Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » UHT tejet kaphat vagy csak...

UHT tejet kaphat vagy csak friss tejet 1 even feluli baba? Es hany %os tehentejet?

Figyelt kérdés
Anyatejes volt 1 eves es 1 hetes koraig. Most vettem neki 1+os babatejet. Keverhetem 3,5%os UHT tehentejjel?
2009. dec. 11. 18:58
 1/7 anonim ***** válasza:

A friss tehéntejet nem javsolják.

A legjobb a bolti, 2,8%-os uh tej. Keverni is felesleges, vag yezt, vagy azt add neki.A tejet forrald.

2009. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

úgy hallottam az UHT a legrosszabb választás. és nem vcsak gyerekeknek.

miért akarod keverni? azért van babatej, mert 3 éves korig nem ajánlják a tehéntejet. bár nálunk 2 múlt, időnként kér tejet, keveset iszik belőle. ritkán. nincs tőle baja. a 2,8-st vesszük mindig pasztőrözött.

2009. dec. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én a fiamnak 1,5 évesen kezdtem tejet adni, sima tégladobozos 1,5%os UHT tejet.

21 hónapig szopott.

10 éves lesz ésa mai napig sok tejet iszik.

2009. dec. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Talán 3x adtam bolti tejet,utána már házi tejet kapott Babám.1 éves és semmi jele a tejallergiának.A bolti tejet én iszom,de a házit is,és inkább azt!Forralva természetesen.Szerintem fokozatosan adjad gyermekednek,és ha van rá lehetőség akkor házit!Annál jobb nincs is,és én is azon nőttem fel! :)
2009. dec. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
30%

Én is UHT-t veszek, 1,5 vagy 2,8%-at.

Ezt még forralni sem szoktam.

12 hónapos korától kapja, 14 hóig szopott, tápszert meg babatejet soha nem kapott.

Nevetséges, hogy nem veszik észre emberek, hogy ezzel a tápszeres dumával csak a pénzt húzzák le rólunk!!!

Igyanak tejet, vagy teát a gyerekek. De mindenféle műanyag sz*rt ne.

2009. dec. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Utolsó vok,

a 10 éves gyerekemnek sincs semmi baja a rendes tejtől.

2009. dec. 11. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.


kozben utananeztem a neten, de igazibol nagy kulonbseg nincs a 2 tej kozott (pasztorizalt es UHT) tapanyagilag. Az izek kulonboznek egy kicsit (karamelizalodik a tejcukor a magas homerseklet hatasara) allitolag, de amugy szinte ugyanazt tudja a 2 kulonbozo fele keppen hokezelt tej.


A hazitejrol nem tudok se jot se rosszat mondani.

Amugy szerintem is nagyobb az uzlet a tejpor korul mint az igazsag.

2009. dec. 11. 22:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!