Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor a gyermekem hatrany...

Most akkor a gyermekem hatranyos helyzetu?

Figyelt kérdés

Az en gyermekemnek nem volt polyaja,sem muanyag kanala, sem jatszoszonyege, sem jarokaja, sem hordozoja, sem etetoszeke,

sem extra vagany babakocsija,sem legzesfigyeloje,sem csecsemomerlegje,nincs kulon szobaja, tehat kulon szekrenye sincs.Aranylag jol elunk,de mindig lesajnalnak ezek hianyossagok miatt.En ugyerzem ezekre nemvolt, vagy nincs szuksegunk.Es most kapaszkodjatok meg, az egyik ismeros megkerdezte, miert nem vetttunk a 8 honapos babanknak elektromos kisautot, mert az milyen jo a babaknak. Most tenleg velem van a baj, en vagyok tul skot?

Ha felno lehet valami utohatasa ezek hianyossaga?


2009. dec. 28. 04:33
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom az ilyen, es olyan valaszokat is.Igen ,en is megvettem azokat amikre ugyereztem szuksegem van, vagy a babanak szuksege lehet.Egyszeruen csak kezdtem kellemetlenul erezni magam, az az lelkiismeretfurdalasom lenni.Es igen kicsit azt vartam, hogy mellem alljanak, de tudtam es vartam is az ellenkezo hatast is. Hiszen Hal Istennek nem vagyunk egyformak!
2009. dec. 28. 11:27
 12/18 A kérdező kommentje:

Az viszont nagyon tetszett, hogy mindenki leirja mi van meg, es mi nincs a felsoroltakbol, vagyis ki mit tartott fontosnak.


Hordozonk azert nincs, mert nincs autonk.

2009. dec. 28. 11:43
 13/18 anonim ***** válasza:
10:23-as vagyok. Ha hosszabb útra mész, mondjuk nagyszülőkhöz, vagy gyerekorvoshoz, akkor azt hogy oldod meg?
2009. dec. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Ugyan, semmi nem lesz! A gyerekek amúgy is jobban szeretik az egyszerű játékokat (pl. fakanál, tortaforma stb.), mint az elemes kisautót, babát stb....
2009. dec. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

10:23-as! A kérdező nem azt írta, hogy egyáltalán nincs babakocsija!!!

Azt írta, hogy nem a méregdrága fajtája van...

Olvass, mielőtt oltogatni kezded!!!

2009. dec. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
10:23-as vagyok. nem állt szándékomban oltogatni, az nálam nem itt kezdődik. de valóban félreértettem. viszont ha van egy babakocsija, akkor nem kell se hordozó, se etetőszék, így meg már nem is annyira tragikus a helyzet. sőt, nagyon sok gyerek így nő fel. azt hittem, egyáltalán nincsen babakocsija. és amikor azt kérdeztem, hogy hogyan oldja meg, akkor nem támadni szerettem volna, csak kíváncsi voltam. de mindenki azt lát az írásokban, amit akar... te a támadást láttad benne, mert azt akartad látni. üdvözletem!
2009. dec. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem mindenki azt vesz meg, amit anyagi lehetőségei engednek. Ennek függvényében azt mérlegeled, mi kell a baba biztonságához.


Pl. minek a légzésfigyelő, ha melletted van a kiságy és minden pisszenésre felriadsz, a nap minden percét vele töltöd. (Igen, van ilyen anyuka!!!) És minek a babakocsi, ha apuci aládteszi hónapokon át a feltankolt autót.


Ez a normálisnak induló kérdés sajnálom, hogy a sznobság listájává vált, összeállították egyesek, mijük van és mi nincs. A listaállítás szerintem nem segítette különösebben a kérdezőt, csak elmélyítette benne, és a hasonlóan gondolkodókban, hogy valóban kellett volna vennem neki babahordozó indiánkendőt (meg minden szar pénzrabló kütyüt) az első 5 hónapra?


Szerintem 18 év múlva mutassa meg mindenki, mi lett a dédelgetett (anyagiakkal vagy szeretettel vagy akár mindkettővel dédelgetett) kisgyermekéből. Akkor már van min gondolkodni!

2009. dec. 28. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Utolso hozzaszolo: Nagyon kemeny, de nagyon tetszik!
2009. dec. 29. 07:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!