Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 év körüli gyermeketek...

1,5 év körüli gyermeketek miket tud már? (szavak, rágás, bilizés, kanállal evés, pohárból ivás, rámutat-e dolgokra- ezek érdekelnek leginkább)

Figyelt kérdés
Sajnos az én kislányom még egy szót sem mond és a többi sem megy neki. Nagyon le van maradva és ez elkeserít. Kíváncsi vagyok más babák hogy állnak.
2010. nov. 9. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Szavakat még nem mond, rágni már mindent tud, pl. nyers almát szépen harapja és eszi, bilit még nem próbáltuk, majd januártól gondoltam elkezdeni. Kanállal nagy ritkán beletalál a szájába, de a maszatolás kiválóan megy. :-) Poháról úgy iszok ha én tartom a poharat, amúgy magára önti. És nem mutat rá semmire, nem tudja melyik a feje, lába, stb. Pápát is csak ünnep- és vasárnapokon int...

17 hónapos kisfiú.

2010. nov. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!mi most leszünk 17 hósak beszéni nem beszél csak cic(cica)ham(enni)anya ennyit mond csak.

Kanállal sem eszik csak mellé ejti:(

Bilire majd csak tavsszal kezdünk valamit.Integet,puszit küld,mutatja hol a feje,füle,ora,szája,foga.+ha mondom nei hogy mosa anya a pocakodat akor azt is megmutatja.

Ha mondom szeresd meg!bármit/bárkit megölel.

Remélem segítettem:D

2010. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
17 hónapos lesz a kislányom, pápázik mindig, rámutat dolgokra, helyesn inti az igent, nemet, mond pár szót, de minimálisat, baba, aja, pa, mama, ciccc, egyedül eszik, de nagyon "mocskol", pohárból iszik, a bili még nem téma nálunk.
2010. nov. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

17 hónapos a lányom.

Beszélni nem igazán tud még, csak pár halandzsa szava van meg 2-3 olyan szó, amit dolgokra használ (mamma-cumi, nyamba-enni, baba).

Enni szépen eszik egyedül, a merítésben kell még segíteni, persze, a maszatolás is kiválóan megy.:)

Pohárból még nem tud inni és nem is érdekli...

Integetni csak nagyon ritkán.

A nemet a fejével mutatja.

Testrészeit megmutatja és a berendezési tárgyakat, játékokat, állatokat is felismeri.

A bilizést nem próbáltuk, majd tavasszal.

Rágni mindent megrág, nem fulákol, öklendezik.

2010. nov. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én kislányom 18 hónapos. Szinte mindent mond már, egyszerűbb mondókákat is, persze nem teljesen végig, de érthetően és szépen.

Cumisüvegből szeret a legjobban inni, de ebédkor mindig pohárból adok neki, ügyes, csak akkor folyik mellé, ha nem figyel oda. A levest, a főzeléket kanállal eszi, egy falatot ő, egy falatot én adok neki, így haladósabb, persze néha kicsi mellé is megy, de nem számottevő. A villára egyedül felszúrja a virslit, banánt, rántott húst és meg is eszi.

Szereti a csokit, a gyümölcsöket, a nyers zöldségeket, a leveseket, hála istennek nagyon jó evő.

Kb. 1 hónapja elkezdték érdekelni a mesék a tv-ben, a Dóra a felfedező a kedvence. Tapsol neki, énekel, táncol, utánozza őket.

Kint sokat ugrál, felmegy a kisebb csúszdákra és egyedül lecsúszik, csak a végén kell, hogy elkapjam.

Járunk 1 héten egyszer 1 órára "zenebölcsibe" ahol szintén sokat énekelünk, mondókázunk, játszunk, nagyon szereti.

Amúgy idegen társaságban elég félénk, a férfiaktól főleg tart.

A bilizést már augusztus végén elkezdtük, de csak játékosan, mindig először a kedvenc plüssállata pisil, kakil, majd utána ő. A reggeli után mindig kakil, így könnyű kiszámolnom, persze ez még nem tudatos, de örül neki. Utána együtt lehúzzuk a WC-n a produktumot, és ő elköszön tőle :)

Nincs segítségem a férjemen kívül, kicsi korától kezdve szinte folyamatosan foglalkozok vele. Ez nem dicsekvés, hanem kényszer. Jó lenne néha csak fél órára a mamákhoz elvinni, de nagyon messze vannak.

Sztem azért fél az idegenektől is, mert nem találkozik túl sok felnőttel rajtunk kívül.

Mostanában mióta a meséket nézegeti, már van időm főzni is, és szusszanni egyet :)

Amúgy sztem ne aggódj minden gyerek más, és más ütemben fejlődik. Hamarosan ő is elkezd beszélgetni.

Szép napot nektek és minden jót!

2010. nov. 9. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!