Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a teendő, ha leáll a baba...

Mi a teendő, ha leáll a baba légzése?

Figyelt kérdés

Van légzésfigyelőnk és próbáltam utána nézni neten,mi a teendő baj esetén.Addig tudom,hogy villanyt kapcsolok,megnézem tényleg vaj van e,vesz e levegőt,ha nem,felveszem vagy simogatom.De ha esetleg ténylegesen nagy a baj,mi a teendő?Légyszives aki tudja írja le,vagy azt,hogy hol olvashatnék utána.

Köszi szépen

3 hetes baba anyukája


2009. dec. 13. 11:08
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
először is pulzust kell nézni. Lehet hogy haloványan szuszog, csak nem hallod. A pulzus ugyanúgy a nyakon tapintható a fő ütőérnél. Ha nincs pulzus, először 2-3 szor erősen meg kell rázni. Ha ekkor se tér vissza a pulzus, illetve nem eszmél, akkor ugyanaz az eljárás, mint a felnőtt embereknél. Nyomás a szívre (babáról van szó, tehát nem lehet túl erősen), szájon át lélegeztetés orrot befogva.Ha visszatér a pulzus , ha nem, azonnal orvoshívás közben. De nem kívánom senkinek, hogy idáig eljusson!!!!
2009. dec. 13. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
és ez az elmélet. Úgy értem, hogy ne jusson el senki a gyakorlati alkalmazásig, csak leírtam.
2009. dec. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!

Persze SOHA ne jusson el senki idáig!!

2009. dec. 13. 11:28
 4/19 anonim ***** válasza:

[link]


Itt elég jól le van írva.

Reméljük sose lesz rá szükség!

2009. dec. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom. De arra határozottan emlékszem, TILOS a szívmasszázs mert lehet pulzus és ha beleütsz a szinuszritmusba akkor tuti halál. Nekem úgy tanították csak és kizárólag orvos (még mentős sem) végezhet szívmasszázst,. És defibrillátor is csak akkor használható ezért a gép nem is engedi önállóan.

Lélegeztetni kell.

2009. dec. 13. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
És szívmasszázst erősen kell végezni, nagyon gyakran el is törik a borda, Úgyhogy én szívmasszászt biztos nem alkalmaznék.
2009. dec. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Magyarországon nem lélegeztetünk szájba.

Orrba, erre is határozottan emlékszem, amire figyelni kell hogy kicsi a tüdeje nem szabad a te tüdőd teljes kapacitását belefújni.

2009. dec. 13. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

De ez azok az információk,a mit a jogsi eü tanfolyamán tanítottak. De ezekre határozottan emlékszem és biztos vagyok benne.

A másik de ezt félve írom le, nekem annó azt az információt adták (és a hirtelen csecsemőhalállal kapcsolatos oldalon is ezt olvastam) hogyha a babának leáll a légzése ez okból kifolyólag, nem lehet újra éleszteni, mert az agy felejti el a légzési ösztönt és az nem jön vissza. Tehát nem levegőt felejt el venni, hanem magát a technikáját felejti el.

2009. dec. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
most akkor tudjátok,vagy nem?ezekből a válaszokból baromira jól lehet életet menteni.a legbiztosabb,ha megkéred a védőnőd,hogy látogasson el hozzád és élőben mutassa meg ilyenkor mit kell tenni.én ezt tettem.nagyon örült neki a védőnő,a tied is biztosan segíteni és fog,és nem ilyen mondvacsinált válaszokból kell kihámoznod,hogy hogyan ments életet.ez nem játék,ne itt kérj segítséget.meg akkor se ha azt írja orvos,ugyan már!!
2009. dec. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Magyarországon nem lélegeztethetünk szájba... miért , törvény tiltja? Ha arra van szükség, akkor igen is lehet, főleg légzésleállásnál. Meg hogy nem lehet újraéleszteni, merthogy az agy "elfelejtette" a légzést...???Mi az agy, valami gép, hogy bemegy-kimegy rajta a légzési reflex irányítása ? olyan "előre betáplált" dolog, mint az evés vagy a vizeletürítési reflex. A mai napig nem tudják, hogy mi az oka, hogy "baj van"!!! De ha meg ilyen butaságokat írsz, akkor legalább gondolnád át előtte!!
2009. dec. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!