Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagy felelőtlenség lenne...

Nagy felelőtlenség lenne részünkről a férjemmel ha ma fölvinnénk a 3 hetes babánkat a mamájához, de estére már vissza is hoznánk?

Figyelt kérdés

Vidékiek vagyunk és ha már mennénk akkor a karácsonyi bevásárlást megejtenénk,de úgy hogy a picit a mamájánál hagynánk.Az is lehet hogy ott aludnánk,de én nem hiszem hogy belemennék úgyhogy estére már jönnénk is vissza szerintem.Ha jól fölöltöztetem és az autóban is jó meleg szokott lenni akkor nem lehet gond ugye?Ti mit tennétek?Az autó út a babával hogy lassabban lassabban megyünk max. 1,5 óra.Nagyon filózok rajta,de én buta már a mama fülébe ültettem a bogarat hogy megyünk.Mennék is meg nem is,féltem még szegényt.Véleményeket szeretnék kérni,de a nagyon sértő válaszoktól légyszi kíméljetek.

Köszönöm!


2009. dec. 11. 14:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Szia! Én 6 hetesen vittem először három órás autóútra, semmi gond nem volt. Azóta viszont már a városban is félek elindulni vele, mert ordít (3 hónapos és unatkozik). Amit mondani akarok, hogy még olyan pici, hogy valószínűleg végig fogja aludni az utat. Menjetek nyugodtan. És inkább normál tempóban, mint nagyon lassan. Ez azért fontos, mert minél hosszabbra nyújtjátok az utat, annál esélyesebb, hogy megéhezik és ilyen időben autóban szoptatni borzalmas (tapasztalat!).


Én inkább attól tartanék a helyedben, hogy mit csinál a nagyi a babával, amíg bevásároltok (ha nincsnek összeszokva és ráadásul szopi-idő is lesz).


Magától az úttól a babának semmi baja nem lesz, ne aggódj. A kocsiban vetkeztesd le, hogy ne izzadjon meg és tudjon mozogni, ha ébren van.


Jó utat és jó bevásárlást!

2009. dec. 11. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem nyugodtan menjetek.

Gondolom 3 óránként eteted,így a következő etetésre már végeznétek.

Az első hosszabb útján a kisfiam 1 hetes volt,a mamáék 220 km-re laknak,itthon megetettem,a következő etetésre ott voltunk,aznap még haza is jöttünk,mert csak a tesóért mentünk le.

A picik bírják a hosszabb utakat.

Ne aggódj:)!

2009. dec. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

miért lenne felelőtlenség?!

simán vidd el, inkább, minthogy veletek menjen bevásárolni a teszkóba :)))))))))))))))

2009. dec. 11. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok és tudjátok hogy mennyire megnyugtattatok?Nagyon :-))))

De viszont a párom ott akar aludni :-(

Nemtudom bemerjem e vállalni.A fürdetést megtudjuk oldani csak az alvással vagyok bajban.Köztünk kell hogy aludjon akkor.Nektek volt már úgy hogy köztetek aludt a pici?

A szopizás kb. pont úgy fog kijönni mire odaérünk és csak utána megyünk vásárolni.Addig meg majd csak bevásárolunk mire jön az újjabb szopi :-)

Nagyon köszönöm a válaszokat!!!

2009. dec. 11. 14:56
 5/13 anonim ***** válasza:

Vigyétek nyugodtan a mamához, inkább, mint közösségbe!

Biztos tud vele bánni, hisz nevelt már gyereket, maximum mindent szépen elmondasz neki, mit-hogy szoktál.

2009. dec. 11. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ilyen pici babánál még nem gond, ha néha-néha kötetek alszik, nem is veszi észre :)

de ha nem akarod, akkor inkább menjetek este haza.

van lefejt tejed? ha igen, akkor vigyél,hátha tovább vásároltok, vagy dugóba kerültök vagy valami, hogy a mam is meg tudja etetni :))

2009. dec. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Köszi neked is a választ!

Attól nem félek,mert anyukám bír vele.Sőt simogatja,kényezteti és már itt nálunk etette is.Volt már gyakorlata az előző unokától és úgy ahogy mondod felnevelt már 2 gyereket.

2009. dec. 11. 15:02
 8/13 A kérdező kommentje:
Hát az az igazság hogy fejni már kb. 1 hete nem fejem,mert nagyon ki vannak a melleim és amikor még fejtem is na akkor volt az hogy szoptatni sem bírtam csak az egyikből.Így is nagyon fáj,de jobban bírom mintha még fejnék is.Tápszer az van,mert néha néha ritkán szoktam neki pótolni mikor úgy érzem nem lakott jól.Úgyhogy azt viszek neki.
2009. dec. 11. 15:04
 9/13 anonim ***** válasza:
Miért lennél felelőtlen? Nyugodtan vigyétek el,semmi baja nem lesz.De arra ügyelj,hogyha nagyon felöltözteted és a kocsiban is meleg lesz,akkor az nem feltétlen jó a babának.Ne legyen melegebb,mint amit megszokott.És a biztonságos utazási feltételekre is ügyeljetek.(Hol legyen a gyerek a kocsban stb.)A mamára is ráhagyhatod,ha megbeszélitek,hogy mit tegyen,ha a pici felébred.A helyedben én ott is aludnék.Nem kellene a babával kétszer utazni egy nap,és a karácsonyi látogatás is meglenne oldva egy füst alatt.Jó utat mindnyájatoknak.
2009. dec. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM MINDENKINEK HOGY ÍRT!!!!

EL SEM TUDJÁTOK KÉPZELNI HOGY ÍGY MILYEN NYUGODTAN FOGOK ÚTNAK INDULNI HOGY AZT ÍRTÁTOK VIHETJÜK NYUGODTAN!!!!

KÖSZI MÉGEGYSZER!!!

2009. dec. 11. 15:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!