Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor mászott a babája,...

Kinek mikor mászott a babája, leginkább az extrém helyzetek érdekelnek?

Figyelt kérdés
Mennyi idös volt?Mikor mászhat a legkésöbb a baba?
2009. nov. 22. 23:43
1 2
 1/19 anonim válasza:

Ez teljesen valtozo, vannak olyan babak, akik teljesen kihagyjak a maszast. Egy baratnom nagyon aggodott, mert a kislanya egy eves volt, es meg mindig nem maszott; aztan egyszer csak elkezdett maszni, es ra ket hetre fel is allt es elkezdett menni.


Az en kislanyom viszont most 6 honapos, es mar beallt a maszo-pozicioba; negykezlabra all es ringatja magat elore-hatra, nagyon tetszik neki.


Szerintem ne aggodj; az okosok azt mondjak, hogy kihagyhatnak egy-egy fejlodesi lepcsofokot, nem baj, hacsak nem tobbet is kihagynak.


A te babad mennyi idos?

2009. nov. 23. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 5 hónaposan már mászott. Most 7 hónapos, és már feláll, magától lépeget a járókájában a rácsot fogva. Soha semmi ilyesmire nem tanítottuk, így számunkra ez elég extrém volt, mikor megláttuk. :-))
2009. nov. 23. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Kislányom 9 és fél hónapos. Nem mászik, kúszni sem nagyon kúszik, csak körbe-körbe. Viszont gyönyören ül 6 hónapos kora óta, sőt, felül, hasizomból. Valamint, feláll az ölemben. Magától nem, tehát meg sem próbál sehol felkapaszkodni, csak ha az ölemben van. De akkor azonnal feláll, belémkapaszkodva. Valszeg kihagyja a mászást, vagy nem tudom, majd meglátjuk.
2009. nov. 23. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

az én fiam 10 hónapos és őmsem mászik és nem is kúszik, megül egyedül stabilan de nem ül fel magától, habár 1szer megtette pont láttam de azóta sem....

annyi orvosnál , neurológusnál, 2 gyógytornásznál is voltunk senki nem talál semmit, tehát az én fiam lassít a tempon ő még nem akar, pedig járunk tornára, úszni és semmi...

2009. nov. 23. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
8 hónapos volt és 1 hetes, amikor elkezdett mászni. kúszni egyáltalán nem kúszott. de mi jártunk dévény terápiára, mert hipotón volt. most 11 hós és már lépegetget. :)
2009. nov. 23. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

6 hónaposan felült, rá egy hétre felállt. 7,5 hónaposan kezedtt mászni, nagyjából egy hónapja.

Most már mászik mindenhova, feláll, lépeget és pakol ererrel.

2009. nov. 23. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 10 hónapos és 5 napja mászik. Kúszni nem kúszott, csak hátrafelé tolatott. 8,5 hónapos kora óta tornáztatom. 9 hónaposan négykézláb állásból felült magáról, de mivel a laminált parkettán kiválóan elcsúszkált hátrafelé, mászni nem akart, pedig azt is gyakoroltuk. Múlt csütörtökön aztán megpróbáltam kajával csalogatni és bejött. Ha meglátja a kölesgolyót a kezemben rögtön beindul. Először csak kb. fél métert haladt, ma már a szoba másik végéből is hozzám mászik. Lehet egyébként a mászást gyakoroltatni. Hanyatt fektetve összeérinted ellentétes karját és lábát többször ismételve, négykézlábra állítod és hintáztatod, és végül mászatod: négykézlábra állítod, először a kezét teszed előre utána az ellentétes lábát majd a másik kezét, másik lábát. Tehát jobb kéz, bal láb, bal kéz, jobb láb.
2009. nov. 23. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
A kislányom 11 hónaposan állt fel és utánna mászott de nem sokáig mert hamar járni kezdett.A kisfiam most lessz 8 hónapos de csak emelgeti magát mintha fekvötámaszt akarna, mégsem mászik csak a hasán pörög körbe,és ha alaposan elfáradt dühös lessz és sír meg vísít.Forogni már elég rég forog.
2009. nov. 23. 13:34
 9/19 A kérdező kommentje:
Lehet azért nem mászik mert olyan hurkás? koraszülött volt 7 hónapra született 2250 grammal és most 10 kg
2009. nov. 23. 13:37
 10/19 anonim ***** válasza:
Fiam 15 hósan 10 kg:) aztaaaa! Van husi!!! Lehet hogy a sùlyát viszi nehezen.
2010. febr. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!