Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 50-55 ezer forintot szánunk...

50-55 ezer forintot szánunk autósülésre (9-25 kg). Ennyiért lehet már jót venni? Hol vennétek és milyet?

Figyelt kérdés

Fogalmunk sincs egyenlőre az autósülésekről, körül sem néztünk még, mert annyira nem volt eddig sürgős (7 hós a baba). Most kezdtünk el gondolkozni, hogy mennyit szánunk rá.

Milyet vegyünk szerintetek?


2009. dec. 16. 14:05
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Még én sem néztem szét a 9kg-os ülések körül. De egyben biztos vagyok: lehet h. kényelmes és jól néz ki egy pár ezer forintos ülés, azonban ha megtehetitek, hogy többet adjatok érte (és megtehetitek ha jól látom :) ), akkor a biztonságosságának nézzetek utána. Nem véletlen, hogy vannak tesztgyőztes babaülések és olyanok, amik nem minősülnek biztonságosnak... Úgy tudom az ADACnak vannak gyerekülés-tesztjeik. A Brendonban nekünk amikor az első széket vettük, elmondták, hogy 2008ban a Maxi Cosi nyert. Menjetek be, kérdezzétek meg melyik a legbiztonságosabb ülés és vegyétek meg használtan. Szerintem.
2009. dec. 16. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Nekünk középkategóriás van, lehet, hogy mások úgy gondolják kidobott pénz, én nem így látom. Mi törésteszt alapján választottunk, Besafe-et. Persze, hogy a legtöbb kényelmes kevesebb pénzért is. De nem csak azért veszel ülést jobb esetben mert kötelező, hanem, hgoy esetleges ütközéskor védje a gyerekedet. ja és hogy régen is felnőttünk autósülés nélkül? persze, akkor nem száguldoztak szembe velünk 180-nal és akkor is repültek ki gyerekek az ablakon és haltak meg..:-(Én spórolok ruhán, nem a legdrágább játékot veszem, stb, de nem az autósülésen...Nézd meg az ADAc töréstesztet és szerintem úgy dönts.
2009. dec. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippeket!

Valószínűleg egy "jobbat" választunk és rászánunk ekkora összeget. Nem is az, hogy megtehetjük, hanem tényleg azt hittem, hogy kb ilyenrakon mozognak az átlagülések. Máson megspóroljuk majd. :) Szeretem a tescos pelust és szívesen adok a gyerekemre a családból örökölt kisruhákat is, hiszen otthon csúszni-mászni, leenni stb nagyon is megfelelőek.

2009. dec. 16. 15:49
 14/20 anonim ***** válasza:
Isofixeset vegyetek.
2009. dec. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
16.25ösnek mondanám, hogy biztonságosabb ugyan az isofixes, csakhogy nem lehet minden autóba bekötni. a miénkbe sem például. Feleslegesen fizettem volna 20ezerrel többet ha nem is tudom kihasználni.
2009. dec. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 A kérdező kommentje:
A hordozónk isofixes. Meglátjuk, köszi!
2009. dec. 16. 18:49
 17/20 anonim ***** válasza:
adjatok ki rá, amennyit tudtok... nem azért kell az ülés, h a rendőr ne ugasson, hanem, h a baba életben maradjon ha vmi történik. nekünk stm van, már bizonyított a múlt héten, igaz nem ütköztünk, hanem a párom elfelejtette bekötni az ülést, és a kanyarban felborult a fiammal együtt. 2en voltunk,én vezettem. ha nem lenne sp-s az ülés,szétütötte volna a fejét. és ez nem ütközés volt, hagsúlyozom. teljesen egyben mozgott a fiammal és semmije nem érte a földet, és az ülést sem. szóval ha tudtok,akkor áldozzatok rá.
2009. dec. 16. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Mi is éppen autósülés vásárlás előtt állunk. Nagyon nehéz a választás. Nekünk olyan kell majd, ami a legjobban dönthető. Szerintem ezt ti is mérlegeljétek, hogy szükséges-e nektek is, pl., ha sokat utazok, vagy ha sokat alszik autóban a baba. Mi elsősorban a 9-36 kilósokat nézzük, bár végső esetben beérjük a kisseb súlyhatárral is. Az összeget tekintve mi még egy kicsit feljebb is képesek lennénk haladni, tudván, hogy esetleg a következő gyermeknek is jó lesz.

Mi már voltunk a Brendonban, de ott az volt a baj, hogy elém raktak 3 féle lehetséges űlést, de én tudtam, hogy van még vagy 30 féle, ami az igényeimnek megfelelt volna.

Lehet, hogy elfoglalt volt az eladó, vagy pisilnie kellet, nem tudhatom. Most összeírtam az összeset, amire kiváncsi vagyok, és majd úgy állítok oda, hogy azokat mind megszeretném nézni. De majd csak karácsonny után, amikor már nem lesz bolondok háza.

Sikeres vásárlást!

2009. dec. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

16.25-ös vagyok.

Tudom, hogy nem lehet minden autóba betenni az isofixeset de az újabbakba igen és feltételezem, hogy nem 15 éves autója van a kérdezőnek ha 50.000-et szán az ülésre. Mondjuk ez csak feltételezés. Amúgy meg elmondják úgyis az üzletben sőt a kocsiba is be lehet tenni megnézni, hogy be lehet-e rendesen kötni, elfér-e stb...

2009. dec. 17. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Az isofixes témára reagálnék megint..nekünk sem 15 éves autónk van, hanem négy éves Opel mégsem lehet isofixeset bekötni.:-( Egyébként nem rosszindulatból reagáltam az isofixes témára, csak jeleztem, hogy nem minden esetben megoldás a hasznosabb vagy drágább dolog.
2009. dec. 19. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!