Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lenne, ha másfél éves...

Mi lenne, ha másfél éves lányom szilveszter éjjel nem fektetném le, hanem megvárnám, amíg "kidől"?

Figyelt kérdés

Anyuméknál leszünk, úgyis beszélgetünk, tévét nézünk, eszünk-iszunk, tavaly is felébredt éjfélkor és fent volt velünk egy órát.

Gondoltam nem teszem le, had élvezkedjen, mostanában úgyis rosszul alszik, sokszor csak 10 után tudom elaltatni.

Ti gondolkodtok ilyesmiben?

Tudom, hogy élveznél a fenntlétet, és talán jobbat aludna...


2009. dec. 13. 20:14
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Próba szerencse, én megpróbálnám lefektetni, ha nem sikerül hagyni.
2009. dec. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
73%
és mi lenne másnap?én inkább e miatt aggódnék.de te tudod,én nem hagynám fent.
2009. dec. 13. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

15 hónapos a kislányom.

Én nem hagynám kidőlni, egy ennyi idős baba nem élvezetből nem alszik le (nem rosszindulatból írom). Őt nem érdekli, hogy szilveszter van-e, viszont fontos, hogy legyen napirendje, amiben minden nap közel ugyanabban az időben kerül ágyba.

A mi babánkat a mamánál tesszük ágyba, mielőtt mi elmegyünk a barátokhoz. Így másnap Ő ugyanúgy ébredhet, mi pedig kicsit tovább alhatunk.

2009. dec. 13. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem nyugodtan, semmi baja nem lesz, ha 1x 1 évben nem a napi rendet követed.
2009. dec. 13. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam 1éves, van napi rendünk, evés, fürdetés óramű pontossággal, az esti alvás mégis minden nap akkor kezdődik amikor Ő kidől. Elaltatni csak kb 1,5órás kínszenvedés alatt lehet. Én hagynám, aludjon akkor ha kidől. Egy évben egyszer, nem lesz semmi baja. A fiam minden este ezt csinálja és semmi baja. (Valamikor este 9-és 12 között szokott kidőlni.)
2009. dec. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Az elmúlt 8 hónapban nálunk is volt napirend, fürdés, öltözés, búcsúzás és nyikkanás nélküli alvás reggelig...

De ez megdőlt... lehet azért, mert apa munkanélküli lett és megzavarja, hogy itthon van, de borzalom, amit kb 2 hete művel...

Otthagyni nem lehet, ha mellette vagyok is 2 óra nyűglődés, mire elalszik, sokszor ébred és éjjel lemászik az ágyról és hálózsákban átjön hozzánk... szóval tragédia...

Ez a napokban annyiban javult, hogy már negyed óra alatt is elalszik velem, ott tudom hagyni, 1-2 alkalommal így is ébred, de sikerül visszaaltatni, és tegnap már reggel 7 -ig a saját ágyában volt - ami rekord az elmúlt időszakban.

Gondoltam, megint megtanítom egyedül elalduni, mint egy évesen, de másfél hét mulva utazunk anyumékhoz, ahol egy szobában, az összetölt két ágyon fogunk aludni mindhárman, tehát addig nem látom sok értelmét "visszaszoktatni"

A szilveszterre meg én is azt gonolom, hogy ha most egyszer nem 10-kor fog feküdni, hanem éjfél után, semmi nem fog történni, az utóbbi időben úgyis sokszor fent volt még éjfélkor is , mert nem aludt el..

De várom a további véleményeket, tapasztalatokat is.

2009. dec. 13. 21:41
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém szilveszterkor még egyszer sem aludt el időben, ez lesz a negyedik szilvesztere, mintha érezte volna hogy ez egy másmilyen nap. Félévesen éjfélkor együtt köszöntöttük a nagyit.És másnap pont ugyanúgy folytatódott az életünk mint addig.
2009. dec. 14. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 19 hós lesz szilveszterkor.Szerintem én is hagyom addig amíg bírja!Úgy is itthon leszünk estleg a mamáékhoz megyünk át köszönteni!Mielőtt átmegyünk lefürdetem szép ruhába öltöztetem,és megyünk "bulizni"!

Szerintem attól hogy évente 1-2X változik egy gyerkőc elalvási rituáléja attól nem fog összedőlni a világ!

Ja és veszek trombitát meg szerpentint és azzal jól ellesz!

2009. dec. 14. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!