Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek...

Van itt olyan anyuka akinek szinten hisztis, makacs, akaratos a babaja? Bovebben lent.

Figyelt kérdés
6 honapos a babam.Mar a kezdetektol nem volt konnyu eset.O nem olyan mint az atlagos babak.Hisztizik ha valami nem ugy van ahogy o akarja.Morog amig odanem figyelek ra de neha olyan hangosan es sokaig hogy belefajdul a fejem es ugye nem mindig tudok ra figyelni.Nagyon akaratos!Van hogy nem akar se jatszani se aludni se semmi csak fesziti magat,nyuszog.Megteszem a tolem telhetot de enis elfaradok az egesz napi szorakoztatasba.Most mar annyira akaratos hogy oltoztetni,pelust cserelni sem tudom szinte mert o fel akar ulni de meg nem tud es ugye oltoztetes kozbe nem is tud de olyankor is elkezd sirni,kifesziti mindenet.Persze ha folveszem minden rendben.Mar most nagyon nehez vele.Mi lesz kesobb?Rossz hogy kiteszem a lelkem neha es semmi sem jo.Na es nem engedhetem neki mindig mindent.Mit tenettek?/Tettetek?Ha hisztizik vagy nagyon akaratos es hagyom sirni akkor nagyon nagyon felhergeli magat es o nem szokott sirni hanem sikit hogy az embernek kimegy a dobhartyaja.Szerintem neha azt hiszik a szomszedok hogy verem ugy sikit.De amugy ugyes fejlett(forog,majdnem kuszik,kintvan 4 foga,figyel mindent,szeret ulni,allni)Segitenetek?Mit tegyek?
2009. nov. 24. 14:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Hűűű, nem hiszem el, hogy a fejedre nőtt a fél éves babád!!! Ilyenkor még nem tudsz sokmindent tenni... talán csak annyit, hogy nem foglalkozol a hisztijével.
2009. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem ne hagyd, hogy hisztivel mindent elérjen. Ha hisztizik vond el valamivel a figyelmét.
2009. nov. 24. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Gondolom egész nap veled van. Én anyukámra szoktam hagyni pár órára, olyankor tényleg eltűnök a színről. Sztem jó ötlet.
2009. nov. 24. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Megértelek. Nekem ugyanilyen a babám, most 11 hónapos. És még nem lett könnyebb sajnos. Nagyon-nagyon sok türelem kell hozzájuk és energia. Nekem segítségem sincs. szerintem ne hagyd hisztizni, tereld el a figyelmét, nálunk az működik egyedül. Ha hagynám hisztizni, bizoony nem hagyná abba. Éenklek neki öltöztetéskor meg pelenkázáskor, meg bohóckodom neki, most már ő is bekapcsolódik. ez az egyetlen, ami megy. erőszakkal nem jutok vele semmire. hát ez bizony baromi fárasztó, főleg hogy az éjjeleink és érdekesek.

amúgy mi járunk korai fejlesztőre. Ő rendes időben született, de csak 2650 grammal, terhességi diabéteszem volt, meg terhesség végi magas vérnyomás, plusz a szülésem se volt fáklyásmenet. Oxigénhiányos lett, jártunk Dévény tornára is, mert hipotón volt. A túlzott agresszivitást és túlpörgést babáknál okozhatja ilyen idegrendszeri probléma is (amúgy az értelmi képességeinek semmi baja, nagyon okos ügyes). Nálatok nem voltak hasonló gondol az elején? Türelemmel és fejlesztéssel nagy esély van rá, hogy szépen "kinövi".

A másik lehetőség, hogy alapból ilyen a babád. Ajánlom Ranschburg Jenő Szülök könyve c. munkáját. Abban van leírva, hogy vannak ilyen eleve magas temperamentumszinttel született babák, és hogy a legjobb, amit tehetsz, hogy türelmes vagy vele és megérted, hogy ő ilyen és nem egy nyugis baba. Persze ez nem azt jelenti, hogy mindent ráhagysz vagy hogy később a dackorszakban a fejedre hagyod nőni. hanem hogy figyelembe veszed, hogy ő ilyen és erősen észben tartod, hogy nem direkt csinálja, hogy kiakasszpn téged. amúgy az én babám most hogy jópár dolgot meg kellett neki tiltani, mert mászik meg lassan jár is, nagyon jól viseli a tiltásokat. Nincs belőlük sok, de azokat elfogadja. Nálunk most a szeparációs időszak van, nagyon nehéz, állandóan rajtam lóg, és türelemmel kell lennem, mert ha lehántom magamról, akkor olyan hiszti van, hogy borzalmas. a korai fejlesztőben azt mondták, hogy várjam ki, amiorra ez elmúlik, és ahogy egyre jobban kinyílik neki majd a világ, egyre könnyebb lesz vele. sose lesz egy könnyű eset, de ahogy okosodik jobban elfogadja majd, hogy mit miért és hogy, és le fog csillapodni. Szóval én ehhez tartom magam.

2009. nov. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az én most 21 hónapos fiam volt ilyen amit leírtál és ő bizony a mai napig is elég akaratos, ha valami nem úgy történik ahogyan ő elképzelte hisztizik és néha még a földre is levágja magát. Én ilyenkor úgy csinálok mintha nem venném észre és ez úgy tűnik bevállik mert már ritkábban és rövidebb ideig csinálja ezeket. De mindezt persze egy 6 hónapos babával nem lehet, ebben a korban még mi is folyton szórakoztatni próbáltuk több kevesebb sikerrel és ha tehettem én is elmentem hetente-kéthetente egyszer egy pár órára kikapcsolódni és feltöltődni.
2009. nov. 24. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem annyira aranyos nyugodt volt a babám 2 héttel ezelőttig. Mindenki el volt ájulva, hogy milyen jó gyerek megfogtam vele az Isten lábát. Na ennek 2 hete vége, 8 hónapos lett és megtanult nagyon gyorsan mászni és egyedül felállni, azóta tiszta hiszti. Már az apjával sem nagyon marad, eddig bárkivel eljátszott. Szeparációs időszak, szép... Estére én is teljesen hulla vagyok. Egy valamitől félek egyre jobban, az éjszakáktól. 8 hetes kora óta este 9től reggel 7ig aludt, de néhány napja, álmában sírbókol, tegnap fel is ébredt éjfélkor. Attól félek, hogy rászokik az éjszakai ébredésekre azén drága kicsi alvós babám!
2009. nov. 24. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én 10 hónapos babám is pillanatok alatt lett hisztis. Nyugodt, kiegyensúlyozott baba, de ha valami nem tetszik neki, ő is sikít, meg morog de úgy, hogy bevörösödik a feje. Mostanában pedig tépi rólam a ruhát. A pelusozásoktól egyenesen rettegek. Elmászik, forog, sikít, befeszíti magát....hiába énekelek, szerintem meg se hallja. Arra jöttem rá, hogy a tévében a reklámok nagyon lekötik. Így mindig reklámot keresek, ha öltöztetni, fürdetni, pelusozni akarom. Ez idáig bevált. Még sohasem örültem ennyire annak, hogy ilyen hosszúak a reklámblokkok. Rengeteget játszom vele, de más dolgom is lenne.... kis akaratgép.
2009. nov. 24. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!