Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálást el lehet...

A hozzátáplálást el lehet rontani?

Figyelt kérdés

teljesen összezavarodtam, az orvosunk már 2 hónapos kortól ajánlotta az almalevet, 3 hónaposan az almapépet és 4 hónapos kortól a hozzátáplálást. 4 hónaposan kezdtem csak el. Próbáltam almával, barackkal, banánnal, de nem ízlett nekik (ikrek) Aztán kipróbáltuk a sütőtököt, az sem, de a sárgarépa bejött nekik. Viszont azon kívül semmi más főzeléknek való. (cukkini, paradicsom, burgonya) Így hogy ne legyen unalmas ahhoz adtam gyümölcsöket. ÍGy már megeszik az almát, banánt, őszibarackot is. Viszont nem tudom, hogy mitől lehet, van hogy két hétig eszik jóízűen, utána 2-3 napig nem kell nekik pár kanálnál több. Mert amúgy már elmúltunk 5 hónaposak és kiváltottunk egy teljes étkezést. Nem tudom, mit adhatnék még nekik, folyamatosan kóstoltatom velük a főzelékeket, de nem igazán ízlik nekik. MEg aztán van, mikor annyira éhesek, vagy felidegesítik magukat, hogy nincs türelmük a kanalazgatáshoz és csak sírnak, sírnak. Ha ilyenkor adok tápszert, akkor annak nagyon örülnek és rögtön abbamarad a sírás, megisszák. Ez másnál is előfordul? Csak türelmesnek kell lennem? Nem baj, ha kimarad egy-egy nap, és csak tápszert kapnak? A tejpépek szintén nem jönnek be nekik.

Még egy kérdés: pár kanál körtétől kijöhettek kiütés szerű piros (kicsit száraznak tűnő) foltok a száj környékén és a popsi-punci körül?


2009. dec. 2. 21:25
 1/7 anonim ***** válasza:

Én már úgy gndolom,hogy ahányféle ország annyiféle hozzátplálás,ha bármelyik is rosszat tenne a csecsemőknek lenne egy "EU szabvány" erre is.. még a bibiétel üvegjén is,ami magyarul 4 hónapos kortol,az a német szövegben 3 tól..

Csináld úgy ahogy te jónak látod. Szerintem jól teszed hogy sokfélével kinálod őket,bár én azt javaslom hogy csak gyümi vagy főzelék után kapjanak tápszert.

2009. dec. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
15%

Milyen gyerekorvosod van neked? 6 hónapos korig nem kaphatnának csak tápszert... Mert ilyen idős korig a bélrendszerük teljesen nyitott, az összes táplálékban lévő káros anyag simán átjut rajta, arról nem beszélve, hogy a bélbolyhok sem bírnak megbirkózni a dologgal, és pusztulnak, és azok nem nőnek újra. Később ebből millió egészségügyi problémájuk lehet.

Én azt javaslom, hogy hallgass a babáidra, elég egyértelmű jelzéseket adnak, hogy semmi szükségük még a hozzátáplálásra. Inkább térj vissza a tápszerhez, a hozzátáplálást meg majd 6 hónapos korukban kezd újra, de akkor is csak 1-1 kanál gyümölcslével.

2009. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

El lehet rontani, ha túl korán elkezded. 2 hónaposan almalé? Egy orvos ilyet mond? Javaslom cseréld le.

Sajnos én azt tapasztaltam a saját bőrömön, és az ismeretségi körömben, hogy azért a hozzátáplálás nem olyan egyszerű, hogy 2 hét alatt kiváltasz egy étkezést, és 7 hónaposan már nem is szoptatsz. Igaz, azért nekem ez nem is volt célom. A lányom csak csipegetett, főleg gyümölcsöt. A sótlan, fűszermentes főzelékekkel soha szóba sem állt. 15 hónapos koráig szopott, akkor leszokott, mert terhes lettem, és nem ízlett neki. Azóta is sok tápszert, tejet iszik.

Most másfél éves, és imádja a főzelékeket, sóval, paprikával, fokhagymával. Meg azt eszi, amit mi, már nem főzök neki külön. Úgy látszik neki is van ízlése, mert a sima fűszertelen kaják tényleg pocsékok.

Ha nem kell nekik más, adj nekik tápszert, és majd 1 éves koruk után jobban megjön az étvágyuk.

A körtét meg egy kicsit hanyagold, és majd meglátod, hogy az volt-e a bűnös.

2009. dec. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A száj körüli kiütésekre írnám hoyg inkább nyálkiütés és/vagy a fogzás kísérő kiütése lehet (bár természetesen nem kizárt hogy a körtétől van,de én inkább az előzőekre gyanakodnék).
2009. dec. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21:33-asnak. igazad van kivéve, hogy tápszeres babáknál 4 hónaposan már el lehet kezdeni a hozzátáplálást, csak anyatejeseknek van a 6 hónap.
2009. dec. 2. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%
23:35-ös: És miért is? Talán a tápszeres babák emésztőrendszere jobban fejlődik? Erősen kétlem... :S
2009. dec. 2. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

23:36-os: Azért javasolják 4 hónaposan elkezdeni, mert inkább a friss zöldséget, gyümölcsöt egye minél hamarabb a gyerek, mint a mű tápszert.


Kérdező:

Megértem az ikreidet, hogy ha 2 hétig ugyanazt eszik, akkor utána már pár kanál után unják. Gondolj bele, te mennyi ideig ennéd ugyanazt? Egyszerre csak 1 féle új ételt adj nekik, azt viszont mindenképp 3-4 napig. Ha nincs semmi bajuk tőle, jöhet a következő. Először a gyümölcsfélék, utána a főzelékfélék. A sütőtököt szokták szeretni általában a babák, lehet hogy csak nem volt elég édes nekik. Ha a sárgarépát szeretik, és nincs semmi bajuk tőle, ahhoz add az új ízeket. Sárgarépa-krumpli, sárgarépa-cukkini, stb. Ha már a krumplit is eszik, mégkönnyebb dolgod van, mert minden főzeléket azzal sűríthetsz. 4 napnál tovább szerintem azért ne add ugyanazt.

És ha hozzátáplálsz, mindig tápszer előtt add nekik. Ha csak 2-3 kanál, akkor annyi, de ne hagyd ki ezt se, mert fontos, hogy szokják a kanállal evést, majd esznek többet is, végülis ez csak kóstoltatás.

Akkor hagyhatsz el egy tápszeres étkezést, ha már legalább 150gr főzeléket megeszik egy étkezésre.

Az én fiamnál is így csináltam, mondjuk őt szoptattam, és én 6 hónaposan kezdtem, de mindent eszik, gyümölcsöt, zöldséget is, jóízűen, egyáltalán nem válogatós. Most 19 hónapos.

2010. ápr. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!