Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kristály cukor pár hónapos...

Kristály cukor pár hónapos babának? Káros? Anyósom azzal ízesíti a babám teáját. Én nem tettem neki bele soha, de mióta itt van ő igen. Szerinte kell a cukor az agysejtek működéséhez.

Figyelt kérdés
2010. jún. 23. 09:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%

Ezért van a tejedben egy csomó cukor.

Nem kell a babának kristálycukor és sürgősen szoktasd le rőla, mert aztán nem fogja cukor nélkülmeginni a teát

2010. jún. 23. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mi szőlőcukrot használtunk, mert állítólag a kristálycukor allergizálhat.Aztán anyukám is tett a teába rendes cukrot (2 hós volt a baba) és semmi baja sem lett tőle. Ha kamillateába teszi a cukrot akkor még a kaki is könnyebben ürül.
2010. jún. 23. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%

Akkor mond neki,hogy Ő egyen több cukrot,hogy a Ő agya normálisan működjön!Ne engedd neki,baja biztos nem lesz tőle,de nem is használ.Mindenhol azt hangoztatják,hogy kevesebb cukrot és sót fogyasszunk és a piciknek az ételébe,italába ne tegyünk.Én a helyedben nem engedném,aztán ne csodálkozz,hogy hozzátáplálásnál majd nem eszik meg semmit,mert ízetlen lesz neki.

Nem kell nekik sem só,sem cukor!

2010. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
32%
Én picit raktam, nem vagyok cukor ellenes !
2010. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy éves a babám,és szerintem max 3x volt a teájában cukor.Nem kéne ilyen picin rászoktatani hogy csak az édesitett dolgokat egye-igya.
2010. jún. 23. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Én nem hagynám senkinek, hogy valamit máshogy csináljon a gyerekemmel mint én. Főleg ha evésről, ivásról, hozzátáplálásról van szó. Anyósomat utálom, neki főleg nem hagynám, mondjuk ő nem is normális, mert volt már arra is példa, hogy kiöntötte a gyerekem teáját, mert hűtöttem a mosogató szélén...

Anyukámat imádom, nagyon jóban vagyunk, de neki sem engedem, hogy azt etessen/itasson a kicsivel amit ő akar.

Az én gyerekem, én döntöm el, hogy mit szabad enni, mit nem. Főleg amíg tényleg ilyen pici. Ha már nagyobb lesz, úgysem fogom tudni kivédeni, hogy a hátam mögött ne adjanak neki minden vackot. Legalább amíg tehetem, védem az ilyesmiktől.

2010. jún. 23. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom 11hónapos,amikor a kórházból haza jöttünk a szülészeten mondta az egyikcsecsemös növér,hogy 2hetes korától kaphat limonádét/1dl forralt,visszahütött víz pici cukor 1-2csepp citromlé/Nyári gyerek nagyon meleg volt és azt mondták,hogy nekik is kell a folyadék,és a cukor az agy müködéshez.Szóval nekem ezt csecsemös növér mondta!A lányom megissza a sima vízet is nincs vele probléma!Remélem tudtam neked kicsit segiteni!További szép napot nektek!:)

2010. jún. 23. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Érdekes, nálunk egy éves a kicsi, csokoládét, édes joghurtot, gyümölcslevet, szöllőcukrot, simán gyümölcsöt megeszi, de ha cukros valamit akarok neki adni, azt kiköpi(limonádé, cukorka, cukros tea).

Gondolom nem merő- vagy evőkanállal méri a teába a cukrot, icipici mennyiségben nem árt, szerintem, és babafüggő, hogy mennyire fogadja el.

2010. jún. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Megoszlanak a vélemények, nem is kicsit.

Szerintem felesleges, mert a tejben, a gyümölcsökben úgyis van, de baja nem lesz tőle.

én nem sózok, nem cukrozok semmit a babámnak. Azt azért tudni kell, hogy én szigorúan egy hozzátáplálási tervhez tartom magam és ezért nem.

2010. jún. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
0%

A cukor kell az agynak, de a szőlőcukor is megfelelő. Amikor a fiam beteg volt, kimondottan ELŐÍRTÁK a cukrot, nem adhattam íztelen dolgokat a gyereknek, kellett egy pici só és kicsi cukor.

Miért ellenzitek ennyire a cukrot? Azért mert hizlal? Te se eszel sós, vagy cukros ételeket, italokat? Megértem, hogy félted a gyereket, de ez a téma folyton változik! Nem rég még mindent gluténmentesen kellett adni, most meg kimutatták, hogy ha6 hónaposan nem kezded el a glutént adagolni, akkor 7 hónaposan már késő, mert nő az allergia veszély! Én kicsi korom óta asztmás vagyok, pedig nem ettem cukrot gyerekkoromba, az unokahúgom 6 hósan pörköltett zabált, és olyan mint a vas. Most megpróbálom az aranyközép utat:-) A fiam kap cukrosat, sósat, fűszereset(mértékkel), sőt, tejbegrízt is adok neki, amit 1/3 tejjel készítek, és kutya baja.

2010. jún. 23. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!