Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baba születése után tönkrement...

Baba születése után tönkrement házasságok, kapcsolatok?

Figyelt kérdés
Nagyon el vagyok keseredve, járt már így valaki? Elmesélné mi történt, hogyan telt be a pohár?
2009. nov. 25. 10:46
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
81%
Sajnos vannak olyan babák,akik több foglalkozást igényelnek az átlagnál(betegség),és vannak olyan tökéletlen anyukák, akik nehezebben bírkóznak meg az új helyzettel!Ettől még nincs rácuppanva a gyerekre,és a férj sem csúszik a sokadik helyre, mégsincs elég idő mindenre,mert a legtöbb nő (az átlag)nem éjjel-nappali robot,hanem ember! Nem a tökéletes szuperanyukáknak szólt a kérdés, hisz az nyilván nem járt "így",ahogy a Kérdező...
2009. nov. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
49%
Bocs, az csak az én véleményem, hogy van amikor a férfi hibás, van amikor a nő... Akkor szerinted mindig csak a férfi?
2009. nov. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem az is baj, hogy ha megszületik a gyereke, sok nő számára megáll az élet.

Nem megyünk sehova, mert kicsi a gyerek, ne jöjjön senki, mert kicsi a gyerek, gyerekkel alszik, nem a párjával..no sex.

Nekem is van két gyerekem, a kicsi 8,5 hónapos, éjszaka,sokszor felébred, de ezsembe sem jutott egyxik gyereknél sem, hogya baba szobájába költözzek.

Inkább őt vesszük magunk közé.

Ugyanúgy megyünk mindenfelé (nyarlás, hétvége, kirándulás..), csak most már 2 gyerekkel.

2009. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
95%
Nem "mindig" a férfi a hibás,ilyen nincs.Úgy éreztem, főleg a nőt hibáztatod, ezért írtam ellenpéldát. A hibás az ,aki nem a párjához fordul(legyen nő,v. ffi),ha gondot észlel, hanem kívülállóhoz.
2009. nov. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
70%
biztos nem könnyű helyzet ez senkinek sem.nekem 2 gyermekem van,a 2 pici még az első már nagyon nagy.első babánál a legnehezebb.egy merőben új helyzet,új élet,amit mindkét félnek meg kell tanulni kezelni.Az anyának,hogy ne csak a babával foglalkozzon.és az apának is,hogy elnézze,hogy most más körül forog a világ.aztán mikor nyugi van a középúton találkoznak.mi igy élünk a férjemmel.a babának mindig az mondom,hogy add oda apának,hív az apa stb,de amikor kettesben vagyunk,sosem hívom apának,ő a párom,a szerelmem.megpróbáljuk bevonni a másikat a teendőkbe is,hogy ne csak egy csináljon mindent.A párom fürdet minden este,de az öltöztetés már az enyém,mégis ott áll mellettem amíg be nem fejezem.tisztába teszi,megeteti,játszik vele,neveli,taníthatja,és ilyenkor mindig érzi,hogy ez nem egy könnyű feladat.eszébe se jutna ő itthon maradni gyesen mert ő nem tudná végig csinálni ugyanezt,ő megtanult tisztelni engem azért amit csinálok.de ezt én nem elvárom,ezt ő magától érzi igy mert kompromisszumokról szól az egész életünk,és aki nem tud alkut kötni,az előbb vagy utóbb egyedül marad.
2009. nov. 25. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
43%
engem pl miért kellett lepontozni? Mert le mertem írni, hogy aki házasságban vagy kapcsolatban vállal gereket , az először is ismerje meg jól a párját?? 15 órát vajúdtam, fél óráig öltöttek, 2 hétig szédültem a rosszullétektől, de a férjem mindvégig a társam, párom maradt. Épp úgy figyelek rá is, mint a gyerekre. 3 hónapos koráig 2-3 szor ébredt éjszaka a baba, kivoltam mint a liba... és mégis volt szex köztünk. Nem mintha ide tartozna, de van, hogy alszik a baba, azt ki lehet használni ilyen célból.Arra van az embernek ideje, ereje , amire akarja, és minden csakis a választott párja türelmén, szeretetén múlik! az hogy valakit elhagynak kisbabával igen szomorú dolog, de az nem egy dolog kezdete, hanem egy folyamat vége. Nem akarok "nagymellényű" lenni, de alap hogy jól választom meg a társam. Ha ő időközben meggondolja magát valami miatt (és lehet az az ok az is, hogy egy hisztérika az asszony) akkor annak előzményei vannak.
2009. nov. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
77%

