Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, ti nem unatkoztok...

Anyukák, ti nem unatkoztok otthon?

Figyelt kérdés

Az unatkozást nem klasszikus értelemben gondolom, inkább a mindennapok monotonitása az, amit rettentően unok. Minden nap ugyan olyan, nyilván próbálok változatosságot vinni a mindennapokba, de egy 9 hós babának kell a napi rendszerességel, amelyhez nekem is alkalmazkodnom kell.

Amikor ébren van, akkor vele foglalkozom, játszunk, zenélünk, de kicsit unom már ezredjére is várat építeni neki, amit ő leborít, flakonokkal csörömpölni, miegymás. Amikor alszik, akkor a házimunkát végzem, vagy netezgetek kicsit, de már ezek is annyira unalmasak ... esténként alig várom, hogy hazaérjen a férjem, én pedig elmehessek kicsit sétálni, vásárolni Egyedül (már az feltölt, ha egymagam lemehetek a kisboltba), vagy ha letettük a gyereket aludni, akkor felnőttel beszélgethessek.

A fentiek miatt persze lelkiismeretfurdalásom is van, hogy hogy lehetek ilyen, miért nem élvezem ezt az egészet. Persze rengeteg vidám pillanatunk van, imádom a gyermekemet, de valami mégsem jó. (nem, nem vagyok depressziós)


2014. ápr. 3. 08:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Velem is ez volt kb. 14 hónapos koráig, pedig jártunk ide-oda. Kocsi is van, tehát még könnyebb. De akkor is.


Aztán megváltozott minden. Már elmehetek nélküle is néha. Tök jó programokat csinálunk együtt. 2 naponta megyünk valahova. Már jár, bele sem ül a babakocsiba, csak ha álmos, mert egész napra elmegyünk. Most 20 hónapos és imádok vele lenni. De az elején sokszor szenvedtem, szó szerint.

2014. ápr. 3. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Sajnos nem vagyok túl állatbarát, lakásban meg sosem tartanék kutyát, nem tartom egészségesnek egyik oldalról sem, így ez nálunk nem opció, de azért köszönöm az ötletet:)


Nagyon várom már a beszélgetős időszakot, alig várom, hogy hülyeségeket beszéljen a lányom, de persze a mostani korszaknak is megvan a maga szépsége, csak cseppet monoton az egész, de lehet csak nekem kellene máshogy tekintenem erre az élethelyzetre.

(A férjem egyébként ma szembesített azzal az összefüggéssel, hogy ma kezdődtek a piros napok, szóval lehet a hormonok szórakoznak velem, és emiatt buktam ma ki kicsit)

2014. ápr. 3. 18:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!