Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája se szereti a...

Más babája se szereti a répát, burgit, az annyira nem édes kajcsikat?

Figyelt kérdés

6hónapos tápszeres kislányom nem eszi meg se a répát, se a burgonyát. Az üveges kajcsikat, desszerteket, persze az édeseket szereti, amiben pl van banán, őszibarack, alma.

Mit csináljak, hisz ennije kellene azokat is, hisz sok benne a vitamin, stb.


2009. dec. 5. 21:22
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
Habard be a répát,és tégy bele egy pici cukrot.A burgonyát pedig sózd meg egy kicsit és keverd össze valamilyen gyümölccsel.
2009. dec. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Egy hajóban evezünk..nekem is ez a problémám. Nekem csak azokat a kajákat eszi meg, ami édes. Én már múltkor tettem a sárgarépa-krumpli-ba egy kis cukort, kíváncsi voltam meg eszi-e. De megette ám...Én mindenbe teszek neki gyümit, hogy édes legyen, aztán fokozatosan csökkentem majd. Az anyukám már múltkor azt mondta próbáljam meg, hogy a húslevesből adjak neki egy kis levet...ki sem nyitotta száját. Nekem azt mondták türelem, próbálkozni kell. Inkább több gyümit tegyél bele, hogy ne érezze krumpli, répát. Én még kifogom próbálni, hogy ha nincs gyümi a főzelékébe, akkor öntök hozzá babagyümölcslevet, azzal turmixolom. Holnap alma-rizs-csirke lesz. Persze tele almával. Egyébként az én lányom azért csak az édeskést eszi, mert a tápszeres is édeskés:(
2009. dec. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A répában nagyon sok cukor van (több mint az almában)

Pirítsd meg egy kicsit olajon, utána párold, akkor karamellizálódik a cukor és jobban fogja érezni.

2009. dec. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Hát igen majd többször kell probálkoznom, meg gyümivel, gyümilével vegyíteni.

Cukrot és sót nem akarok az ételébe rakni....bőven ráér még hogy mérgezze magát.

2009. dec. 5. 22:26
 5/8 anonim ***** válasza:

Először nekem sem akart burgit enni semmivel. Aztán a sütőtök hozta meg az áttörést. :) Sütőben sütöttem meg szeletekre vágva, és mikor teljesen puha, akkor pépesre mixeltem. Jégkockatartóba adagolva fagyasztottam, mert először csak pár kanállal evett. Aztán elfogyott egy egész adagnyi. Utána tettem bele főtt krumplit is. Ezután meg almát összefőztem krumplival, pici sóval, cukorral, és ezt mixeltem össze. Utána már mindent elfogadott szép lassan, kezdte megszokni az ízeket.

Én cukrot csak abba teszek, ami tényleg igényli (pl. paradicsomos kaják, néhány főzelékféle), mindent szeret az én szájízem szerint.

2009. dec. 6. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem is sütőtökkel próbáld. Jól teszed, ha nem cukrozod-sózod az ételét, a habarás meg, amit az első írt, szintén kerülendő egy 6 hónaposnál.

Kitartás.

2009. dec. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk se megy a krumpli, pedig fincsi édes anyatejjel pürésítettem :) A répa barackkal, almával keverve lecsúszik, de ha olyan a kedve a kisasszonynak, magában is megeszi, de csak az üvegeset
2009. dec. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor mi szerencsések vagyunk...nálunk nagy kedvenc a krumpli-répa...szerintem minden nap enné a lányom...

De szerintem is jó az, ahogy előttem szólók írták, sütőtök, habarás...

2009. dec. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!