Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba mennyi idős korában...

A baba mennyi idős korában kezdtétek el bevezetni a tehéntejet és kb mennyi időbe telt?

Figyelt kérdés

Meddig forraltátok? Hígítási aránynak jó a 2-3-os kezdetben?

Dobozos tej is lehet (2,8-as)?


2009. szept. 13. 22:19
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

E`n elözször pár kortyot adtam neki,de bolti ttejet.Semmi baja nem volt töle,azóta minden reggel iszik egy pohárral.19 hónapos.11 hónaposan adtam neki.Próbáltam a rendes tehén tejet,felforraltam lehütöttem,de nem kellett neki.

Próbálj bolti tejet adni.Ezt nem kell forrralni,mert pasztörözött.

Èn 1,5% os tejet veszek mindég.Sosem hígítottam ha itta.Eleintte mikor a tejbegrízt föztem akkor kevertem neki vízel,de azt is elhagytuk.

2009. szept. 14. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom nem fogadta el egyáltalán amíg szoptattam. 16 hónaposan abba kellett hagynunk, onnantól elfogadja. Néha babatejet adok neki, de az nagyon drága, úgyhogy a dobozos boltit adom. Ilyen melegben általában tartós tejet veszek, mert volt, hogy hazavittem a sima tejet a boltból és már romlott volt. Azt lehet adni neki forralás nélkül.
2009. szept. 16. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én pont 1 évesen kezdtem, 3 napig kevertem a tápszerrel, a 4. napon már tisztán adtam.
2009. szept. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem forraltam, igen, jó a dobozos is, de csak a 2.8%-os vagy attól zsírosabb. A babáknak a zsír kell, ezért fontos, hogy ne a másfeleset add neki, ezt a gyerekorvos mondta.
2009. szept. 16. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Másfél évesen és nem kellet "bevezetni".

Abból itta a kakaót, előtte tápszerből.

2009. szept. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
55%
Én abszolút nem vezetem be neki, hüvelyesekkel és gabonákkal több kálciumot lehet biztosítani számára, a tejet abszolút nem ajánlják, merthogy az egy tehén-bébijére lett kitalálva. Túró rudit, meg körözöttet, joghurtot persze kap, ha kér, de abszolút nem fogom rászoktatni a tejivásra.(van a családban olyan, aki megsínylette, innen az elhatározás)
2009. szept. 16. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!