Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem fogadja el a tápszert?

Miért nem fogadja el a tápszert?

Figyelt kérdés

11 hós a babám.Kezdetektől fogva (sajnos) tápszeresek vagyunk. Egyik napról a másikra nem fogadta el a tápszert, ez megy már negyedik napja. Semmilyen turbósítással, banán, pép, kakaó, se cumisüvegből, se kanállal, se pohárból.....Sehogy..se este, se reggel...

Összesen négy és fél foga van, tehát vajas kenyeret még nem tudok adni neki, és egyébként is kell neki még a tápszer.

Van itt olyan anyuka, aki tapasztalt már ilyet, illetve, tudja, miért lehet ez? Mit tanácsoltok?

Előre is köszönöm a tanácsokat, válaszokat


2009. nov. 23. 08:13
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Több tápszert is próbáltam, (nestlé vaniliásat evett eddig), de semelyik nem nyerő. Hidegen se, langyosan se, melegen se..

Mit rontottam el????

2009. nov. 23. 08:19
 2/15 anonim ***** válasza:

Igen, valószínűleg jönnek a fogai, az étvágytalanság sajnos velejárója. Pár nap múlva fogja újra kérni! Kínálgasd azért minden nap reggel-este és délben is. Vajas kenyeret tud már majszolni a 4 fogával, csak jó puha legyen a kenyér, és csak a kenyér belét kell csipgetve a szájába adni. Ügyesen "elszopogatja". 11 hónaposan és 4 foggal ezt nyugodtan próbálhatod.


Egyébként lehet adni neki joghurtot, túrókrémet, túrót, túró rudi belsejét, (van aki csokistól adja, én nem), rendes főzelékeket, amiben van tejföl vagy tej (pld. tökfőzelék, krumplifőzelék) és egyéb tej-alapú termékeket. A lényeg itt nem annyira a tápszeren van, hanem a napi kb. fél liternyi tej alapú étkezésről.


Ne ess pánikba, ha pár napig nem kéri a tápszert. Fogja később, most inkább pótold neki máshogy, de arra vigyázz, hogy semmit ne erőltess, mert megutálja az evést, és később rossz evő lesz. Ha kimarad egy étkezés, akkor ne nassizzon, hanem kb. 3 óra múlva adj neki újra enni. (közben igyon vizet vagy teát, a folyadék kell).

2009. nov. 23. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Ja, azt elfelejtettem, hogy az én lányom is 11 hónapos múlt, és nála 9 hónaposan volt ugyanez, neki akkor jött a másik 4 foga (az első négy után), és az én jó evő kislányom eltolt mindent magától. Kivéve a babateát... De pár nap múlva újra rendesen evett.
2009. nov. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk először ilyen 7 hónaposan történt, fogak jöttek, azóta már tudom. Volt egy időszak, mikor kislányom sem fogadta el a tápszert egyáltalán, azóta is csak úgy, hogy gyümit turmixolok bele. Nálunk két eset van. Vagy csak a folyékony kaját fogadja el cumisüvegből (tápszert, történetesen), vagy csak a kanalas kajákat (főzit pl.). Eddig, ha ilyen történt, mindig a fogak voltak a ludasak.
2009. nov. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

szia, köszi a választ.

a foga már kint van, (egyébként nagyon nehezen jönnek a fogai) és már nem szenved vele, tehát nem ez lehet a gond. Amikor a többi jött, akkor sem volt gond a tápievéssel. Persze adok már neki vajas kenyeret, tehát úgy értettem, hogy egész nap nem eheti ezt...

Egyébként a többi kajcsival nincs gond, megeszi szépen, bár a túró rudit nem szereti (én nem is értem, hogy nem lehet szeretni... :)

Remélem igazad van és elmúlik pár napon belül ez a szrájk!

köszi mégegyszer!

2009. nov. 23. 08:29
 6/15 anonim ***** válasza:

Szívesen. :)


Amúgy azért, hogy Te nem látod, hogy szenved a fogával, attól még szenvedhet, ami nem abban nyilvánul meg, hogy sír, meg nyűgös, hanem egyszerűen ennyi a tünet, hogy fáj neki (de valószínűleg nem nagyon), és nem szereti, ha bármi is a szájába kerül, vagy lehet, hogy a cumi gumija érinti, és az nem jó neki. Én mégiscsak biztos vagyok benne, hogy a fogacskái miatt van. :)


De tényleg jobb lesz egy-két-három nap múlva, tartsál ki! :)

2009. nov. 23. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Oké, bár rád cáfolnék, mert a többi kajcsit kanállal simán elfogadja, vagy ha pohárból adok neki inni, egyedül a tápszerrel tesz kivételt akkor is, ha kanállal adom.

De LEGYEN IGAZAD, hogy csak átmeneti állapot!!!!!

Köszi!!!!!!!!!!!!!

2009. nov. 23. 08:51
 8/15 anonim ***** válasza:
Közel egy évesen elképzelhető, hogy nem kér több tápszert. Pótold tej alapú készítményekkel, kapjon folyadékot (PL vizet)AMIKOR csak kér. Egy éves kor után jöhet a tehéntej is, akkor meg már nem kell a táp. (van aki a bivaly tejre, vagy kecsketejre esküszik)
2009. nov. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A kanál nem érintkezik annyira a fogínyével, mint a cuminak a gumija. És a pohár sem. Hidd el, ez lesz a gond..
2009. nov. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

a teát cumisüvegből issza...simán

:)

2009. nov. 23. 14:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!