 anonim ***** válasza:
68%

Ha nem teszel olyan nagy mennyiséget bele ugyan miért ártana??? De azért a védőnődet,vagy háziorvosodat megkérdezhetnéd arról,hogy nincsen e babáknak valami édesítőszer...

Én pl a kávéba nem tűröm az édesítőt,csak a cukrot,nekem másabb tőle. Lehet a te babád is észrevenné...

2008. aug. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
gyogyszertár nádcukor
2008. aug. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
én ugy csinálom hogy nem cukrot, hanem amit a cukorbetegeknek is szabad, gyümölcscukrot, fruktózt teszek bele, nincs nagy különbség, néha még én se veszem észre, és az nem egészségtelen
2008. aug. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

nádcukor és répacukor közt nincs különbség, a szervezetben ugyanúgy hasznosul..a gyümöl és szőlőcukor jobb, mert annak könnyebb a felszívódása és hamarabb ürül ki.

Válasz..: nem nagy gond, ha odafigyelsz-véleményem szerint felesleges volt legelőször adni, de már megszokta, amit azért szeret, mert az anyatej is tulajdonképpen édes ízű.

Semmi baja nem lesz tőle, kivéve gondont okozhat majd ha a fogcsírák nőni kezdenek, a bélműködést is lassíthatja az arra érzékenyeknél.

De jobban tennéd, ha elhagynád a cukrozást..és néha aztán egyáltalán nem tennéd az ételhez..a cukor nem lételem , mi felnőttek is csak élvezetből esszük..ami fontos a szervezetnek az a szénhidrát, ami nem feltétélen répacukor.

Szóval nem csinálsz nagy bajt, de felesleges.

inkább akkor édesítsd mézzel...furin hangzik, de a mézes-mustáros kaja is fini, ezt is szeretni fogja a baba, de próbáld, mert a mézre is lehet allergiás, föleg ha nem tiszta, amit szemmel nem láthatunk.

2008. aug. 15. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Azt én értem, hogy a szervezetnek felesleges, de ha egyszer cukor nélkül nem hajlandó semmit sem megenni??? Csak akkor nyugszik meg, ha tápszert kap. Sajnos csak négy és fél hónapos koráig tudtam igazán szoptatni, onnantól kezdve a szopizás nálunk csak megnyugtatásul szolgál sajnos. Megkostoltam a tápszert, az is nagyon édes. Ezek után nehéz megértetnem egy fél éves gyerekkel, hogy igenis jó a savanyú bébiétel is :-) Lányok, köszönöm a segítségeteket. Gyümölcscukrom pont van is itthon, kipróbáltam és úgy tűnik bevált.
2008. aug. 15. 15:46
 6/7 anonim ***** válasza:
na most ellenben a sok tévhittel.a kicsiknek igenis szükségük is van cukorra amig picik.nagyon minimälisan de tehetsz bele.de keveset!vegyél egy babaételt..kostold meg .jo ize van?tessék..abban is hasznàlnak cukrot hidd el.nagyon keveset de hasznàlnak.söt aromät is..
2008. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
nem a cukor a baj, hanem hogy nagyon ászokik az édesre. nekem a védőnő azt tanácsolta, hogy a főzelékhez tegyek barackot, banánt, úgy is édes, de mégis gyümölcs. aztán lehet fokozatosan csökkenteni a gyümölcsöt benne, és megszokja.
2008. aug. 15. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!