Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig érdemes lefejt tejet...

Meddig érdemes lefejt tejet adni a babának? Már nagyon kevés van.

Figyelt kérdés

3 hós a babám és már sajnos csak reggel este kap anyatejet. Reggelre a két mellemből lesz neki egy adag, 160 ml kb. az estit pedig napközben gyűjtögetem. Tudom, hogy ez is jó neki, így egész nap szenvedek a fejéssel, sajnos minden tejszaporító praktika mellett, de egyik sem vált be. Már nem fogadja el a cicit a babám a cumisüveg miatt.

Meddig érdemes fejni? Amíg max 5-10 ml lesz egy nap?

Sajnos védőnőtől nem tudok tanácsot kérni, 5 hetes korunkban láttuk utoljára.


2009. nov. 23. 13:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Minden cseppje kincs! Én azt mondom.
2009. nov. 23. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Fejd, amíg csak tudod! Egyébként alvás közben megpróbálhatnád cicire tenni, olyankor még talán rákap. Plusz esetleg a cumisüveg helyett megpróbálhatnád kiskanállal etetni (gondolom tápszert kap), vagy pohárkából itatni. Így hátha még visszaszokna a cicire. (Persze csak ha te is szeretnéd ezt!)
2009. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

ezeket már próbáltam, maradt a fejés!

azért köszönöm!

2009. nov. 23. 14:12
 4/16 anonim ***** válasza:
Próbáltad már bimbóvédővel cicire tenni?
2009. nov. 23. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én kisfiam is 3hónapos, de szerencsére nekem nincs azzal gondom, hogy kevés a tejem, viszont megértelek a fejés miatt! nekem is kellene, de akkor semmi másra nem marad idöm, mert nagyon sokáig tart, még lejön a tejem.

Amit irni fogok, azért valószínü megköveznek: addig fejd a tejed, még úgy érzed, "megéri a szenvedést"! igaz, hogy minden cseppje kincs, de hidd el, a gyerekeddel töltött idö nagyobb kincs, hisz olyan gyorsan nönek!

Nem újszülött már a babád, lassan el tudod kezdeni nála a hozzátáplálást is. Szerintem a babád jobban örülne egy anyának, aki vele játszik és nem egész nap azon görcsöl, hogy vajon estére lesz-e elég teje!

Szerintem ne görcsölj rajta annyit, tedd, amit a szived diktál :-)

2009. nov. 23. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

kedves 2. válaszoló!

szerinted mennyi ideig tartana 160-200 ml-t kiskanálból odaadni neki? főleg hogy a fele a nyakába folyna...

2009. nov. 26. 14:23
 7/16 anonim ***** válasza:
Én addig fejtem, amíg egy fejésnél már 30 ml sem jött össze. Ekkor már gyakorlatilag csak összemaszatoltam a fejőt...
2009. nov. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az én babám hat hónapos és nagyon megküzdöttünk a szopással, szoptatással. Úgyis mondhatnám, hogy bénák voltunk/vagyunk. :))

Öt hónapig minden szoptatás után fejtem, kivéve éjszaka. De nekem volt annyi tejem, hogy így legalább 90%-ban anyatejes volt a babám.

Most hat hónapos és szépen lassan befejezem. Mert ez valami őrület! Ma már csak reggel, délben és este szoptatok és fejek. Ezt csak azért írtam le, hogy nekem volt miért csinálnom mert volt mit fejnem.

A helyedben én már nem csinálnám. Rengeteg időt és energiát vesz el...és miért is? A babád három hónapos, megtettél mindent amit megtehettél! Hagyjuk már a fenébe azt a sugallatot, hogy csak az lehet jó anya aki egész nap szoptat és csak az lehet egészséges baba aki ezer éves koráig anyatejen van!

Nagyon nagy szeretettel lehet a tápszert is odaadni a babának és közben ugyanúgy a szíveden tartod!

2009. nov. 27. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
47%

Kedves előttem író!

Én azt szűrtem le, hogy 3 decit fej durván naponta. Szerinted így nem éri meg?

2009. nov. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm az utolsónak, nagyon jól esett... de tényleg! Még azért fejek valameddig, legalább egy hónapig jó lenne, mert amikor azt adom a babámnak úgy örülök, a sírás kerülget, de komolyan. De egyszerűen ennyi van, kész. Arra is gondoltam, hogy 1-2 napot megpróbálok éjszaka is fejni óránként, hátha. Csak egyedül vagyunk napközben, félek, kikészülnék.
2009. nov. 27. 17:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!