Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnál/tál másképp a...

Mit csinálnál/tál másképp a második babánál?

Figyelt kérdés

Amiket én másképp csinálnék:

- csak pár hetes korában adtunk neki először cumit, mert a kórházban azt mondták, hogy "ne szoktassuk rá mert majd milyen nehéz lesz leszoktatni"...hát azóta se nagy cumis, inkább lett volna az és akkor hátha könnyebben ment volna pár kemény éjszaka

- az elején csak a pelenkázóasztalon pelenkáztam, pedig bárhol lehet

- a gyerekorvosunk javaslatára "hogy ne legyen lapos a feje" fordítgattam hasra a babánkat, szegénykém nagyon nem viselte el, mindig csak üvöltött tőle. Aztán feladtam, idővel magától hasra fordult, szép kerek a feje most.

- nem maradt meg a kiságyban/bölcsőben és hetekig-hónapokig próbálkoztam, mire feladtam és magam mellé tettem, azóta nyugodtak az éjszakáink


És összességében a legfontosabb dolog:

- meghallgatnám a tanácsokat, de csak és kizárólag a saját belátásom szerint cselekednék


Mi a Te listád?



#hiba #tévedés #másképp csinálni
2014. jan. 2. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan ugyanezt a kérdést akartam feltenni, de megelőztél! :)

1 máshol fogok szülni és bem várom meg a 41+3-at.

2 nem engedem h anyós odaköltözzön hozzánk 3 hétre

3 előbb le fogom tenni a kicsit a földre

4 nem fogok stresszelni a szoptatás miatt

5 nem fogok annyira parázni ha megfázik mint az elsőnél

6 anyóst megpróbálom minél kevesebbszer beengedni a lakásba és minél kevésbé engedni hogy beleszóljon az életünkbe

7 kisebb korától viszem majd emberek közé, mint a nagyot aki eléggé bizalmatlan még egy évesen is de szerencsére hamar feloldódik

8 kevesebb méregdrága játék, több gyerekbiztos pakolnivaló

9 amelyik ruha bem tetszik amit anyós vett inkább kicseréltetem vele mint sem a szekrényben árválkodjon arra várva h anyós megtalálja és kiakadjon hogy miért nem adom a gyerekre

10 ugyanaz mint a te utolsó tételed. :)

2014. jan. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
*bem =nem
2014. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
nem hagyom magam terrorizálni anyós részéről a "miért nem eszik/ miért eszik a gyerek ennyit" kérdéskörrel.
2014. jan. 2. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
hordozom amikor csak igênyli, szoptatni fogok,ha belegebedek is. eddig csak ennyi,de mêg csak 8 hós az elsõ.
2014. jan. 2. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mivel az első babám császárral született és csak pozitív élményem van, a 2. babámat is így szülném.

Mint az elsőnél: 1 ágyasba kérném magamat a dokimtól, de a csecsemősöket leszarnám és már a kórházban hordozó kendőbe tenném, így előbb használnám, mint az elsőnél. Most már tudom milyen az igény szerinti szoptatás és a nem kell emiatt parázni érzés, sajna az első 3 hónapot végig stresszeltem, mert hagytam magamat: mennyit eszik, mennyit hízik, mennyit alszik.....18 hónapos a fiam és még szoptatok.

Mivel elég határozott vagyok, eddig sem érdekelt anyós, aki tápszerezte volna és méricskélte volna a fiam, mert tejérzékeny és ekcémás.....

Kiságy helyett babaöböl, egymás melletti ágyban alvás, ahogy a fiammal is: kiságy oldala leszerelve és magam mellé húzva.

2014. jan. 2. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyjából ugyanígy csinálnék mindent. nem vagyok aggódós típus, a kisbabás időszak teljesen simán ment. Mentünk vele mindenhova, bárhol elalszik, új környezetet és új embereket teljesen jól fogad. 7 hónapig szoptattam utána tápszert kapott. A család nem dumát bele a nevelésbe, aposomat leszámítva, de vele azóta megszakadt a kapcsolat. Nem stresszeltem, nem merlegeltem, a gyerek nem volt beteges.

Nem bezzegeles, gondolom nekünk is leszmajd gazosabb időszak. Talán annyi, hogy vennék legzesfigyelot, meg egy Adamo hintát.

2014. jan. 2. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem méricskélném, hogy mennyit szopizott, és nem stresszelném magam amiért nincs elég tejem. Sajnos sem a kórházban nem segítettek, sem a védőnő.

Nem engedném a nagymamámnak, hogy ott legyen amikor szoptatok, mert nagyon idegesített, csak nem akartam megbántani.

Magasról tennék rá, hogy ki mit mond, minden gyerek más. (Bár eddig is legjobb belátásom szerint tettem. Legfájdalmasabb mégis az volt, hogy nem volt elég tejem.)

2014. jan. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szintén máshol fogok szülni, lesz fogadott orvosom, szintén előbb teszem kendőbe, nem fogok vért h*gyozni a szoptatás miatt, többet fogok neki énekelni és magam mellé veszem, ha úgy érzem, hogy igényli.
2014. jan. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

15 hetes terhes vagyok a másodikkal.

Amiket máshogy csinálok majd:

1. Első naptól külön szobába, saját ágyba altaom(lányunk 4 éves és az isten se tudná kirobbantani mellőlünk).

2. nem igazán édekel ha nem lesz tejem, felnő az a gyerek tápszern is

3. lányomat császárral szültem, most szeretnék természetes úton, persze csak ha minden rendben megy.

4. nem fogok cumit adni, csak a legvégső esetben.

5. mindent a maga idejében engedek megkóstoltani vele

6. csak vizet adok neki inni, nem pedig teát.

2014. jan. 2. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

ezen már én is gondolkodtam :)


1. más kórházban fogok szülni, nem veszem a szívemre a bunkó csecsemősök beszólogatásait

2. nem veszek méregdrága játékokat tömegesen a babámnak, aki úgyis egy recsegős csokipapírral van el a legtöbb ideig..

3. hamarabb elkezdem kendőben hordozni

4. nem fogok stresszelni és kisebb depresszióba esni a szoptatás/kevés tej témát illetően

5. hamarabb beleteszem az adamo hintánkba


azért úgy látom eléggé egyeznek a válaszok, sok az átfedés :)

2014. jan. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!