Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor a gyermekem hatrany...

Most akkor a gyermekem hatranyos helyzetu?

Figyelt kérdés

Az en gyermekemnek nem volt polyaja,sem muanyag kanala, sem jatszoszonyege, sem jarokaja, sem hordozoja, sem etetoszeke,

sem extra vagany babakocsija,sem legzesfigyeloje,sem csecsemomerlegje,nincs kulon szobaja, tehat kulon szekrenye sincs.Aranylag jol elunk,de mindig lesajnalnak ezek hianyossagok miatt.En ugyerzem ezekre nemvolt, vagy nincs szuksegunk.Es most kapaszkodjatok meg, az egyik ismeros megkerdezte, miert nem vetttunk a 8 honapos babanknak elektromos kisautot, mert az milyen jo a babaknak. Most tenleg velem van a baj, en vagyok tul skot?

Ha felno lehet valami utohatasa ezek hianyossaga?


2009. dec. 28. 04:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
86%

Szia! Ettől nem lesz hátrányos helyzetű a babád!

Attól, hogy valaki nem halmozza el a gyerekét méregdrága dolgokkal, attól még jó szülő! Sőt!

Az én babámnak sincs játszószőnyege, se mérlege, amit felsoroltál abból csak a műanyag kanál van meg.:)

De ettől én még szeretem a gyerekemet, játszok vele nagyon sokat, "beszélgetünk", így nem gondolom, hogy hátrányos helyzetben lenne a többi babához képest.

Azt sem hiszem, hogy egy 8hónapos babának elektromos kisautóra lenne szüksége, hanem inkább szülői odafigyelésre, tanítgatásra. Na meg amibe kerül egy ilyen kisautó, inkább értelmesebb dolgokra költeném, vagy gyűjteném számlára.

2009. dec. 28. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
92%

Sajnos,ma sok tehetős szülő elhiszi a reklámoknak,hogy mindenféle dolgot meg kell venni a gyereknek.Azután csodálkozik,hogy később egy hisztis,követelődző gyereke lesz.

Az enyémeknek sem voltak extra dolgai,sem méregdrága játékai,mégis mind értelmes,kiegyensúlyozott lett.Nagyon jól teszed,hogy nem költöd ilyenekre a pénzed.Fontosabb a szeretet,a törődés,mint a divatos cuccok.

2009. dec. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


A hátrányos helyzetű gyermek hátránya a család szociális-érzelmi-emocionális "szűkmarkúságából" fakad. Az ilyen gyerekek nem kapnak otthon elég szeretetet, törődést, esetleg élelmet, meleget sem az anyagi nehézségek miatt. A szülő alkoholizmusa, drogfüggősége, dohányzása nehezít a helyzeten.


Nálatok szerintem ésszerű megfontolás és szeretetteljes nevelés a cél. Ha a készségeit fejlesztitek, nem biztos, hogy az elektromos kisautó jobb, mint pl. a hétköznapi használati tárgyak közös megvizsgálása a konyhában vagy apa garázsában.


EGyszerűbb egy gyereket barakni a kisautóba, vagy a bébicompba, járókába (most az 5 percnél hosszabb idejű megőrzésre gondolok), mint hasznosan, fejlesztően lekötni a figyelmét és kettesben lenni vele.


Szerintem csak megfontolt, nem reklámfüggő, nem sznob szülő vagy.

2009. dec. 28. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
92%

Szia!

Sok sznob,aki mindent megvesz,az azt hiszi hogy ettől jaj szegény gyerek mosz hátrányos helyzetű,háát én most megtapasztaltam hogy a sok reklám mennyire elbutitja az embereket,mindenki.agyon dícsérte a fiscer price 7500 forintos sütifaló kincsesbödönjét,még a szafari játszóhídját,nekünk olyat hozzott a jézuska,hááát beszél az vacak de hogy nem ér annyit az biztos.többet vártam tőle.az álvány meg belülről,már mint a babafelől,csúnya,nincs kiformázva,olyan mint egy színes gyárépület,a külseje elefántos meg a híd felső része,de azt ugye nem látja a baba.ez csak példa volt.szóval,ne érezd hogy a gyermeked hátrányos lenne. :)