Az utolsót cáfolnám és egyáltalán nem adok igazat neki, bár lehet hogy van ilyen is.

De az én kapcsolatom megszünőben van (mint fentebb irtam),nem vagyok hisztérika, nem hanyagoltam a párom (természetesen nem ő volt az első)és mégis...

Ehhez természetesen két ember kell, és ezt az elején nem tudhatod hogy a férjed, párod hogy reagál a megváltozott helyzetre a baba megszületése után!!hiába éltél vele 5-10 évet nemtudhatod..

Ezért mondom azt hogy nyilván a nő és a férfi ketten tehetnek azért hogy a kapcsolat a baba születése után tönkrement.Nálunk mondjuk persze én is hibáztam,de a párom is ami nekem most már duplán fáj:(

Nem tudok és nem is akarok már azért semmit tenni hogy ez a kapcsolat tovább működjön!És nagyon sajnálom hogy ez igy alalkult de egy olyan embert választottam (sajnos hogy nem tudtam előre) aki egyáltalán nem érdemel meg,valamint nem vagyok egy bólogatós kiskutya hogy mindenre helyeseljek(ahogy ezt a legtöbb férfi elvárja)!! sokat tudnék irni erről, de nem akarok..

2009. nov. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
hát de pontosan ez az!Hogy "megváltozik" egy férfi az új élethelyzet hatására! Miért, ő nem akarta babát? nem örült neki? le is írod, hogy ő nem volt fontos. Legtöbb kapcsolat ott siklik el ilyenkor, hogy a baba kerül a középpontba. Ő a legfontosabb, de a dobogón szorítani kell helyet a férjnek/párnak is! Ő is vegyen részt a baba fürdetésben, a játékban, a sétában. A nők többsége abban látja a probléma okát, hogy a férje vagy a párja nem érti meg , hogy a babára 101%osan kell figyelnie, és emiatt eltávolodnak egymástól.Pedig ez nem akkor jelentkező probléma, hanem előzményei vannak!!Két ember, aki szilárdan szereti egymást " jóban-rosszban" kitart. Csak mi nők sokszor nem vesszük a jeleket, hogy gyerek nélkül, sima párkapcsolatként se funkcionált rendesen...
2009. nov. 25. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
88%

Akkor lehet hogy nem vettem észre hogy gyerek előtt már elcsúszott valami...

Amúgy a párom segitett:fürdetés, altatás, etetés stb... együtt sétáltunk és mégis...Nem a gyerekre figyeltem,főleg nem 101%osan de nyilván ő volt az első..

Hmm nemtudom én 40 viszont a párom 60%ban volt hibás abban hogy ez igy alakuljon mindezek ellenére.De sorolhatnám a hibáit az én hibáimat nem is ez a lényeg.De érthető hogy ezt, vagy az ilyen helyzetet egy "tökéletes" párkapcsolatban élő máshogy látja, és értékeli.

Az a lényeg hogy van egy gyönyörű lányom, és mindezek ellenére a világ legboldogabb anyukája vagyok,ha nem is igy terveztem!

2009. nov. 25. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy a baba miatt ment tönkre a kapcsolatotok. És a biztos, boldog kapcsolatra nincs recept...sajnos.
2009. nov. 25. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!