Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 honapos babànak mit...

9 honapos babànak mit kell tudnia?

Figyelt kérdés

Az enyémnek nincs egy foga sem,forog természetesen mindkét oldalàra,hasrol hàtra,hàtrol hasra.

Kuszik,de még nem màszik,ül magàtol,ha ugy rakom le.

Felhuzza magàt az àgyban,de nem àllt még fel.

Rengeteg baba nyelvü szavakat mond,és szeret tàncikàlni a zenére.

Tiétek?


2009. dec. 18. 15:59
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
én ezért nem válaszolok sosem az ilyen kérdésekre.ha valami nem úgy van ahogy az ő babájával akkor csak megijed,elszomorodik,és akaratlanul is ott motoszkál bent,hogy a tied még miért nem csinálja?Nem szabad összehasonlítani sosem a babákat,kinél ez megy előbb,kinél az.a lényeg amit a védőnőd mond a mozgásfejlődésére,ha ő úgy látja,hogy segíteni kéne neki valamibe akkor úgy is szól.van egy oldal,én ott nézem meg minden hónapban milyen szellemi,fizikai fejlődésen kell,hogy átmenjen a baba.én csak ezt olvasom,és a védőnőt kérdem.A másik,hogy a te babád lehet az a manó aki hirtelen feláll,és már megy is.11 hónaposak vagyunk,de még nem megy csak segítséggel.azaz menne mert én nem segítek neki.nagyon örülök hogy mászik ezerrel,ez egy fontos mérföldköve a babáknál.Első babám nem mászott,és komoly következményei lettek.
2009. dec. 18. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Miért lenne lemaradva a babád? Teljesen eltérő ütemben fejlődnek a picik. Kisfiaim 15-én voltak 9 hónaposak. Egyikőjüknek egy foga sincs, másik babámnak kettő van alul. 2 napja felülnek egyedül, feltérdelnek kapaszkodva (fel is állnának, csak még nem tudják a talpukat letenni) Kúszva bejárják az egész házat, és négykézláb hintáznak. De 6-7 hónaposan forogtak, mert utáltak hason lenni. Gondolhatod, milyen ideges voltam, azt hittem sose lesz fejlődés, aztán napról-napra valami újjal lepnek meg. Mondják, hogy baba, mama, papa, egy-egy, te-te,tapsolnak, és babanyelven csevegnek együtt. És nagyon tudnak bújni mostanában. :)
2009. dec. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%

ülnie, másznia már kellene. beszélnie még nem, mennie sem.

én megkérdezném a ygerekorvost.

2009. dec. 18. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
2009. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
48%

Nem kell még ülnie és másznia sem. 10 hós korig szoktak felülni és mászni is. De van akinek nem mászik csak miután felállt.

Ha aggódnál akkor is várj még egy hónapot nyugodtan, biztosan fog fejlődni addig. Az nekik nagyon sok idő.

2009. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Most jön az első foga, kúszik-mászik. Feláll, ül magától. Gagyog sokat. 6,5 hósan állt fel, 8 hónaposan ült, először kapaszkodott a járóka rácsába, rá két hétre már nem kellett a segítség. 1 hét eltérés volt a kúszás-mászásnál.
2009. dec. 19. 05:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!