Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babám ma 6 hónapos, elvileg...

A babám ma 6 hónapos, elvileg el kell kezdenünk a hozzátáplálást. Már kóstolgattunk, elvileg mindent adhatok neki, amit 4 hónapos kortól lehet, de nem tudom, hogy néz ki egy igazi hozzátáplálós nap? Minden nap kell, zöldség is gyümi is?

Figyelt kérdés
2009. dec. 14. 15:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia! Mi 5 hónaposak vagyunk és már eszünk mást is mint anyatejet. A hozzátáplálást gyümölccsel kezd el. Almát, sütőtököt, sárgarépát, krumplit szoktak először adni. A lényeg, hogy mindig csak egyfélét adj. Alma+krumpli főzve. Sütőtök sütve vagy főzve egy pici krumplival. Nekem a védőnőnk mondta, hogy az arány 1/3. Előfordulhat, hogy a széklet nem lesz mindennap és szilárdabb lesz, mint eddig.

Délben először 3-4 kiskanállal próbáld és utána szopi. Mindennap lehet egy picivel többet adni. A mi gyerekorvosunk álláspontja,hogy 6 hónapos korában már a déli szopit ki kell váltani főzelékre.


Jó kóstolgatást!! Sok sikert!

2009. dec. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ!
2009. dec. 14. 16:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is pont ma 6 hónapos!!! :)

Én kb. 3 hete kezdtem a hozzátáplálást, anyatejes+ tápszeres is. Eddig ott járunk, hogy napi egyszer, délelőtt kap gyümölcsöt, de még az is csak fél adag, a többi tejcsi.

Most már eszi szépen, minden tetszik neki, amit eddig kapott: alma, sütőtök, banán, őszibarack.

Most ezeket fogom kombinálni, és próbálom emelni az adagot.

Lassan elkezdem majd a zöldségeket, répát, krumplit...

Illetve ki fogom próbálni este a tejpépet.

2009. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az első vagyok és az arányt úgy értsd, hogy a krumpli, mint pótlék az a harmada a másik alapanyagnak.

Olyan hígra csináld, hogy ne okozzon székrekedést, mintha cumisüvegből enné akkor is kijönne.


Jó éjt!

2009. dec. 14. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!