2009. dec. 28. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
78%
amiket írtál azok használati tárgyak,engem se vet fel a pénz,de légzésfigyelőre költöttem,én azt fontosnak tartottam,és van etetőszéke is.ezek nem a sznob anyukák kellékei,hanem egy gyermek kellékei,persze ki mit lát fontosnak,ki mit érez elsődlegesnek.te is pontosan tudod,hogy semmi hiányossága nem lesz,csak önigazolást keresel.nem ezektől lesz jó felnőtt egy gyermek,de ha ezek nincsenek meg attól még baromira el lehet rontani egy gyermeket.első fiam már nagy.lassan nagykorú lesz.amikor pici volt ilyen tárgyak még csak mutatóba voltak.de ember let belőle így is.sosem emelte rám a kezét,és sosem emelte fel a hangját.egy ismerősöm 5 éves fia szintén nem olyan baba akinek mindene megvolt,viszont rendszerint ordibál a szüleivel,kezet emel rájuk és az van amit ő akar.sajnálom,hogy ezt kell írnom,de már most olyan ez a gyermek mint egy terrorista.szóval ezek nem tárgyaktól függ,és attól,hogy van e elemes autója.attól függ,hogy akkor amikor kell akkor neveled a gyermeked,amikor kell bizony oda csapsz a kezére,vagy hangosan rá szólsz.hogy elmagyarázod mi jó és mi a rossz és ahhoz tartod is magad.
2009. dec. 28. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
26%

ha jól éltek legalább a légzésfigyelőt megvehetted volna vagy az is csak kidobott pénz, kényeztetés???

Ha magatoknak sem vesztek semmi feleslegeset akkor jó, de ki tudja megállni hogy ne kényeztesse a babáját, ha megteheti. és igen vannak hátrányos helyzetű gyerekek, de te is tudod hogy ez nem abból fakad amiket leírtál, de biztos megnyugtat mindenki

2009. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
51%

Hát azért egy műanyag kanál ne legyen már luxus dolog...

Meg az etetőszék se! Szegény kicsi nem érdemli meg, hogy normális módon ehessen? Miért jó, hogy másfél, két évesen is még mondjuk az anyja ölében fog kucorogni?


Azért pár dologban furán gondolkozol szerintem, és ez nem az anyagiakon múlik.

2009. dec. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
23%

azok közül amit leirtál egyedül polyája nem volt a kisfiamnak. nem értem én sem h miért nem lehet egy müanyagkanala a gyerkőcnek vagy egy etetőszéke. a többi amit leirtál valojában nem fontos, de legalább - igaza van itt valakinek előttem - rendesen tudjon enni az a gyerek.


Attol h megvan mindene a kicsinek amit felsoroltál, attol még nem érzem magam SZNOB szülönek. sokat foglalkozom a kicsivel, sokat játszunk , sokat beszélgetünk, sok mesét olvasunk. És van sütifalo kincsesbödöne is - amit nagyon szeret persze ha együtt játszunk azt szereti a legjobban.

2009. dec. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én arra költöttem, amit fontosnak érzek neki. A pihenőszék nagyon hálás dolog számunkra. Van jó minőségű autósülése. Viszont egy csomó turis cucca van -ahogy nekünk is-. Külön szoba nincs, de van egy komód a dolgainak. Mérleg, légzésfigyelő nincs. Elektromos motorról szó sem lehet, csak lábbal hajtós ketyerékről, nem az ára miatt, hanem, hogy mozogjon. Eszembe szokott jutni, hogy nekem sem volt babatornáztatóm 30 éve és mégis megtanultam mindent.
2009. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

na vegyük sorra.

attól, még hogy a fent leírtakat valaki megveszi, nem rossz szülő, nem szeretet helyett kapja meg ezeket a baba, hanem MELLETT. ha te ezt feleslegesnek tartod, szíved joga, de az írásodból úgy tűnik, mintha itt azt vártad volna, hogy emiatt téged sztároljanak, hogy te így nevelsz, míg mások, akik csak vesznek és vesznek, nem is figyelnek oda az általad fontos "lényegre."

