Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » GYED-en, GYES-en lévő anyukák!...

GYED-en, GYES-en lévő anyukák! Ti nem unatkoztok otthon?

Figyelt kérdés
Van egy két éves kislányom. Most még nincs nagy gondom, hisz a jó idő miatt, folyton lenn tudok vele lenni a játszótéren. De otthon... Számítógépezni nem tudok, mert odajön és nem hagyja. Olvasni nem tudok ugyanezen okok miatt. A tv-zés leköti, viszont, azt meg én nem szeretném hogy túl sok tv-t nézzen. Egyedül keresztrejtvényezni tudok nyugodtan. Ti miket csináltok otthon?
2012. szept. 6. 12:42
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

hmm


ezeket akkor csinálom mikor alszik

a házimunkát meg akkor mikor ébren van max "segít" benne :-)

profin feláztatja a lakást felmosás címszó, alatt imád porszívózni, kibe pakol a mosógépbe, adogatja a csipeszt stb...

ezek neki még játék

most 20 hós


de a nagyok mikor kicsik voltak akkor ugyan ez volt :-)

imádták akkor, most már "lusta" iskolások lettek

2012. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%
Én is rejtvényt fejtek. :) De jön a második, így vizsgálatokra is járkálok, biciklizni is szeretek. Játszóra menni utálok, de az meg muszáj.:(
2012. szept. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Hát mikor alszik, akkor én is tudok ilyeneket, de az csak 12.30 és kb 14 óra között lehetséges. Utána?

Azt hiszem túl nagyok az igényeim.

2012. szept. 6. 12:54
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

én nem unatkozok.

akkor gépezek ha alszik a leányzó szintén 2 éves.

de ha fent van akkor megyünk játszótérre, vagy cukrászdába,


játszatok együtt valamit.

babázzatok, főzzetek,

akkor olvasgass,meg netezz ha ő alszik.


ha fent van akkor meg foglalkozz vele.

nem tudom hogy lehet unatkozni egy 2 éves mellett.

tanítsd !

szobatiszta már?

tud verseket? ilyesmi,?

süssél neki valami finomat.


még jó hogy nem hagy gépezni hiszen minden gyerek azt szereti ha vele foglalkoznak.

2012. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

én vele szoktam foglalkozni,ha időm engedi..Ha alszik,akkor netezek,ha ébren van játszunk,mutogatja a könyveit,felismeri a képeket,dalokat hallgatunk youtube-on,építőkockázunk,ilyeneket csinálunk..Ami úgy "kikapcsolódás",hogy ébren van,napi egy órát tornázni járok...

Ha netán olyanja van,hogy egyedül játszana,akkor meg találok valami házimunkát,vagy 5percet netezek...

2012. szept. 6. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
88%
Baromira nem érek rá unatkozni. Nagyon irigyellek!!! Itthon van velem a hónap végéig mind a három. Reggel 6-kor kelünk. Ők tévéznek, játszanak én főzök, mosok, teregetek, takarítok, vasalok, reggelit készítek, mosogatok. Utána irány vásárolni, játszóterezni, postára. Délben ebéd, utána alvás. Akkor van 3 óra pihenésem. Utána beágyazás, fésülködés, pelenkázás, pisiltetés, uzsonna, mosogatás. Irány a játszótér. Este fürdetés, vacsora készítés, fogmosás, pisiltetés- kakiltatás, mese és alvás. Ilyenkor még pihizünk kettesben a férjemmel 1-2 órát és mi is fekszünk le aludni. Egy szó mint száz, nekem kevés a nap 24 órája.
2012. szept. 6. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Nos,érdekes:D Én nekem egy 18 hónapos örökmozgóm van,és amióta megszületett,egyszerűen nincs időm unatkozni:)Amikor ébren van vele foglalkozom,illetve még elvan magában,addig takarítok,sütit sütök,főzök.Amikor alszik elvégzem a még be nem fejezendő házimunkát,olvasok,internetezek,zenét hallgatok.Ha Apa itthon van(fél óra kikapcsolódásért nem rángatom át a nagyszülőket) elmegyek futni,vásárolni.
2012. szept. 6. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én egyetemre járok, így a tanulás eléggé leköt, bár azt este szoktam amikor elalszik. Napközben sem unatkozom, boltba megyünk vagy játszóra, mondókát tanulunk, könyvet nézegetünk, valamit mindíg játszunk és a házimunka is mindíg "jó elfoglaltság". :)
2012. szept. 6. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Hát nekem van egy 7 évesem, kettő 4, és egy 1,5. Már 7 éve otthon vagyok, és mivel az Egyesült Államokban élünk, ezért 5 éves korukig otthon vagyok a srácokkal. Már 7 éve csinálom ezt, megszoktam, meg legbelül mindig is háztartásbeli akartam lenni.

6:30 - ébredés

6:45-7:10 - reggeli

7:30 - elvisszük a suliba a nagylányt

8:00-9:00 - játszi

9:00-9:30 - kézműveskedés

9:30-10:00 - hangoskönyv, egy mese

10:00-11:15 - szabad játék (közben én mosok, takarítok, sütök, főzök, rendet rakok)

11:15-11:30 - uzsonna

11:30-14:00 -kb. fél óra altatás, 2 óra alvás (én szépen pihenek, olvasok, néha bevásárlok - addig babysitter vigyáz rájuk - netezek, kertészkedek, van időm magamra, stb.

14:00 - a nagylány hazajön az iskolabusszal, kicsik felébrednek

14:15-15:00 - ebéd

15:00-17:45 - leckeírás/ játék/ sütés

17:00-18:00 - edzés/férj hazaér

18:00 - vacsora, borozgatás

19:00 - fürdés

19:30 - alvás

19:45 - a férjemmel kettesben vagyunk


Elég szoros a beosztás, de higgyétek el, sokkal könnyebb így minden. Mert így meg tudod tervezni, hogy kivel mikor találkozol, beszélsz, mit fogsz csinálni a szabad idődben, milyen ételt főzöl, stb.

És azért jó, ha 8 előtt már alszanak, mert szinte csak akkor látom a férjemet, és nekünk is szükségünk van együtt öltött időre.

2012. szept. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!