Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért van az, hogy a párom...

Miért van az, hogy a párom jobban el tudja altatni a babát, mint én? Ennyire rossz anya lennék?

Figyelt kérdés
9 hónapos a fiam, néha nagyon nyűgös, és ilyenkor el kell ringatni, hogy elaludjon. Főleg ha fáradt. De ha én ringatom, akkor az órákig tart, hiába dúdolok neki, sétálgatok vele, vagy bármi. Ja, amúgy a párom nem az édesapja, csak egy hónapja vagyunk együtt, de imádják egymást a fiammal, az apját nem is ismeri a pici, illetve két hónaposan egyszer meglátogatta. Én miért nem tudom úgy elringatni, mint a párom??? Ő csak felveszi, és máris elernyed a kicsi egész teste, már laposakat pislog, aztán két perc múlva mélyen alszik. Mondjuk ennek nagyon örülök, egyrészt, hogy nem kell órákig ringatnom, hanem ilyen szépen hamar elalszik, meg azért is, mert nagyon jó, hogy ilyen egy hullámhosszon vannak a párommal, csak olyan érzésem van, hogy ezt nekem is tudni kéne így csinálni, de nem megy.
2008. júl. 20. 21:26
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyszerű a válasz, ahogy a saját testszagodat se érzed, úgy most a saját tej szagodat se. Na de annak a kis csöppségnek már olyan kis kifinomult orra van, hogy elég ha a felveszed rögtön kaját szimatol.

És mivel a férjednek nincs tejszaga így beletörődik abba hogy most alvás lesz.


egy három hetes apuka

2008. júl. 20. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nyugi, nálunk ugyan ez a helyzet.

Nálunk apa az apa - bár szerintem ennek akkor jelentősége nincs.


Szerintem ez azért lehet, mert a baba érzi, hogy Te ideges, feszült (miért nem alszik, miért nem tudom elaltatni, miért sír....) és fáradt vagy.


A párod valószínű nyugodtabb természetű (mint nálunk) ez pozitívan hat a babára.


Ill. talán még attól is (már én erre is gondoltam) - párom nagyobb darab és talán ott nagyobb biztonságba érzi magát (átöleli a nagy karjaival...:)) De ez csak az én elméletem, nem is biztos, hogy így van.


Ne aggódj, nem vagy rossz anya:)

2008. júl. 20. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

elsö válaszolóval egyet értek! nálunk is ugyen ez a helyzet :D csak én kitaláltam egy trükköt :D a cicin altatom el és kész :) próbáld meg te is még ha nem is szoptatsz lehet hogy sikerülni fog!


sok szerencsét :)

2008. júl. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, lehet, hogy valahol ez az oka, nálunk tuti nem-sajnos nincs tejcsi, így én csak a saját feszültségemre tudom fogni.

Második válaszoló voltam:)

2008. júl. 20. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Igaz nekem még csak 9napos a babám de azt figyeltem meg,hogy akkor nem alszik el rögtön ha előző alvásnál többet aludt.Olyankor én is leadom apának és együtt tvznek,megfigyeltük azt is,hogy nem szeret csendben aludni.Kell neki az itthoni zaj,ilyenkor betszem a babahordóba kimegyünk a konyhába ő pislog és néz én tezsek veszekés mira odanézekk már húzza is a lóbőrt.Olankor beteszem a helyére.De van,hogy mellettem alszik el csak.Akkor ált én is hamarabb elalszok mint ő,mert ő csak pislog de mire feleszmélek ő is alszik már.Amúgy szerintem apa keze,ölelése nagyobb és a biztonságérzet is más.És ne felejtsük el,hogy a testszag is más,érzi,hogy ő férfi.Nem feltétlen,hogy te vagy a kajatároló és ő az altatós,de máshogy vonzódik hozzád.Viszont nálunk az is van,hogy sokszor csak az én mellemen nyugszik meg-de az én babám még nagyon kicsi ,lehet emiatt is van ez.Kell a szívhangom neki:)
2008. júl. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!