Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy pár kérdésem a légzésf...

Van egy pár kérdésem a légzésfigyelővel kapcsolatban? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Ma beriasztott a légzésfigyelő, de mire az ágyhoz értem a babám már nem is aludt, hanem mocorgott és épp felülni készült, tehát nem is tudom, hogy téves vagy valós riasztás volt, vagy a sípolásra ébredt-e fel. Nem ez az első ilyen eset (havonta egyszer tuti előfordul, volt hogy hetente többször, de akkor állítottam az érzékenységen, és utána működött rendben), de mindig, mire kiságyhoz érek csak azt látom, hogy a baba rendesen vesz levegőt és alszik, tehát sosem tudom, hogy mi van. A lányom 9 hónapos, 9 kg körül van, a légzésfigyelőnk AngelCare AC300.

Ha jól tudom ennek a márkának a gyári beállítása a 3-as fokozat, nekem most azon van, de lehet, hogy feljebb kéne tekernem, hogy érzékenyebb legyen?

A baba súlyától is függ, hogy hányas érzékenységre kell állítani?

Nálatok is vannak mindenféle össze-vissza riasztások, vagy vegyem ezt nagyon komolyan? Én nagyon parázok, a párom nyugtat, mert szerinte a szerkentyűvel van baj, és nem a gyerekkel.

Lehet, hogy az elem merül, és emiatt jelezhet össze-vissza? Nálatok mennyi ideig bírja az elem ennél a márkánál? És melyik elem a legtartósabb? Vagy jobb az újratölthető elem?

Nem hiszem, hogy az lenne a gond, hogy lemászik az érzékelőről, mert bár szeret álmában pl. a kiságy fejrészénél keresztbe feküdni, de már odahúztam az egyik lapot (mert azt gondoltam, hogy az a baj, hogy lekúszott róla), hogy ilyenkor is érzékeljen, és érzékel is, tehát nem hiszem, hogy most pl. amiatt riasztott volna, hogy lemászott.

Egyáltalán, előfordulhat az, hogy a légzésfigyelő jelez akkor is, amikor nem kéne, és ha igen, akkor mi okozhatja?

Még annyi esetleg a mai riasztással kapcsolatban, hogy meg van fázva, eléggé szörcsög és nehezen vesz levegőt az orrán, lehet valami összefüggés?

Hát bocs, kicsit hosszú lett, meg sok kérdés, de hátha okosabb leszek, ha meg tudjátok őket válaszolni:)


2009. dec. 13. 01:55
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!

Nálunk csomószor beriasztott már azért, mert a bébi lefordult az érzékelőről. Nagyon szeret a rácsra tapadni és ugye a 2 érzékelő lap az ágy közepére van rakva.

Én még nem hallottam olyat, hogy a gyerek súlyától is függne, mennyire kell érzékenynek lennie...

Azért tuti nem riaszt mert náthás a gyerek, max ha a nátha miatt nem vesz levegőt olyan sűrűn.

2009. dec. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekünk is ilyen van, és a napokban riasztott be, persze a párom egyből kikapta a gyerkőcöt a kiságyból, nem volt semmi baj, csak az, hogy felébredt szegény... azóta mi sem tudjuk, hogy mi történt. Az első pittyegés szokott akkor megszólalni, ha merül az elem, és még jelzi is a led.

Érdembeni választ így nem tudok írni neked, ne legyen rá szükség, hogy valóban tudjuk a riasztás okát. Inkább tévesen riasszon párszor, minthogy egyszer nem.


A lefordulásról még annyit, hogy elvileg akkor sem kéne megszólalnia, mert pl. mikor nincs az ágyban a bébi, csak te fogod a kiságyat, akkor sem riaszt, mert a te légzésedet érzékeli. Próbáld ki! Ebből azt gondolom, hogy ha az érzékelőről le is mászik, de a matracon rajta van, nem szabadna, hogy riasszon, de ezt így konkértan még nem próbáltuk.

2009. dec. 13. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
6hetes a kisfiam,nekünk is az első hetekben beriasztott 2-3x,jól meg is ijedtem,rögtön kikaptam az ágyból,felráztam,de sztem is téves volt! Aztán barátnőmtől kértem tanácsot-neki már 4hós a babája-mert velük is előfordult ez,az erzekenysegen felet tekertem,a két erzekelő lapot 3rácsnyira (az 5 helyett) tettem egymástól éééés azóta semmi riasztás :O) ! Bár a miénk ugye kisebb baba,neki még a fej-láb résznél kell lenni az erzekelőknek,nektek hogy már aktív így hát egységesen elosztva az ágyban!
2009. dec. 13. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
nálunk is mindig lefordul, a párom már hagyná az egészet a francba, én picit még "erőltetem", de az első csippanásra én nem is reagálok, meg se hallom, csak ha van második, akkor megyek el átpakolni a babát. lassan 9 hónapos, én lehet, hogy kiiktatom már, mert már lassan minden éjszaka minimum egyszer lemászik róla...
2009. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, és várok még tapasztalatokat!:)
2009. dec. 13. 14:05
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is előfordult már 3-szor hogy beriasztott, 1 hetesen, majd 2-szer 3 hetesen, azóta már most lesz 4 hónapos a kisfiam. Nem tudom téves volt-e vagy nem-e, de én pl. nem értem azt hogy sokan írják, hogy lemászott az érzékelőről, és azért riaszt be. Ez szerintem hülyeség, vagyis nálunk tuti nem ez van, mivel 5-ös érzékenységre van állítva (angelcare ac 401), és azt is mozgásnak érzékeli, ha kiveszem a babám az ágyból, és utána hozzáérek a kiságy rácsához. (Ez egyébként a használati utasításában is le van írva.) Hát most nem biztos hogy tudtam segíteni, csak gondoltam leírom a tapasztalataimat. Minden jót:-)

2009. dec. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, nálunk csak 3-ason van az érzékenység, de így is érzékeli, ha a rácsnak dőlök, tehát én sem értem, hogy miért írják sokan, hogy lemászott róla a baba, és ahogy írtam is, nálunk tuti nem az volt a probléma eddig egyszer sem... szóval nem tudom, okosabb nem vagyok, de köszönöm azért:)
2009. dec. 13. 19:11
 8/8 anonim ***** válasza:
szóval azt állítod, hogy minden éjszaka légzési nehézségei vannak a gyerekemnek, és pontosan akkor, amikor olyan szinten a rácshoz lapul, mint egy papír? :) vagy amikor keresztbe befekszik két lap közé oldalt? haha. pont akkor. mint említettem, már lassan 9 hónapos, nem is lehetne elvileg már semmi ilyen gondja, már csak hobbiból van alatta. lehet, hogy a te babád nem mozog annyit éjszaka, és ezért nem tudod, hogy miről beszélek.
2009. dec. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!