Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő, ha leáll a baba...

Mi a teendő, ha leáll a baba légzése?

Figyelt kérdés

Van légzésfigyelőnk és próbáltam utána nézni neten,mi a teendő baj esetén.Addig tudom,hogy villanyt kapcsolok,megnézem tényleg vaj van e,vesz e levegőt,ha nem,felveszem vagy simogatom.De ha esetleg ténylegesen nagy a baj,mi a teendő?Légyszives aki tudja írja le,vagy azt,hogy hol olvashatnék utána.

Köszi szépen

3 hetes baba anyukája


2009. dec. 13. 11:08
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
51%
mindegy, nem bosszankodom. nem egyszer hála az égnek sikerült babát visszahozni, mert az "elfelejtett" reflexe "visszajött"... csak az akaszt ki, hogy sok anyuka olvassa ezt, babások is , és semmilyen garancia nincs a beírók igazára vagy épp nem igazára. Ez alól én se vagyok kivétel, de nem is 60%on állok....
2009. dec. 13. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Szerintem vegyél egy elsősegély könyvet és tanulmányozd. Különben akinek van jogsija, annak valóban úgy tanítják, hogy tilos! a szívmasszázs, és a lélegeztetés hátrahajtott fejjel, csukott szájjal és orron keresztül történik.
2009. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
13.17-es vagyok.pontosan ezért írtam azt,hogy inkább a védőnőtől kérjen szaksegítséget,nekem segített,és másnak is,miért épp neked ne segítene,ez a feladata.az itteni "orvosjelöltek"meg írjanak amit akarnak.leírhatnám nekem mit tanított a védőnő,de nem okoskodok ilyen kérdéseben,jobb ha te magad látod hallod.
2009. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
aha. nekem meg ez van a babakönyvemben, idézem:" 1 éves kor alatt a szegycsontra 2 ujjal gyakorolunk nyomást(...)15 mellkasra gyakorolt nyomást kövessen 2 levegő befújás" és ezt mellkas kompressziónak hívják.
2009. dec. 13. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Nézzétek nekem tök mindegy, segíteni akartam, azért írtam le mit tanítottak nekem a jogsi szerzésnél eü tanfolyamon.

Nem tilos szájba lélegeztetni, de ha találsz az úton egy félhullát lélegztesd te szájból szájba ha ilyen igénytelen vagy. Bocs én biztos nemfogom.

2009. dec. 13. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
INGER ! Hogy felébredjen ! Ha nem sikerül,szájba -orrba befúvásos lélegeztetést végezni !Pulzust a felkar belső részén kell nézni ! Ha leállt akkor 1 fújás,5 nyomás a mellkasra ! Ja és 104 !!!
2009. dec. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
kedves 17.48-as.amikor tanultad a tanfolyamon az újra élesztést,nem tanultad,hogy mire való a gézlap?vagy pzs,vagy egy pólóanyag.ha más ember élete múlik rajta naná,hogy megteszem és nem azért mert igénytelen vagyok,hanem mert egy életre tönkremennék ha tehettem volna valamit és nem tette.ilyen a lelkiismeret,ismerős?
2009. dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Dehogynem a gézlap a váladék, hányás eltávolítására való valamint hogy a nyel kihúzásával felszabadítsuk a légutakat.

De lélegeztess szájba, szabad ország vagyunk. Én orrba lélegeztetnék.

2009. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kedves 13.23-as nyomorult egy életed lehet, ha erre vagy büszke, hogy hány százalékon állsz egy intenetes honlapon.

Mondjuk neked attól biztos nem kell félned, hogy leáll az agyad mert vagy el sem indult vagy csak igen alacsony kapacitáson működik. De ha már feltétlen okoskodni akarsz, legalább vedd a fáradtságot és olvass utána adolgoknak. Vagy használd ezt a kis kapacitást gondolkodásra.

2009. dec. 13. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!