Akik saját, házi készítésű máj- ill. húskrémet készítenek babájuknak, leírnátok pontosan hogyan csináljátok?
Májkrém:
sokfélét szoktam, mindegyiket úgy készítem, hogy magunknak is jusson:
libamájból: 1-2 közepes libamájat megsütök, a zsírjából is teszek picit a turmixgépbe, és így leturmixolom. Mivel az én lányom már 2 éves, ízlés szerint fűszerezzük és "vadítjuk", került már bele pici mandulatejszín (20-30 ml), és méz (1 tk) is (mézzel isteni), fűszerek közül a libához csak ső-bors megy. Picikorában natúran ette, úgyis szerette.
csirkemájból: a csirkemájat (30-40 dkg) pici hagymán (egy fél fej kb.) dinsztelem, majorannával-sóval-borssal ízesítem. Sok változatát esszük ennek is: mustárral (1-2 tk), tejszínnel (30 ml), bazsalikommal stb., nyilván a lányom szintén a natúrtól haladt az ízesítettek felé, ahogyan nőtt. :)
Halból:
Tonhalat megtisztítok, megsütök vajjal vagy olívaolajjal és fokhagymával, ezután pürésítem, és teszek hozzá akármit: paradicsomot, tejszínt. Ez is nagy kedvencünk.
Húskrémet nem szoktam csinálni, inkább zöldségekből (avokádó, padlizsán, cukkini) vagy tojásból esetleg
Köszönöm a válaszokat,a kedves 2. válaszoló ötleteit tudom inkább hasznosítani, ezekre gondoltam.
A húsleveses verziót esszük, de én azt déli főzeléknek szoktam így adni. Egyébként 11 hós a lányom (fűszerezés miatt)
1-es vagyok. 2-es receptjei nagyon finomak lehetnek, lehet, h majd kipróbálom magunknak:)
De én 1,5 éves kor alatt nem tennék sem mézet (botulizmus miatt nem ajánlják), sem más édesítőszert. Sót és borsot szintén nem. Épp 2 napja volt a tv-ben, hogy az ovisok 3x több sót esznek a megengedettnél. Mindenben rengeteg só és cukor van, amit megeszünk/kicsik megesznek: felvágottak, hogy a virsliről és párizsiról ne is beszéljünk, amiket sok anyuka napi szinten ad 7-8 hónapos kortól akár. Keksz, ropi, kenyér, pékáru, ketchup, vegeta, plusz általában az ételekben. Szóval én nem cukroznék, sóznék, borsoznék.
(tanultam sok év élelmiszerismeretet)
Én is egyetértek ezzel, kedves előttem szóló, kevés fűszer párti vagyok, de szerintem azért 11 hósan lassan szoktatni kellene az ízekhez, a felnőtt ételek ízéhez is, mértékkel. Azért szeretnék házilag ilyen kenőket előállítani, hogy a bolti tartósítószereket, stb. mellőzzük még, amíg lehet. Persze, méz se jön még szóba nekünk. :)
(Megjegyzem : én a húslevesbe is teszek pici fűszert, bors, só, vegeta, gondolom egy minimálistól még nem kellene, hogy baja legyen a gyereknek, előbb-utóbb el kell kezdeni ezt is. )
Mindenkinek megvan a saját véleménye a hozzátáplálásról. Szerintem érdemes meghallgatni a véleményeket és aztán mindenki felhasználhatja a számára szimpatikus dolgokat.
Az, hogy "hozzá kell szoknia az ízekhez, mert később nem fog szeretni semmit", én csak az idősebb korosztálytól hallottam (eddig). Pedig ők sem igazán voltak hozzászoktatva az ízekhez, mert 60-70-80 évvel ezelőtt nem sok fűszer, vegeta, sőt cukor sem igazán volt. Nagyszüleim mesélték, hogy néha úgy tettek el lekvárokat, befőtteket, hogy 1 szem cukor nem került bele, mert nem volt rá pénzük venni. Most semmivel sem másabb az ízlésük, mint általában a többi embernek. De még a mi korosztályunk sem evett sok ételet/ilyen gyakorisággal ételeket, mint manapság, amikor minden kapható.
A tejszín, az igazi tejszín(!)-
-feldolgozása elég nehéz a szervezetnek, én ezért nem adnék kicsi gyereknek.
De a különböző véleményeket normális hangnemben is lehet kommunikálni és meg lehet hallgatni. Szerintem.
Egyébként a mi családunkban is van csecsemősnővér, óvónő és 2 gyógyszerész.
Kedves Utolsó válaszoló, nem tudom mire céloztál, a hangnemet illetően, szerintem itt mindenki csak a véleményét írta, mondta el, nem volt vita, nem volt felháborodás sem. És szerintem mindenki le is szűrte a legfontosabbat a saját gyermeke és maga számára. A fűszerezésről pl.ÉN csak annyi következtetést vontam le, hogy szerintem egy pici azért nem árt egy gyereknek sem, de én nem teszek még sem tojást,sem mézet, se TEJSZÍNT stb. az ételébe. Pedig lassan 1 éves. Tejet sem tervezem 1 éves kor után adni még.
Ma más világot élünk, mint a szüleink- nagyszüleink éltek, nekik kevesebb lehetőségeik, tudásuk volt az ő idejükben a gyermek-és saját táplálásukat illetően szerintem, de kevesebb volt a sok "E" betűs dolog is az ételeikben,de kevesebb betegségekkel is küzdöttek. Mi a mai kor lehetőségei szerint kell éljünk, ennünk és gyermeket neveljük.
Ez csupán vélemény, nem akartam sértésnek vagy okoskodásnak írni, mint ahogy az előzőeket sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!