részben igazad van.

pólya - nem volt pólyám, viszont volt egy cipzáros kistakarója az első 2 hónapban, le sem szakadt róla, hogy úgy mondjam, ebben érezte magát biztonságban. eltettem a következő gyereknek, nála is remélem, ilyen jó szolgálatot fog tenni. akinek nincs valami hasonlója, szinte egész nap kézben kell fognia az első pár hétben a kicsit, mert egyedül a legjobb gyerek sem marad meg simán lerakva a kiságyba, ugye tudjuk, az anyaméhre emlékezteti, ha valaki ölbe fogja, vagy körülöleli valamivel. szerintem is elhagyható, de neki is jobb volt, meg nekünk is.

műanyag kanál: hát, nekem szilikon volt :))) 4 hónaposan már úgy evett kanállal, mint a nap. semmi hiszti nem volt. megpróbáltam fémkanállal is, nem nagyon tudott vele mit kezdeni, és én is féltem, hogy azzal a kemény valamivel felsértek valamit a szájpadlásán, első gyerek, túlpara, ismered. 600 forinton ne múljon az evés, gondoltam.

játszószőnyeg: ezt csak hobbiból vettem, már két hónaposan elfetrengett rajta egy fél órát önállóan, de igazad van, enélkül lehet élni, egy szép nagy színes takaró is tudja ezt a funkciót. de remélem, abban egyetértünk, hogy egy 2 hónapost még nem raksz le csak úgy a szőnyegre. (bár ahány ház, annyi szokás.)

járóka - ezt is megvettem, nekem is volt. fél éves koráig tudtuk aktívan használni, aztán már nem maradt meg benne. azalatt a fél év alatt nyugodtan tudtam főzni, takarítani, mert elvolt benne a gyerek. aztán ahogy nagyobb lesz a helyigénye, már úgyis ki akar jonni. ha neked jobb volt úgy főzni, hogy kezedben a gyerek (mert ugye játszószőnyeged, hordozód, ahova lerakhatnád nem volt), szíved joga. ezeknél a dolgoknál nem is a baba kényelmét, hanem a saját kényelmedet fizeted ki.

hordozó ha nem volt, akkor nem értem, hogy vitted kocsival. kézben? TILOS a jogszabályok szerint. ha nincs autód, viszont hordozó helyett van egy jó strapabíró hordozókendőd, akkor megértelek, de ha hosszabb útra mész, és nincs se hordozód, se kendőd, se babakocsid, akkor nem tudom, hogy oldottad meg. egyébként ezek már nagyon olcsóak, párezer forintért veszel egy hordozót. de ha te szívesebben cipeled ölben, szíved joga, a babád lelke nem fog sérülni. kérdés, hogy neked kényelmes-e.

babakocsit jól tetted, hogy nem vettél, én is megbántam, utálja, csak a helyet foglalja. vettem helyette egy háti hordozót, 9 hónaposan nem fogom ölbe cipelni.

légzésfigyelő - életet menthet. mi is felnőttünk nélküle, nekem van egy, megnyugtat, nem kell hozzá két óránként berohangálnom, ez is főleg az én kényelmemet szolgálja.

csecsemőmérleg: sokak szerint hülyeség, én az első 3 hónapban nem tudtam lekattanni róla, mértem, hogy mennyit evett. nekem jó szolgálatot tett, de szerintem is felesleges.

külön szoba: az enyémnek van külön szobája, máshogy nem is vállalnék babát. tudod miért? az a baba is lesz egyszer 8, 10, 15, 18 éves is. és akkor már követelni fogja a saját teret. persze ha később tervezel nagyobba menni, akkor nincs semmi baj, de a kamasz gyereked hova fogja vinni a barátnőjét, ha még egy külön kis szobája sincsen?

az elektromos kisautó és a társai (elektromos hinta, stb.) sztem is felesleges dolgok.

a külön szobáról próbáljatok meg gondoskodni az elkövetkezendő években, de most a babád nem sérül ezek miatt, amiket felsoroltál, maximum te, mert leszakad a karod. :)))

2009. dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!