Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig érdemes lefejt tejet...

Meddig érdemes lefejt tejet adni a babának? Már nagyon kevés van.

Figyelt kérdés

3 hós a babám és már sajnos csak reggel este kap anyatejet. Reggelre a két mellemből lesz neki egy adag, 160 ml kb. az estit pedig napközben gyűjtögetem. Tudom, hogy ez is jó neki, így egész nap szenvedek a fejéssel, sajnos minden tejszaporító praktika mellett, de egyik sem vált be. Már nem fogadja el a cicit a babám a cumisüveg miatt.

Meddig érdemes fejni? Amíg max 5-10 ml lesz egy nap?

Sajnos védőnőtől nem tudok tanácsot kérni, 5 hetes korunkban láttuk utoljára.


2009. nov. 23. 13:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Lehet segítek én is fejek éjjel nappal, de nekünk hála istennek nekünk volt tejünk és én egy kicsit kisírletezgetni és arra jutottam hogy ha sokszor fejtem egy nap vagyis óránként és teljesen kifejtem vagy ha megvártam míg összegyűlt a mellembe és egy kicsit feszített akkor is dettó ugyanannyi jött össze. ezt egy párszor megcsináltam és mindig ugyanaz.
2009. nov. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Én 7 hónapig fejtem,mert nekünk se ment a szopcsi.Én is éjjel-nappal fejtem,szerencsére sok tejem volt.

6 hónapos korában már alig fogadta el az anyatejet,így én is kevesebbet fejtem,kb.2-3 szor egy nap.De így a 7.hóra nagyon lecsökkent az adag,és szinte már kínzás volt a fejés,kb.napi 2x0,5 dl volt amikor abbahagytam.

Ha szeretnél még fejni,akkor próbáld egy nap többször fejni,hátha így több termelődik,de gondolom már próbáltad..

2009. nov. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Szia! A fiam 4 és fél hónapos. Mi is megszenvedtünk a tejért. Én este miután kiszopizta, fent maradok és 3 óra múlva kifejek, és másnap ezzel pótolok ha kell. Én azt vettem magamon észre, hogy 2 órán belül nem éremes fejnem mert minimális termelődik, de a 2,5-3 óra az ideális, ha tovább hagytam akkor sem termelődött jelentősen több. Nem tudom mennyi időnként fejsz, de nálam ez jött be, sőt van, hogy napközben is fejek, ha nem szívja ki rendesen. Én azt javasolnám, hogy este próbálj meg te is 3 óra múlva újból kifejni, és reggelre ugyanúgy fel fog telni. Ezzel is lehet több lenne. Szerintem megérne pár nap próbát.?
2009. nov. 27. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
0%

Szia,

valoszinu a babad cumizavar miatt utasitja el a melled.Szoptatasi tanacsadok szerint sem szabad cumit hasznalni, ha kell adni neki kiskanalat vagy poharat javasolnak.

"Cumisuvegbol sokkal jobban folyik a tej es nem kell annyira megdolgoni erte... A kisbaba nem biztos , hogy kepes lesz elsajatitani annyifele ivasi technikat, amennyit felajanlanak neki..Aki valamilyen oknal fogva cumisuvegbol kenyszerul szoptatni kicsinyet..fekudjon a kisbaba melle meztelen felsotestte, v kozos pokroca bugyolalva , hogy a csecsemo erezhesse az anyai mell teljes kozelseget , az edesanya bore illatat, mivel ez minden csecsemo termeszetes es elemi igenye".Kenez Kira

-Szoptatni akarok.

Ne add fel. Tudom, nem konnyu , de gyerekednek a legjobb amit adhatsz az anyatej. Ezt biztos, jol tudod. Bujj ossze vele, lazits, ne stresszeld magad es biztos rendebejon.

4 honapos islany anyja

Ne add fel. Gyere

2009. nov. 27. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

15.44-es vagyok.

Mindenkinek megvan a biológiai korlátja. Van akinek csettintésre megy az egész és van akinek küzdelmes, és ha egész nap a fejőgépre kapcsolja magát sem lesz neki több! Homeopátiáztam, teáztam, akupresszúráztam, szoptattam, fejtem, de 650-700 ml-nél többet ha a fejem tetejére álltam sem tudtam kipréselni magamból! Mert itt van a biológiai korlátom. Tetszik nem tetszik, ez van!

Ne verd már a betonba magad ezért, látod, többen vagyunk akik tudjuk, hogy miről beszélsz!

2009. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szia!Csak annyit szeretnék leírni neked,hogy az én babám 4 hónapos volt,mikor elapadt a tejem.Nagyon sokat görcsöltem a tej miatt,hogy én milyen rossz anya vagyok hogy a legalapabb dolgot se tudom megadni neki.Borzalmas érzés volt,még sirtam is ahogy az utolsó kis 20ml tejcsit beszürcsölte...reméllem sikerül folytatnod a fejést.Nem kívánom senkinek sem azt az érzést amin átmentem.
2009. nov. 27. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!