Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pólyában vagy anélkul? Érvek,...

Pólyában vagy anélkul? Érvek, ellenérvek, tapasztalatok.

Figyelt kérdés
2,5 hós kislányomat most akarom kivenni a pólyából, de a párom ellenzei, mert így konnyebb megfogni. Szerintetek?
2009. dec. 22. 14:08
 1/10 anonim ***** válasza:
43%

Szia!

Nekem eszem ágában nem volt a babát pólyába tenni.

De a dokival beszéltam a pólyáról, már nem is emlékszem, hogy miért és azt mondta, hogy az orvosok többsége ellenzi!!!

Nem tudom neked vagy a párodnak jó lenne megkötözve lenni egész nap, hogy mozdúlni nem bírnál??? Kb a kis baba is ezt érezheti és mikor engeditek mozogni szegényt?!

Szerintem vissza tartja a mozgás koordinációt!!! Üdv.

2009. dec. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Hogy érted?

A pólya nagyon jó, tényleg könnyebb megfogni benne.

Én utazáshoz használtam csak.

Egyébként első perctől szabadon volt.

2009. dec. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%
A mi kislányunk most 7 hetes, és kb. 2 hetes koráig feküdt pólyában, de akkor is csak éjszaka. Jó volt, mert tényleg könnyebb volt megfogni, kivenni a kiságyból stb. Viszont utána úgy láttam, hogy nem szeret benne, nagyon feszelgett. Azóta könnyebben tud mozogni, már többször keresztbe fordult a kiságyban. Szerintem jobb neki, mert egy kis örökmozgó! Szerintem próbáljátok meg elhagyni a pólyát egy napra, és a baba majd jelez, hogy tetszik-e neki! :-) Sok sikert!
2009. dec. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
78%
Első válaszolónak: szerinted a pocakban nincs szűk helye a babának?! Egy újszülöttnek pont azért kell a pólya, hogy biztonságérzetet nyújtson neki! A szoros pocakból kibújva hirtelen túl nagy neki a tér! Bár tény, hogy szerintem egy 2 és fél hós babának már nem kéne...
2009. dec. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom addig volt polyában még hazahoztuk a korházbol.Anyukám tette még bele néha ha itt volt,mert könnyebb fogni.Nekünk a gyógytornász ellenezte,hagy tudjon rendesen mozogni.
2009. dec. 22. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%

Első vagyok!

Az első pár hét rendben van, de egy 2 és fél hónapos baba pólyában??? Aki szeret mozogni? Ne vicceljünk már!

2009. dec. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

uramisten, ekkora babát már régen nem szabadna pólyában tartani!!!! hogy tud úgy mozogni szegényke???

a gyerekorvos és a gyógytornász is ellenzi.

2009. dec. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én nem használtam pólyát, de az én babám 2,5 hónaposan már "fekvőtámaszozott". Pólyában ezt nem tudta volna megtenni. Akkor már simán kinyomta magát nyújtott karral, teljesen tartotta a fejét, és hasról átgurult a hátára.

Szerintem vedd ki belőle a gyerekedet, korlátozod őt a fejlődésben jelen pillanatban.

2009. dec. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A pólyát 6 hetes korig találták ki! De az ortopéd orvosok kifejezetten ellenzik az első perctől, csípőficam is lehet a vége. A baba szereti felhúzni a lábát, ez a póz kényelmes neki. A pocakba is így lakott. Aztán a pólyába kiegyenesítik a lábacskáit, erőszakkal. Ez bizony fájdalmas is lehet.

A comb ízületnek ki kell alakulnia, ehhez pedig mozgatnia kell a lábát.

Remélem már nem sokáig lesz pólyában a babád és nincs semmi problémátok a csípővel :))



Boldog babázást és kellemes ünnepeket!

2009. dec. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Most télen egy vastag hálózsák is bőven jó. Az is ad annyi merevséget, hogy meg lehessen fogni, de szabadon van benne.


DE szerintem egy újszülötett is könnyű megfogni pólya nélkül, a kiságyba betenni, onnan kivenni.

Első babás, 6hós kisfiu anyukája

2009. dec. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!