Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A napjaink mélg mindíg kiszámí...

A napjaink mélg mindíg kiszámíthatatlanok, meddig lesz még így? Nekem kellene egy rendszert bevezetnem?

Figyelt kérdés
3 és fél hónapos a kislányom, a fürdetés és az esti alvás már működik, de a napjaink többi része rajta múlik, igény szerint szoptatom, akkor alszik amikor elálmosodik... de sokszor nemtudom hogy most azért sír mert már annyira álmos vagy azért mert leraktam és közben nem is akar aludni...ha egy ideig nem sikerül elaltatni akkor felveszem és mást csinálunk, de egy idő után ismét mintha álmos lenne de mégsem akar aludni mondjuk 10 percnél tovább, sokszor van hogy fél napokat rakom jobbra balra mert nem tudom mit csináljak vele mert nem tudom elaltatni de mégis túl nyügösnek és fáradtnak tűnik hogy bármi mást lehessen vele/mellette csinálni... Van amikor meg szép nagyokat alszik napközbe is... nálatok is így volt/van? Mikor fog beállni hogy mikor alszik?
2009. dec. 15. 12:28
 1/4 anonim ***** válasza:

Hát, néha nálunk is hasonló, Ő 4 és fél hónapos.

Délelőtt mindig viszem sétálni és a babakocsiban nagyot tud aludni, és ezzel van egy nagyobb délelőtti alvása. Ha az idő nem engedi, mert annyira hideg van, akkor azért kb. tudom, hogy mikor mi van. Ő is igény szerint szopizik, van, hogy 1,5 óránként is, de azért ez nem gyakori. Ha éppen nem alszik be a szopi után, akkor peluscsere, elvan a játszószőnyegen, de lehet, hogy fél óra múlva újra sír, látom, hogy nyűgös, nem kell a csörgő, semmi. Ilyenkor én újra cicire teszem, mert Ő így alszik el. Nem foglalkozok vele, hogy mondjuk 1 órával előtte evett. Ilyenkor is kortyolgat, de pár perc és alszik. Délután is hasonló, ha szopi közben nem alszik be, akkor játék, peluscsere, ha ez megvolt és elfáradt, de jó idő van, akkor séta és újabb alvás. Este 8 körül pedig jön a pancsi, cici és alvás.

2009. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk olyan igaz házirend másfél éves korra jött össze. Ideiglenes, pár hétig létezők már a kezdetektől voltak, de azokat még ő alakította, ráhagytam, inkább én figyeltem minden nap, hogy neki hogy jó.
2009. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is pár hétig-hónapig működő napirendek voltak. Enni is igény szeritnt evett, pedig tápszeres volt. az alvással nekünk is gondok voltak olyan szempontból, hogy volt amikor szemmel láthatólag álmos volt, de annyira mégsem, hogy elalujon hamar. Ilyenkor volt nálunkk az éneklős foglalkozás, ölemben takaróval és énekelgettem neki. annyit tudsz tenni, hogy figyeled ahogy eddig mire van szüksége és ahogy nő egyre stabilabb rendszeretek lesz. Az én lányom 16 hós, nagyjából beállt a rendszer, de a napközbeni elalvás még mindig indadozik órákat. 1 éves kora előtt volt egy időszak amikor szó szerint napközben le kellett nyomni "erőszakkal" aludni, de aztán ez is megszűnt. Három és fél hósan mi sokat játszottunk a franciaágyon és akkor aludt el amikor akart. Volt amikor a játszószőnyeg közepén egyszer csak lecsukódott a szeme. Estefelé meg másfél órát hurcibálni kellett, meg reptetni mert annyira nyüglődött, még leülni vagy megállni sem lehetett vele. Hidd el, el fog múlni!
2009. dec. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam már majdnem 6 hónapos, de nincs napirendünk, mert minden nap máskor kel, van, hogy 6-kor, de előfordult már az is, hogy 10-kor kelt. Aztán ennek függvényében van etetés, de a fürdés mindig 7 körül van.
2009. dec. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!